Стъкла за фарове

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: Чепърлинци
Пол: Мъж
Мечтае да кара: самолет с педали
Детайли за колата: BMW E 36 coupe 316i M43

Мнение от aisikterix » 19 Ное 2008, 17:48

На моето купе 316 94 г фаровете са BOSSH ама са ебати и нещастните фарове.Стъкълцата са пластмасови и са пожълтели и напукани.Горе колега пише че може да се пооправят с миене и полиране.Всичко е временна история бик казал дори кратка.Ако са леко пожълтели в началото се почиства или с CIF или с много финна водна шкурка .Доста е неудобно защото се търка от страната на оребреното на стъкълцето но ако са поизгорели повечко не става .Преди време в м-н Аутоплюс имаше се продаваха
предни стъкла с малките стъкълца но пак пластмасови,И познайте колко ше изкарат и те .А не стават май всички стъкла заради щипките дето се захващат за тялото на фара .та ,май е по добре да се вземат или едни турски DEPO или нещо втора ръка по прилично ZKW или HELLA
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Мнение от kiko » 19 Ное 2008, 18:16

моите са бош и бяха също така гадно пожълтяли и тук от форума си купих едни зкв с лупа които отзад бяха преебани но с читави предни стъклени фарове,та с помоща на furnata и леко преправяне на бошовските кутии станаха успешно :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: Чепърлинци
Пол: Мъж
Мечтае да кара: самолет с педали
Детайли за колата: BMW E 36 coupe 316i M43

Мнение от aisikterix » 19 Ное 2008, 23:50

kiko написа:моите са бош и бяха също така гадно пожълтяли и тук от форума си купих едни зкв с лупа които отзад бяха преебани но с читави предни стъклени фарове,та с помоща на furnata и леко преправяне на бошовските кутии станаха успешно :D


и аз мисля да я върша некаква в смисъл да търся или стъкла малки или некви фарове с лупи най вероятно.Има вариант да си взема ДЕПО турски.Един приятел ходи всяка седмица в турция и вика че им паднали яко цените .Заръчак му да се огледа и ослуша да видиме истина ли е/
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 14.11.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Мнение от Niki_se_smee » 28 Ное 2008, 9:59

няма смисъл да тръгнеш да сменяш външни вътрешни стъкла, а да не говорим да слагаш и рингове по- добре да си купиш Angel eyes за 300 лв (даже и по малко вече).

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 28 Ное 2008, 11:02

Тия фарове с АЕ за по 300лв нали знаеш кви са... SONAR... БОКЛУЦИ... виж за 400лв вече едни DEPO може би имат смисъл... или InPro за 500лв... но да се купуват тия евтини имитации на фар за около и под 300лв... по-добре недей ;)

А винаги има сми да се сменят вътрешните стъкла, особено ако си с пластмасови и са понагоряли :) Външните евентуално да се позапилят с паста или нещо една идея по-абразивно... ма всичко е според зависи :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Мнение от kiko » 28 Ное 2008, 11:48

даже от интервенцията ми останаха бошовските стъкла от дългите които са си читави ако на някои му трябват(не знам дали стават на мястото на късите) може да измислиме нещо

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 14.11.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Мнение от Niki_se_smee » 28 Ное 2008, 13:26

лошото е,че на мен ми е пукнато външното стъкло на десния фар, а не става да го сменя само него , защото ще стане циганска мечта и следователно трябва и двете а искат от 60 до 80 лв на стъкло ,а турското не ми вдъхва доверие :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Стъкла за фарове

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 07 Яну 2018, 21:52

Извинявам се, че пиша в толкова стара тема.
Изчетох почти всичко писано в форума за фаровете на е36... Но реших да попитам тези от вас които са правили подобна интервенция.
Въпроса ми е, на какви фарове да се спра. Избора ми е между ZKW с лупата в идеално състояние и BOSCH без лупата, рефлекторен фар, също в добро състояние.
Другия вариант е да си купя нови DEPO с лупата или рефлекторни.
Знам, че чисто визуално всеки би се спрял на фар с лупата, но за мен от по-голямо значение е кой от двата фара ще свети по-силно. Вярно ли е, че рефлекторния фар, било то ZKW или Bosch свети доста по-силно и добре от фар с лупа?
Няма да се слага ксенон и т.н.
Просто търся най-добра осветеност на пътното платно. За това не ме притеснява, ако сложа визуално по-грозния фар. Депото ги оставям като последен вариант, защото предпочитам оригинарни фарове

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Стъкла за фарове

Мнение от shlosera » 07 Яну 2018, 22:13

Мое мнение и бош с лупа и зкв с лупа, като се отворят и почистят хубаво след това се регулират си светят много добре.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Стъкла за фарове

Мнение от Nukem » 07 Яну 2018, 22:35

Депо-то го забрави, аз взех чисто нови и единия свети по-слабо от другия който и той свети слабо, чисти боклуци. Във групите във феисбук вчера мернах рециклирани бошове с лупи за 110лв и изглеждаха идеално.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Стъкла за фарове

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 07 Яну 2018, 22:58

Nukem написа:Депо-то го забрави, аз взех чисто нови и единия свети по-слабо от другия който и той свети слабо, чисти боклуци. Във групите във феисбук вчера мернах рециклирани бошове с лупи за 110лв и изглеждаха идеално.

Не съм в групите и не съм го видял този Бош.
А имаш ли идея дали рефлекторен Бош Н7+Н7, ще свети повече от Бош с лупата или ZKW с лупата. Предлагат ми две перфектни ZKWта за 150 лв и два доста запазени Bosch H7+H7 с пъпките, т.е. рефлекторни за 80 лв. А не държа толкова на визията, колкото да светят добре. Карах с рефлекторни фарове, с хубави рефлектори и стъкла и светеха просто уникално. E60-ката ми с най-ярките ксенонови крушки Osram Night Breaker Unlimited D1S не свети така както светеха Бошчета на е36-цата.
Не съм карал през ноща е36 с фарове с лупа, за това питам дали реално свети по-слабо от тези с рефлекторните фарове.
Депото ще си го избия от главата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Стъкла за фарове

Мнение от Nukem » 07 Яну 2018, 23:06

аз бях взел за е60-то чисто нови фарове и мога с ръка на сърцето да кажа след 6 бмв-та който съм имал че няма кола с по-добри фарове от е60. Сега по темата, при е36 съм карал Бош рефлектор, InPro, Depo, 2бр. Hella Celis.
Определено Бош-а с рефлектора светеше най-ярко и осветяваше най-добре.
След него нареждам Hella Celis черната която карам сега, направо се изумих как светят със фабричните крушки просто уникално. 2дни вече не мога да им се нарадвам. Инересното е че на старото е36 имах чисто нова Hella Celis Chrome и тя светеше като депото супер слабо, дойде си в кашона преходници всичко, или има някакви ментаци или имат някаква разлика не знам.
След тях слагам InPro-то смешна работа и Депо-то и то за нищо не става.
За съжаление не съм карал ЗКВ лупа за да споделя впечатления.
П.С: 150лв ми се виждат скъпо, пробвай да ги вземеш за 120 макс.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Стъкла за фарове

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 08 Яну 2018, 0:05

Nukem написа:аз бях взел за е60-то чисто нови фарове и мога с ръка на сърцето да кажа след 6 бмв-та който съм имал че няма кола с по-добри фарове от е60. Сега по темата, при е36 съм карал Бош рефлектор, InPro, Depo, 2бр. Hella Celis.
Определено Бош-а с рефлектора светеше най-ярко и осветяваше най-добре.
След него нареждам Hella Celis черната която карам сега, направо се изумих как светят със фабричните крушки просто уникално. 2дни вече не мога да им се нарадвам. Инересното е че на старото е36 имах чисто нова Hella Celis Chrome и тя светеше като депото супер слабо, дойде си в кашона преходници всичко, или има някакви ментаци или имат някаква разлика не знам.
След тях слагам InPro-то смешна работа и Депо-то и то за нищо не става.
За съжаление не съм карал ЗКВ лупа за да споделя впечатления.
П.С: 150лв ми се виждат скъпо, пробвай да ги вземеш за 120 макс.
Благодаря за отговора.
Относно е60 фаровете са като нови ...идеално чисти, без прегоряло... потъмняло или пожълтяло.
В сравнение с други коли които съм карал, са наистина много добри. А дългите им са убийствени... но аз ги сравнявам пряко с това как свети рефлекторен Бош с монтиран на него немски ксенон. А знаеш за какво става дума когато монтираш ксенон на рефлекторен фар, който и без това е доста силен със стандартни крушки. Е вече няма да монтирам ксенон, не искам да преча на другите в движението, защото на този фар е направо опасно да караш с ксенон... късите стават като дългите на голяма част от учатсниците в движението.
Това което ме интересуваше го разбрах. Депото го зарязваме... за Хелла нямам излишни пари, поне не за е36-цата...
Остава варианта с рефлекторния Бош, който ще почистя добре. ЗКВто е скъпичко, като за втора ръка фар, а от цената не свалят.
А и щом наистина Боша Н7+Н7 свети по-силно, дилемата е решена.
Надявах се някой който е карал с такъв Бош и със ЗКВ с лупата да каже какво е впечатлението му. Притеснявах се от това да не би ЗКВто да е много по-слабо от рефлекторния Бош...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стъкла за фарове

Мнение от v_p_m » 08 Яну 2018, 10:23

Plamen_Shopov_BMW написа:
Nukem написа:аз бях взел за е60-то чисто нови фарове и мога с ръка на сърцето да кажа след 6 бмв-та който съм имал че няма кола с по-добри фарове от е60. Сега по темата, при е36 съм карал Бош рефлектор, InPro, Depo, 2бр. Hella Celis.
Определено Бош-а с рефлектора светеше най-ярко и осветяваше най-добре.
След него нареждам Hella Celis черната която карам сега, направо се изумих как светят със фабричните крушки просто уникално. 2дни вече не мога да им се нарадвам. Инересното е че на старото е36 имах чисто нова Hella Celis Chrome и тя светеше като депото супер слабо, дойде си в кашона преходници всичко, или има някакви ментаци или имат някаква разлика не знам.
След тях слагам InPro-то смешна работа и Депо-то и то за нищо не става.
За съжаление не съм карал ЗКВ лупа за да споделя впечатления.
П.С: 150лв ми се виждат скъпо, пробвай да ги вземеш за 120 макс.
Благодаря за отговора.
Относно е60 фаровете са като нови ...идеално чисти, без прегоряло... потъмняло или пожълтяло.
В сравнение с други коли които съм карал, са наистина много добри. А дългите им са убийствени... но аз ги сравнявам пряко с това как свети рефлекторен Бош с монтиран на него немски ксенон. А знаеш за какво става дума когато монтираш ксенон на рефлекторен фар, който и без това е доста силен със стандартни крушки. Е вече няма да монтирам ксенон, не искам да преча на другите в движението, защото на този фар е направо опасно да караш с ксенон... късите стават като дългите на голяма част от учатсниците в движението.
Това което ме интересуваше го разбрах. Депото го зарязваме... за Хелла нямам излишни пари, поне не за е36-цата...
Остава варианта с рефлекторния Бош, който ще почистя добре. ЗКВто е скъпичко, като за втора ръка фар, а от цената не свалят.
А и щом наистина Боша Н7+Н7 свети по-силно, дилемата е решена.
Надявах се някой който е карал с такъв Бош и със ЗКВ с лупата да каже какво е впечатлението му. Притеснявах се от това да не би ЗКВто да е много по-слабо от рефлекторния Бош...

Доколкото съм чел, чул говорил с хора ZKW лупа свети най-добре при е36 .Говорим за регулирани фарове в добро състояние .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Стъкла за фарове

Мнение от ildivvy » 08 Яну 2018, 13:09

На Компакт-а съм с Хела-рефлекторни в отлично състояние и твърдя,че светят прекрасно! Мисълта ми е,че дори рефлекторните фарове на БМВ са много добри! Т.е.,аз бих избрал тези в по-доброто състояние,а не точно вида!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook