ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 02 Май 2017, 15:30

Здравейте колеги, наскоро взех едно 318i 97-ма. Хидравличната ми помпа от пълна тишина започна леко да шуми - веднага смених маслото (Кастрол Дексрон 3) и казанчето (Феби), но след 2000км магистрално каране помпата започна направо да крещи :mrgreen: Волана не затяга, кара се перфектно, само шума беше зверски. Смених помпата с втора употреба, като се твърдеше, че помпата е перфектна - обаче и тя шуми (по-слабо, разбира се, но пак шуми). Сега въпроса е следният - има ли шанс нещо в системата да товари помпата, или проблема си е чисто в нея... :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 5.05.2016
Пол: Мъж
Кара: е36 compact 1.8is

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от nedko951 » 02 Май 2017, 16:24

Здравейте колеги,

Бърз въпрос: Мога ли да сменя салона на моята е36-ца компакт с такъв от е46 или от е36 купе? Може ли някой ако е запознат да ми каже кои части са идентични и биха паснали. Искам да сменя седалките корите всичко което е възможно, но не съм запознат дали изобщо има части от интериора на някой модел, които мога да използвам в компакта си :) Ще бъда благодарен за всякаква информация тук в темата или на лично съобщение. :)

Благодаря предварително и лек ден! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 28.10.2008

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от HowDouWantit » 02 Май 2017, 20:49

От изброените модели само предни седалки можеш да ползваш ,може би от купе и задните или част от тях ама не съм сигурен.
Корите за компакт са специфични и само от компакт стават.

Tristaiosemnaiseis написа:Здравейте колеги, наскоро взех едно 318i 97-ма. Хидравличната ми помпа от пълна тишина започна леко да шуми - веднага смених маслото (Кастрол Дексрон 3) и казанчето (Феби), но след 2000км магистрално каране помпата започна направо да крещи :mrgreen: Волана не затяга, кара се перфектно, само шума беше зверски. Смених помпата с втора употреба, като се твърдеше, че помпата е перфектна - обаче и тя шуми (по-слабо, разбира се, но пак шуми). Сега въпроса е следният - има ли шанс нещо в системата да товари помпата, или проблема си е чисто в нея... :dunno:


Геца виж и маркучите? Инак .. помпа
Изображение

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 02 Май 2017, 22:57

nedko951 написа:Здравейте колеги,

Бърз въпрос: Мога ли да сменя салона на моята е36-ца компакт с такъв от е46 или от е36 купе? Може ли някой ако е запознат да ми каже кои части са идентични и биха паснали. Искам да сменя седалките корите всичко което е възможно, но не съм запознат дали изобщо има части от интериора на някой модел, които мога да използвам в компакта си :) Ще бъда благодарен за всякаква информация тук в темата или на лично съобщение. :)

Благодаря предварително и лек ден! :)

Само предни седалки от двуврато,нищо друго не пасва..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 5.05.2016
Пол: Мъж
Кара: е36 compact 1.8is

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от nedko951 » 03 Май 2017, 7:55

Благодаря за информацията, а нещо от барчето, корите на вратите или таблото става ли от друг модел освен компакт?

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 04 Май 2017, 10:54

nedko951 написа:Благодаря за информацията, а нещо от барчето, корите на вратите или таблото става ли от друг модел освен компакт?

С леки модификации става и таблото,но няма смисъл :mhihi:
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1677
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Biogame » 07 Май 2017, 17:46

Колеги дайте съвет,колана отзад излиза но не се прибира сам.
Стои си така изваден.
Някой може ли да каже как се вади машинката и какво евентуално липсва че не се прибира?
Благодаря предварително
:driving: :dunno: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 09 Май 2017, 17:28

колеги мисля, че трябва да си търся хидравлична помпа (за рейката) , но все пак да попитам ако някой може да ме насочи защото идеите ми са свършили

имаше загуба на масло , при маневриране за паркиране се виждаха капчици по земята ... предположих, че е запушено казанчето и хвърля през него (нали има отдушник) ... рейката не тропа, не се движи нерваномерно волана и т.н.

взех ново казанче, нова течност и я оставих в сервиз ... старото казанче "цедката" му беше адски затлачена , все едно е наливана грес вътре - въпреки, че за 5 години 6 пъти е сменяно маслото на рейката (присъствал съм в сервиза по време на смените)

тръгнах си с колата и волана ми се стори изненадващо без промяна дори леко трудно въртящ се ... и някъв много, много тих звук от кормилната колона се чува ... а волана почти не се връща сам ?!
https://www.youtube.com/watch?v=IN0gDSc ... e=youtu.be

виждал съм и съм карал кола с износена помпа - моята нито шуми нито нищо

та се чудя какво да правя, ако някой има идея ... аз си търся ремонтен комплект за хидравличната помпа и една помпа 2ра ръка ... че май най-добре да си ребилдна една и да сложа , че симптоми за рейка за сега няма

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1677
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Biogame » 09 Май 2017, 19:13

host написа:колеги мисля, че трябва да си търся хидравлична помпа (за рейката) , но все пак да попитам ако някой може да ме насочи защото идеите ми са свършили

имаше загуба на масло , при маневриране за паркиране се виждаха капчици по земята ... предположих, че е запушено казанчето и хвърля през него (нали има отдушник) ... рейката не тропа, не се движи нерваномерно волана и т.н.

взех ново казанче, нова течност и я оставих в сервиз ... старото казанче "цедката" му беше адски затлачена , все едно е наливана грес вътре - въпреки, че за 5 години 6 пъти е сменяно маслото на рейката (присъствал съм в сервиза по време на смените)

тръгнах си с колата и волана ми се стори изненадващо без промяна дори леко трудно въртящ се ... и някъв много, много тих звук от кормилната колона се чува ... а волана почти не се връща сам ?!
https://www.youtube.com/watch?v=IN0gDSc ... e=youtu.be

виждал съм и съм карал кола с износена помпа - моята нито шуми нито нищо

та се чудя какво да правя, ако някой има идея ... аз си търся ремонтен комплект за хидравличната помпа и една помпа 2ра ръка ... че май най-добре да си ребилдна една и да сложа , че симптоми за рейка за сега няма

При мен течеше от помпата, оставаха точки масло по земята и рейката беше в масло, смених маслото с казанчето, почистих всичко и накрая се оказа помпата. Но разлика във волана с новото масло не усетих.
:driving: :dunno: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 09 Май 2017, 19:44

Току що проверих нивото на казанчето ... на макс, и течността е бистра и червена както си трябва ... ще я оставям в сервиза пак тия дни явно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ogata » 09 Май 2017, 19:45

Разчаствай я :mhihi:
Зи помпен е ;)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 09 Май 2017, 19:52

мани мани ... ако я "за частЯ" ... доволен ше остана :mhihi: :mhihi: :mhihi:

с тия young timer-и ако вечер нямаш кво да ровиш по-колата ... начи нямаш кола :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Nukem » 10 Май 2017, 8:54

на ис-та виеше зверски помпата и течеше, смених я с нова и не видях разлика във въртенето на волана.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1677
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Biogame » 10 Май 2017, 9:16

Biogame написа:Колеги дайте съвет,колана отзад излиза но не се прибира сам.
Стои си така изваден.
Някой може ли да каже как се вади машинката и какво евентуално липсва че не се прибира?
Благодаря предварително

:wave:
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от raptorxbg » 10 Май 2017, 10:14

Сваляш задната облегалка, пластмасовите кори от двете страни и накрая цялата задна кора. Отвиваш болтовете които държат "макарата" на колана и го вадиш. Самия механизъм понякога се поврежда при рязко дърпане. Като го свалиш и огледаш ще видиш къде е проблема, правил съм го преди 3-4 години и по спомен проблема беше в едно "топче" което блокира колана.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook