Смяна на гарнитура на картера

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 23.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 730d

Смяна на гарнитура на картера

Мнение от soreman » 18 Сеп 2004, 22:41

Днеска карах колата в един сервиз да ми сменят гарнитурата на картера, защото от едно място ми излиза по малко масло и ме дразни защото след време предната част на кардана се омазва яко. Та в сервиза ми казаха някаква много интересна сума за смяна на тая гарнитура - 150 лв!!! Обясняваха ми че трябва да се свали цялото предно окачване за да се извърши смяната. На пръв поглед наистина изглежда така, но не ми се струва възможно да са го направили толкова сложно да се сменя тая гарнитура... Ако е възможно дайте идея къде мога да я сменя за някакви нормални пари.
Последна промяна soreman на 19 Сеп 2004, 0:32, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 20 Сеп 2004, 5:48

добре де човека ни пита нещо ние се хилим ,нека модераторите да изчистят отговорите които на се по въпроса вкл и моя

ГОТОВО

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: Смяна на гарнитура на картера

Мнение от ludiagsm » 20 Сеп 2004, 5:59

soreman написа:Днеска карах колата в един сервиз да ми сменят гарнитурата на картера, защото от едно място ми излиза по малко масло и ме дразни защото след време предната част на кардана се омазва яко. Та в сервиза ми казаха някаква много интересна сума за смяна на тая гарнитура - 150 лв!!! Обясняваха ми че трябва да се свали цялото предно окачване за да се извърши смяната. На пръв поглед наистина изглежда така, но не ми се струва възможно да са го направили толкова сложно да се сменя тая гарнитура... Ако е възможно дайте идея къде мога да я сменя за някакви нормални пари.


трябва да се откхлабят тампоните на които се държи двигателя след това , източва се маслото през пробката , отвиват се вси4ки болтчета на картера , повдига се двигателя така че картера да може да мине между коляновия вал блока на двигателя и предния мост, даже може леко да се превърти на ръка коляновия вал докато се скрие максимално в блока на двигателя,след като свалиш картера почистваш го мн. хубаво от старата гарнитура и или силикон, по същия начин деистваш и на другата повърхност на блока на двигателя почстваш и нея,преди това си купил гарнитура за картер за твоя мотор , после по обратния ред връща6 картера обратно намазва6 с грес повърхностите където лежи гарнитурата както и на блока така и на картера и на самата гарнитурта , трябва да се прецени кога да сложиш гарнитурата дали преди да върне6 картера под мотора или след това (данеби дая скъсаш докато я слагаш) , след това прикарваш болтчетата и на кръст последователно ги затягаш , наливаш си ново или старото масло и газ до дупка



пп: иначе 150лв е сравнително добре за дупе с Е36 :) , катосе има предвид че до момента не бе6е наясно какво точно трябва да се правви , ако искаш се върни пак там и ги пробвай в цената ако не мърда обърни се към Киро Бавареца в момента има промоция за хора от форума които карат БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 23.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 730d

Мнение от soreman » 20 Сеп 2004, 23:40

ОК, мерси много за информацията! ще я принтирам и ще я занеса на един познат който работи в сервиз но до сега не е правил такава операция на такава кола. Надявам се да се справи успешно!

Още веднъж мерси много!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook