ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Tenata » 03 Мар 2017, 19:50

wan0s написа:Смених предните накладки, но накладките ловят едва след 2-3-4 натискане на педала и мисля, че следва обезвъздувашане на спирачната течност. Какъв е реда на обезвъздушаване?

Почваш от това което най-далече от спирачнатна помпа
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 04 Мар 2017, 12:19

wan0s написа:Смених предните накладки, но накладките ловят едва след 2-3-4 натискане на педала и мисля, че следва обезвъздувашане на спирачната течност. Какъв е реда на обезвъздушаване?

Ако преди това не си имал проблеми със старите накладки,новите докато не се напаснат заради "дунавските" вълни в/у дисковете ще е така известно време :yes: .Излизаш на някоя улица без хора и почваш газ-спирачка,газ-спирачка докато почнат малко по-добре да ловят.Когато са стари дисковете се струговат точно вълните да се оберат и слагаш новите накладки :D .А сега газ-спирачка и т.н.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 27.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: напред с вратите
Мечтае да кара: M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Angelov91 » 05 Мар 2017, 19:34

Привет маниаци може ли някои да ми даде или каже къде мога да проверя колко кубика са ми бензиновите дюзи по номер :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ~Мишо~ » 05 Мар 2017, 19:56


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от michev » 05 Мар 2017, 20:29

Отказа да се заключва лявата врата, в смисъл с ключа завъртам патрона, но не заключва.През ключалките на багажника и дясната врата всичко работи.Къде да търся проблема, има ли механична връзка между патрон и ключалка? Колата е компакт, 2000 година, заводско централно.
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 27.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: напред с вратите
Мечтае да кара: M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Angelov91 » 05 Мар 2017, 21:20

michev написа:Отказа да се заключва лявата врата, в смисъл с ключа завъртам патрона, но не заключва.През ключалките на багажника и дясната врата всичко работи.Къде да търся проблема, има ли механична връзка между патрон и ключалка? Колата е компакт, 2000 година, заводско централно.


счупила ти се е бравата от вътре , то е едно палче за това имах го същия проблем . Смяна на дружката е лекарството ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.03.2017
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от west2side » 07 Мар 2017, 12:29

Имам проблем с централното заключване,когато завъртя ключа в позиция заключване,всички палчета се прибират и след това когато върна ключа обратно те се показват обратно,тоест отключват.Само когато задържа ключа в позиция заключване,тогава се заключва само шофьорската врата, и аз обикалям да заключвам всички останали врати плюс багажника. :help: :help: :help:

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 07 Мар 2017, 13:03

west2side написа:Имам проблем с централното заключване,когато завъртя ключа в позиция заключване,всички палчета се прибират и след това когато върна ключа обратно те се показват обратно,тоест отключват.Само когато задържа ключа в позиция заключване,тогава се заключва само шофьорската врата, и аз обикалям да заключвам всички останали врати плюс багажника. :help: :help: :help:

Провери си палеца на заключващия механизъм,може би палчето е изядено и не дава контакт както трябва :roll:
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.03.2017
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от west2side » 07 Мар 2017, 13:46

Не е в това проблема сменях машинката,същата работа :( :|
vladi_a_i написа:
west2side написа:Имам проблем с централното заключване,когато завъртя ключа в позиция заключване,всички палчета се прибират и след това когато върна ключа обратно те се показват обратно,тоест отключват.Само когато задържа ключа в позиция заключване,тогава се заключва само шофьорската врата, и аз обикалям да заключвам всички останали врати плюс багажника. :help: :help: :help:

Провери си палеца на заключващия механизъм,може би палчето е изядено и не дава контакт както трябва :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от raptorxbg » 08 Мар 2017, 10:59

А ако заключиш през багажника или другата врата има ли пак проблем? И лампата вътре в купето свети ли постоянно?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.03.2017
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от west2side » 08 Мар 2017, 16:49

Плафона тоест лампата отпред свети само когато я включа.Когато наглася копчето по средата в смисъл да свети само, когато се отварят вратите не свети.Някой път се включва но много рядко.А централното освен от шофьорската врата от другаде не деиства.
raptorxbg написа:А ако заключиш през багажника или другата врата има ли пак проблем? И лампата вътре в купето свети ли постоянно?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.03.2017
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Galineca1995 » 09 Мар 2017, 20:08

Колеги имам проблем с БМВ 325 тдс.Колата не пали на стартер само на скорост трудно пали,след като запали вдига максимални обороти за 20 30 секунди и гасне.След като изгасне продължавам да се опитвам да я запаля отново но не пали връщам от контакт и после пак го въщам пали пак и изгасва.От какво може да е ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 11 Мар 2017, 1:27

Подгрева на задното стъкло нещо ми прави номера , почнал е да работи само в средата, има ли какво да му се проверява или просто му е дошло времето и са се прекъснали подгревите? купе е колата ако има значение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от raptorxbg » 11 Мар 2017, 7:52

west2side написа:[color=#0040FF]Плафона тоест лампата отпред свети само когато я включа.Когато наглася копчето по средата в смисъл да свети само, когато се отварят вратите не свети.Някой път се включва но много рядко.А централното освен от шофьорската врата от другаде не деиства.


В такъв случай опитай с друг комфорт модул да видиш дали ще има разлика.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.03.2017
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от west2side » 11 Мар 2017, 14:11

raptorxbg написа:
west2side написа:Плафона тоест лампата отпред свети само когато я включа.Когато наглася копчето по средата в смисъл да свети само, когато се отварят вратите не свети.Някой път се включва но много рядко.А централното освен от шофьорската врата от другаде не деиства.


В такъв случай опитай с друг комфорт модул да видиш дали ще има разлика.
[color=#0040FF]Благодаря за съвета,ще потърся нов модул :lalala:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook