ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 17 Май 2018, 8:37

В левия въздуховод стои. При мен обаче е слаган допълнително датчика и кабелите не са оригиналните, затова не знам дали цветовете са правилните.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ogata » 17 Май 2018, 22:39

При мен има бая отрязани кабели и искам да го възстановя . :|
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от raptorxbg » 18 Май 2018, 19:58

По спомен бяха кафяв и кафяв със синьо. Ако се сетя утре ще погледна колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж
Кара: 318i
Мечтае да кара: ///M

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от xxxtentacion » 21 Май 2018, 22:37

Здравейте, имам следния проблем и моля за помощ. От скоро съм притежател на е36 1.8i, 85кв и започна да прави следния проблем със скоростите и по-точно 3-та скорост: когато карам на 3-та например към 3-4к оборота и рязко пусна газта лоста на скоростите излиза със сила бих казал даже :paranoid: само при това положение го прави. Вкарах я на прекъсвач и докато съм натиснал педала лоста не излиза и както го пусна направо го изплюва. Според вас като по-опитни от какво може да е :?: :?: Странно е, че го прави само когато пусна педала иначе не излиза.
За тия пари E60

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 22 Май 2018, 8:18

Евентуално недостатъчно масло в кутията, но едва ли. По-скоро синхронизатор.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от shlosera » 22 Май 2018, 9:20

А дали има някакви шумове и тн при пускане на газта и рязко подаване, да не е заминал тампон и да избутва лоста.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от michev » 22 Май 2018, 12:08

xxxtentacion написа: Здравейте, имам следния проблем и моля за помощ. От скоро съм притежател на е36 1.8i, 85кв и започна да прави следния проблем със скоростите и по-точно 3-та скорост: когато карам на 3-та например към 3-4к оборота и рязко пусна газта лоста на скоростите излиза със сила бих казал даже :paranoid: само при това положение го прави. Вкарах я на прекъсвач и докато съм натиснал педала лоста не излиза и както го пусна направо го изплюва. Според вас като по-опитни от какво може да е :?: :?: Странно е, че го прави само когато пусна педала иначе не излиза.

Tова може да се получава от хлабини по лостовата система, но едва ли в твоя случай, ако го прави само на една предавка. Вероятно проблема е вътре в кутията - вилка, муфа, синхронизатор. При цените на кутии втора ръка, ремонта е безсмислен.
only rear wheel drive

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж
Кара: 318i
Мечтае да кара: ///M

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от xxxtentacion » 22 Май 2018, 12:38

shlosera написа:А дали има някакви шумове и тн при пускане на газта и рязко подаване, да не е заминал тампон и да избутва лоста.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


като карам леко на 1-ва и пусна гаста колата придърпва напред-назад няък си.
За тия пари E60

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж
Кара: 318i
Мечтае да кара: ///M

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от xxxtentacion » 22 Май 2018, 12:43

xxxtentacion написа: Здравейте, имам следния проблем и моля за помощ. От скоро съм притежател на е36 1.8i, 85кв и започна да прави следния проблем със скоростите и по-точно 3-та скорост: когато карам на 3-та например към 3-4к оборота и рязко пусна газта лоста на скоростите излиза със сила бих казал даже :paranoid: само при това положение го прави. Вкарах я на прекъсвач и докато съм натиснал педала лоста не излиза и както го пусна направо го изплюва. Според вас като по-опитни от какво може да е :?: :?: Странно е, че го прави само когато пусна педала иначе не излиза.


да допълня,че ако дърза скоростния лост с ръка и съвсем леко с малко сила го бутам по-навътр, тогава не я изхвърля все едно не влиза добре, някък много хлабаво.
За тия пари E60

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 22 Май 2018, 13:11

и е добре доста внимателно да търсиш кутия ... защото всички кутии са "супер бате" , преди да ти ги качат на колата в сервиза ... и после изведнъж стават "хрупащи", "виещи" и прочие изненади ;) та добре се уговаряй и т.н. как ще плащаш, кога, на кой ... и монтаж при доверен сервиз си уговори предварително

също е силно препоръчително да си смениш всички втулки, тампони и т.н. по лостовия механизъм ( @laviatan от форума примерно може да ти ги викне комплект ОЕМ по рамата на колата да не се занимаваш да ги търисиш номер по номер)

и ествествено ново масло в кутията (това не вярвам да има човек да не го знае) + оглед за всякакви течове по кутията - опашка, семеригни и т.н. - че като я качиш поне да знаеш, че няма после с глупости да се занимаваш

за маслото има лепенка на кутията какво е , ако няма може или ATF или 75w90 GL4 (!!!) да налееш - сменя се около 60хил км ;) (може и 75w80)

успех

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж
Кара: 318i
Мечтае да кара: ///M

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от xxxtentacion » 22 Май 2018, 14:15

host написа:и е добре доста внимателно да търсиш кутия ... защото всички кутии са "супер бате" , преди да ти ги качат на колата в сервиза ... и после изведнъж стават "хрупащи", "виещи" и прочие изненади ;) та добре се уговаряй и т.н. как ще плащаш, кога, на кой ... и монтаж при доверен сервиз си уговори предварително

също е силно препоръчително да си смениш всички втулки, тампони и т.н. по лостовия механизъм ( @laviatan от форума примерно може да ти ги викне комплект ОЕМ по рамата на колата да не се занимаваш да ги търисиш номер по номер)

и ествествено ново масло в кутията (това не вярвам да има човек да не го знае) + оглед за всякакви течове по кутията - опашка, семеригни и т.н. - че като я качиш поне да знаеш, че няма после с глупости да се занимаваш

за маслото има лепенка на кутията какво е , ако няма може или ATF или 75w90 GL4 (!!!) да налееш - сменя се около 60хил км ;) (може и 75w80)

успех


Mного благодаря за изчерпателния отговор колега. :clap: :lalala:
За тия пари E60

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Superexstatic » 23 Май 2018, 14:24

Колеги, някой може ли да ми покаже къде (или поне горе долу) се намира датчика за температурата на таблото?


Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 23 Май 2018, 15:23

Май е под всмукателните колектори и са два - един за DME-то, другия за таблото. Различават се по цвета (зелен и кафяв мисля, че са). По-късните модели са с един общ датчик пак там.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 23 Май 2018, 19:51

Първия би трябвало да се вижда на главата, точно зад тялото на масления филтър и под колектора! Ако не се лъжа,той е за ДМЕ-то! Другия е малко по-навътре,но пак се вижда,макар и трудно.Той е за таблото! Дано не им бъркам предназначението...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от M10 » 23 Май 2018, 20:02

Син - за DME, черен - за таблото

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook