ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Nukem » 22 Окт 2017, 9:16

колеги таблото пак взе да се ебава и след като го презапоявах и реших да си взема друго. Обаче читаво 4 цилиндрово не мога да намеря или ми искат много пари, та като ще давам пари си харесах едно от m3 интересува му кой чип се сменя за да показва вярно, четох темите из форума но нищо конкретно няма.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от hell's angel » 23 Окт 2017, 17:05

Не помня точно какви бяха детайлите, че беше отдавна, ама някои от тия табла можеха да се кодират с ADS интерфейс и NCS експерт.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от v_p_m » 24 Окт 2017, 12:34

Nukem написа:колеги таблото пак взе да се ебава и след като го презапоявах и реших да си взема друго. Обаче читаво 4 цилиндрово не мога да намеря или ми искат много пари, та като ще давам пари си харесах едно от m3 интересува му кой чип се сменя за да показва вярно, четох темите из форума но нищо конкретно няма.

bmw-e36-gauge-ring1.jpg
това което сочи жълтата стрелка ми казаха на мен че помни всичко
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от v_p_m » 24 Окт 2017, 12:38

Имам въпрос: Мога ли на двигател м52 да сменя капака на клапаните(пластмасов) с метален, освен да си поръчам гарнитура за метален друго трябва ли ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: bmw е36

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от kokobaroko13 » 30 Окт 2017, 18:43

Искам да попитам каква е разликата между двата датчика за температурата на водата единия е син 1709967 другия черен 1731873 това са им номерата разбрах че единия показва температурата на таблото другия за компа ама кои за какво е ? и как да разбера кабелите на кои от двата са понеже и двата стигат до двата единия е по дълаг следователно трябва да е към синия които е към волана а по късия е към радиатора но това дали е така не съм мн сигурен кажете мнение и ако се объркат какво става . другия ми въпрос е че има и два кабела за датчика на коляновия и разпределителния които влизат в инсталасията кои е отгоре надоло първи и втори ,че и те стават и на двете места за бмв е36 316 компакт 95 г става въпрос
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.10.2016
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от shiderovvn » 30 Окт 2017, 18:53

Колеги, тепърва се запознавам с BMW. Може ли да ми кажете на Е36 318is къде се намира кода на двигателя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от michev » 30 Окт 2017, 20:46

Кабелите за датчиците на колянов и разпределителен вал имат голяма разлика в дължините - единият е горе на главата над термостата, а другият на конзола долу на мотора. И да искаш няма как да ги объркаш. Ти мотор ли сменяш или инсталация, та си опетлал и датчици валове и температурни датчици? 1995 година компакт би трябвало да си само с един температурен датчик, комбиниран с 4 извода, стои по-назад в главата.
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ~Мишо~ » 30 Окт 2017, 23:55

kokobaroko13 написа:Искам да попитам каква е разликата между двата датчика за температурата на водата единия е син 1709967 другия черен 1731873 това са им номерата разбрах че единия показва температурата на таблото другия за компа ама кои за какво е ? и как да разбера кабелите на кои от двата са понеже и двата стигат до двата единия е по дълаг следователно трябва да е към синия които е към волана а по късия е към радиатора но това дали е така не съм мн сигурен кажете мнение и ако се объркат какво става . другия ми въпрос е че има и два кабела за датчика на коляновия и разпределителния които влизат в инсталасията кои е отгоре надоло първи и втори ,че и те стават и на двете места за бмв е36 316 компакт 95 г става въпрос

Черния е за таблото, синия за компютъра на мотора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: bmw е36

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от kokobaroko13 » 31 Окт 2017, 1:00

Свалях стартера и разкачих колектора за да го извадя ама не белязах кабелите понеже мислех че са по дължина ама то така ама и не точно че разкачах инсталацията и да не объркам кабелите за това питам в инсталацията палсмасовата кутиика върху която стои стъпковия мотор има 4 места за букси двете доло са за детонасионните датчици които смених защото бяха изгорели пласмасите и се разпаднаха в ръцете докато вдех стартера дълга история че стегнах ги на 2 килограма сичко ток....обаче двете горе които са с по 3ри пинчета наигорното и под него мога да ги объркам влизат си и на двете места кои къде пълен пас (че те неса ли за коляновия и разпределителния понеже вървят на сноп по една ласласа и отиват отпред)даите някъв съвет .И за това питам и за датчиците на водата
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 5.05.2016
Пол: Мъж
Кара: е36 compact 1.8is

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от nedko951 » 03 Ное 2017, 10:47

Здравейте, имам въпрос относно М52- двигателя с единичен ванос. Става въпрос за е36-ца 2000 кубика, която ще гледам днес с идеята да я купя, ако е добра. Четох много мнения във форума и мисля, че повечето от хората тук смятат, че двигателят без ванос е по-добър, по-здрав, с чугунена глава и т.н. . До сега съм карал само 4- цилиндрови двигатели на бмв, като в момента имам една is-ка, но искам да мина на 6-цилиндрово като запазя и is-ката, защото съм доволен от нея.
Ще бъда благодарен, ако някой от вас ми даде няколко съвета за какво трябва да бъда внимателен като пробвам 320-ката. Доколкото разбрах, ако има проблем с ваноса признаците са : загуба и неравномерно разпределяне на мощността, предимно в ниските обороти, както и неравномерно форсиране на двигателя. още: мудно потегляне, колебания в оборотите... ( ако имате други съвети как най-лесно мога да проверя дали всичко е наред с ваноса-ще съм благодарен) Ще проверя надува ли маркучите и работи ли добре парното, за да видя дали евентуално може да има проблем с охладителната система, защото съм имал такъв проблем с други бмв-та. Бих бил благодарен за съвети и мнения относно двигателя..Какви са най-често срещаните проблеми при този двигател и какво бих могъл да проверя при огледа? ;) :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ogata » 03 Ное 2017, 18:52

Какви бяха размерите на буталата на спирачните апарати на е36 318is ?
И на дисковете също.

Мота ми се в главата че предните бяха или 54 или 56, а задните 36 или 38.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 03 Ное 2017, 20:14

Дисковете май са 286мм,а буталата трябва да ги проверя на кутийката от ремонтния комплект! Мисля 56мм... Nukem може да каже най-добре,тъкмо ги прави сега!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от shlosera » 03 Ное 2017, 20:16

Дисковете са 286мм, буталата утре мога да ти измеря, задните мисля са 36, 38мм са за вентилиран диск от 2.8. (предните мисля че бяха 56, но не съм 100% сигурен)

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Nukem » 03 Ное 2017, 20:50

не мога, на колата са от 320д. иначе от старата помня че бяха 286мм, обаче само това :oops: .
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 10 Ное 2017, 8:48

Някой с оригинален М спойлер на компакт е36 да подаде ръка и да снима къде точно е наместен отзад,че купих един и да го сложа на правилното му място.Спойлера има извивка заради мястото на чистачката рамото,но не ляга по извивката на ръбъ на самия капак.Ако е удобно да се снима от двете страни и отзад да го видя от къде му тръгва ръбъ.Благодаря за разбирането,но искам компота да си стане М пакет пълен.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook