ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 16 Апр 2018, 9:52

Ако търсиш евтин вариант,който не е "некачествен",може да вземеш и "Тотал" Кварц Енерджи 9000 от същия магазин или от магазини "Б-партс"! Излиза 42-44лв за 5л туба! Просто може да поиска следваща смяна малко по-рано,но това не е толкова лошо! Аз съм доволен от него!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Steven13 » 16 Апр 2018, 10:01

ildivvy написа:Ако търсиш евтин вариант,който не е "некачествен",може да вземеш и "Тотал" Кварц Енерджи 9000 от същия магазин или от магазини "Б-партс"! Излиза 42-44лв за 5л туба! Просто може да поиска следваща смяна малко по-рано,но това не е толкова лошо! Аз съм доволен от него!

Предпочитам си оригинално масло за Бмв колега, иначе благодаря


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 16 Апр 2018, 10:19

Total 9000 ENERGY (!) 5w40 до преди 4 месеца нямаше внос - бях звънял на всички доставчици които намерих, и всичките се опитваха да ми продадат другото 9000 5w40 без надписа enegry ;) обяснявайки ми , че е същото масло ... НЕ Е СЪЩОТО МАСЛО ;)

ако няма ENERGY не закупувай обикновения Total ;)

доколкото става въпрос за BMW брандирано масло, то това е просто маркетинг, и колегата е прав да ти препоръчва Total 9000 Energy 5w40 - маслото има допуските за стандартите които ти трябват и е Ок ;) ако го има налично вземай смело, по-добре е от Mannol Extreme 5w40 (карал съм и с него и повече от 6хил км пробег не е ок с това масло)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Steven13 » 16 Апр 2018, 10:24

А на кастрол с ll1 5w40 дават го с 20 000км пробег


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 16 Апр 2018, 12:18

host написа:...Total 9000 ENERGY (!) 5w40 до преди 4 месеца нямаше внос - бях звънял на всички доставчици които намерих, и всичките се опитваха да ми продадат другото 9000 5w40 без надписа enegry ;) обяснявайки ми , че е същото масло ... НЕ Е СЪЩОТО МАСЛО ;)

ако няма ENERGY не закупувай обикновения Total ;)...


Между другото,кой е аналога на Енерджи-то на ELF-a? NF (Ню Формула) предполагам? На ЕЛФ-а ги има и двата варианта,НФ и СХР, и са на същата цена!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 16 Апр 2018, 16:37

ildivvy написа:
host написа:...Total 9000 ENERGY (!) 5w40 до преди 4 месеца нямаше внос - бях звънял на всички доставчици които намерих, и всичките се опитваха да ми продадат другото 9000 5w40 без надписа enegry ;) обяснявайки ми , че е същото масло ... НЕ Е СЪЩОТО МАСЛО ;)

ако няма ENERGY не закупувай обикновения Total ;)...


Между другото,кой е аналога на Енерджи-то на ELF-a? NF (Ню Формула) предполагам? На ЕЛФ-а ги има и двата варианта,НФ и СХР, и са на същата цена!


в руските форуми е обсъждано, но не помня коя спецификация беше точно, но имат ралзика в пакета от присадки ;) минимални, но има ...

колегите от Нисан форумите са го обсъдили точно с инфото от русия >
в момента e с новото име Elf Excellium NF 5W-40. След промяната елфа е различен като физико-химически характерстики спрямо ниссанското (европейско) масло. Техническите параметри които успрях да намеря от лабораторен анализ са сходни и близки като тези на маслото Total Quartz Energy 9000 5W-40. Като цяло минерална база група 3, има различна информация относно температура на втечняване, но като цяло тя варира от -36 градуса до -44, като важно смятам, че покрива минума -36 което е минималното изискване за едно хидрокракинг масло група 3. ТБН е 9.3 mg. KOH/g. Като цяло добър ТБН, покрива и изискванията за дизелите тоест от 9 и на горе! Вискозитетния индекс е около 170 което е добре. Кинематичен вискозитет при 100 градуса 13.4 а при 40 градуса 80.1 и сулфатна пепел 1%. Относно съдържанието на препарите има високо съдържание цинк и фосфор както и на калций. Молибден и бор няма, тоест тук ще имаме добро почистване и не толкова добро мазане (основно от базата) при дълга експлоатация на маслото. Общо взето е това за европейското ниссанското масло, който иска да ползва масло сходно на неговоите параметри може спокойно да използва Елфа или Тотал които писах по-горе, и една нормална смяна в порядъка на 5000 - 7000 км
http://forum.nissanbg.com/viewtopic.php ... &start=390

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 16 Апр 2018, 18:55

Ами това звучи доста добре! Ако наистина няма Energy по магазините,то спокойно може да се купува варианта NF! Другия,който е SXR бил, уж,специална разработка за рендетата...Поне така прочетох! За тези пари,няма какво да го мислим!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.04.2018
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Асфалтаджия » 20 Апр 2018, 0:45

Здравейте колеги, нов съм във форума и не разбирам мн мн от БМВ и искам се сдобия с бмв е36 купе, та въпроса ми е кои двигател ще ми препоръчате и защо
Помагаитее моля.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от madafaka_donkele » 20 Апр 2018, 8:36

Асфалтаджия написа:Помагаитее моля.


Започни с това:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Steven13 » 20 Апр 2018, 13:19

Колеги на големия борд при е36 като натисна бутона чек ми светват всички пиксели на таблото, какъв може да е проблема. Иначе всички други функции му работят, борда е заводски


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от v_p_m » 20 Апр 2018, 14:13

Steven13 написа:Колеги на големия борд при е36 като натисна бутона чек ми светват всички пиксели на таблото, какъв може да е проблема. Иначе всички други функции му работят, борда е заводски


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нямаш проблем, просто нямаш чек модул и от борда е програмирано да ти светшат пикселите и да гасне .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Steven13 » 20 Апр 2018, 14:24

v_p_m написа:
Steven13 написа:Колеги на големия борд при е36 като натисна бутона чек ми светват всички пиксели на таблото, какъв може да е проблема. Иначе всички други функции му работят, борда е заводски


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нямаш проблем, просто нямаш чек модул и от борда е програмирано да ти светшат пикселите и да гасне .

А може ли да се сложи такъв чек модул и Ква е процедурата


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от v_p_m » 23 Апр 2018, 20:28

Steven13 написа:
v_p_m написа:
Steven13 написа:Колеги на големия борд при е36 като натисна бутона чек ми светват всички пиксели на таблото, какъв може да е проблема. Иначе всички други функции му работят, борда е заводски


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нямаш проблем, просто нямаш чек модул и от борда е програмирано да ти светшат пикселите и да гасне .

А може ли да се сложи такъв чек модул и Ква е процедурата


Sent from my iPhone using Tapatalk

Може но ако питаш мен не си заслужава. Трябва ти чек модул и окабеляване до стопове, фарове , казанче и тн. Накрая има голям шанс постоянно да ти изкарва грешки за неща който си работят...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 4.09.2009

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от mitaka21 » 26 Апр 2018, 7:22

Моторната инсталация на м52б20 и на м52б28 еднаква ли е?

Изпратено от моят HM NOTE 1LTE с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.04.2018
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от pafch091 » 29 Апр 2018, 21:54

Здраввйте, тъй като съм се насочил към покупка на е36, някой ще може ли да ме осветли откъм различните двигатели, силните и слабите им страни.

Ще се ползва предимно за дълъг път и по-рядко лиготии на полигон. Предпочитам бензиновите двигатели, но ако има мнения за дизел ще се радвам да ги чуя.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook