ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от michev » 24 Май 2018, 11:11

Ако на снимката е колата, за която се пита, определено е с 2 датчика, цветовете вече ги написаха. Ако обаче е от по-късните М43 с пластмасовата капачка на масленият филтър и стъпков мотор на колекторите, датчика е само един, комбиниран. Монтиран е доста назад на главата, някъде между 3-ти и 4-ти цилиндър, на практика не може да се види дори, а не съм сигурен дали може да се смени без демонтаж на всмукателният колектор.
only rear wheel drive

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж
Кара: 318i
Мечтае да кара: ///M

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от xxxtentacion » 24 Май 2018, 20:03

Superexstatic написа:Колеги, някой може ли да ми покаже къде (или поне горе долу) се намира датчика за температурата на таблото?


Изображение


При мен беше от ляво под кутията за въздушния филтър.
За тия пари E60

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.03.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от nikikostov » 25 Май 2018, 22:06

Здравейте , мисля скоро да си купя е36 320 купе 150кс 95г ... чудя се скъпо ли е да се поддържа (части за колата , накладки , дискове , и т.н ) колата прави ли проблеми. Мерси много.
От люлка до гроб Баварец до живот !!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 26 Май 2018, 11:03

частите са евтини, колите са много стари и трябва много внимателно да прочетеш "важните" теми във е36 раздела - всичко можеш да научиш там за ден четене или два максимум

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 27 Май 2018, 19:13

(идеален пример към горния ми пост)

Ключето на педала на спирачката ми беше спряло. Типични проблем след зимния сезон, беше клеясало. Почистване и спрей тип wd40 решиха проблема.

Това за което пиша тук обаче е друго. Колата е с 3ти стоп на задното стъкло. Третия стоп не работи, здрава крушка, кабелите са ок. Мислех си, че инсталацията която е в маркуча който върви в покрай багажника сигурно се е прецакал (правен е преди години).

Обаче ето защо пиша тук... Като се пуснат габаритите са мъгла... И третия стоп свети?! Не виждам логика.

Ако някой колега го е срещал това да драсне моля.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.05.2017
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ivan_ivn » 02 Юни 2018, 11:33

Колеги, мога ли на е36 318i 113 кс да сложа гофриран маркуч от други модели - is, 320 и т.н.?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от shlosera » 02 Юни 2018, 17:35

От 20ка и иска не стават от 1.6 незнам.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от michev » 02 Юни 2018, 23:48

И от 1,6 не става, диаметъра е по-малък.
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ивчо » 03 Юни 2018, 14:01

host написа:Обаче ето защо пиша тук... Като се пуснат габаритите са мъгла... И третия стоп свети?! Не виждам логика.

Ако някой колега го е срещал това да драсне моля.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Някъде е окъсил някой кабел ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 04 Юни 2018, 23:54

Искам да сменя плата,покриващ задните тонколони на Компакт-а! Как да го направя? Сваля се цялата кора,на която са монтирани,отгоре се отваря прорязания елемент (ако е капаче),колониките се свалят отдоло или :dunno: ... Ще се радвам на всякакви съвети!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Deyan Velev » 05 Юни 2018, 3:42

ildivvy написа:Искам да сменя плата,покриващ задните тонколони на Компакт-а! Как да го направя? Сваля се цялата кора,на която са монтирани,отгоре се отваря прорязания елемент (ако е капаче),колониките се свалят отдоло или :dunno: ... Ще се радвам на всякакви съвети!


Махаш страничната кора в багажника и след това сваляш цялата пластмаса на която се държи колоната (мисля , че бяха 4-5 винта) . Ключовият момент е махането на говорителят , залепен е за платмасата и трябва да си много внимателен , за да не скъсаш със сигурност изпечените гофри на мембраната ! :yes: Успех ! Ако решиш да ги сменят драсни какъв модел си успял да навреш :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 05 Юни 2018, 23:10

Тонколонките няма да ги сменям! За мен специално,свирят си отлично! Искам само плата над тях да сменя! Лесно ли се сваля кората на багажника? Държи ли се с някакви винтове? Колонките мислех,че са захванати с винтове (или поне е разглобяемо) към пластмасовия детайл! Ще го огледам и ще измисля нещо! Благодаря за насоките! Ще пиша и тук,за да се знае! Колко по-лесно би било,ако можеше да се "отварят" отгоре по някакъв начин! Да е сваляема решетката,примерно... Дали е вариант да си тапицирам целия пластмасов детайл,който държи и колонката? Ще се слее цветово или със страничните пластмасови кори или с кората покриваща багажника! Трябва да помисля и по този вариант!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 06 Юни 2018, 8:04

ildivvy написа:Тонколонките няма да ги сменям! За мен специално,свирят си отлично! Искам само плата над тях да сменя! Лесно ли се сваля кората на багажника? Държи ли се с някакви винтове? Колонките мислех,че са захванати с винтове (или поне е разглобяемо) към пластмасовия детайл! Ще го огледам и ще измисля нещо! Благодаря за насоките! Ще пиша и тук,за да се знае! Колко по-лесно би било,ако можеше да се "отварят" отгоре по някакъв начин! Да е сваляема решетката,примерно... Дали е вариант да си тапицирам целия пластмасов детайл,който държи и колонката? Ще се слее цветово или със страничните пластмасови кори или с кората покриваща багажника! Трябва да помисля и по този вариант!

Много отдавна на предишния компакт ги изрязах там пластмасите и монтирах правоъгълни колони с капаци отгоре и не стоеше никак зле.Мен ако питаш,там не барай нищо,мястото е малко :) а на кората сложи два хубави басови говоритела и отдолу нещо туба и усилвател и си готов ;)
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 06 Юни 2018, 9:01

Колеги, преди няколко дена изчезнаха късите. При бушоните има три еднакви релета, на които пише 434 и 8366600. По принципа на проба-грешка установих, че средното е за късите, смених го със съседното и сега късите са екстра, но както се казва - да ти падне камък от сърцето в бъбреците, сега от време на време ми изчезва клаксона. Пуснах го в гугъла това реле, обаче ми излиза само в един български онлайн магазин и всичко друго е в чужбина. Може ли да ме насочите от къде мога да си взема такова реле, приемам и всякакви съвети по проблема. Предполагам, че релето е заминало от постоянната работа на късите.

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 06 Юни 2018, 10:02

Vasko_G написа:Колеги, преди няколко дена изчезнаха късите. При бушоните има три еднакви релета, на които пише 434 и 8366600. По принципа на проба-грешка установих, че средното е за късите, смених го със съседното и сега късите са екстра, но както се казва - да ти падне камък от сърцето в бъбреците, сега от време на време ми изчезва клаксона. Пуснах го в гугъла това реле, обаче ми излиза само в един български онлайн магазин и всичко друго е в чужбина. Може ли да ме насочите от къде мога да си взема такова реле, приемам и всякакви съвети по проблема. Предполагам, че релето е заминало от постоянната работа на късите.

Гледам си от София :) ,отскочи до Надин и си вземи едно торбе и от някое БМВ като твойто си извади всичко от някоя бушониера за 5лв.и си готов ;)
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook