Чукане при натискане на съединителя на 1ва-2ра скорост..?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: София

Чукане при натискане на съединителя на 1ва-2ра скорост..?

Мнение от videlov » 17 Сеп 2004, 10:03

Някой да има идея дали е нормално това? когато колата се движи и съм на първа или втора скорост и натиска съединителя.. се чува едно пукане отдолу .. това нормално ли е? ..особено като паркирам е доста дразнещо .. защото тогава доста пъти се натиска на 1ва или задна.. дали да не отида някъде да го видят това? .. и къде?

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 17 Сеп 2004, 12:41

принципно такова почукване може да идва
от притискателния диск, когато има малко феродо останало
по другия... но кажи за други признаци, как ти се държи съединителя?
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 17 Сеп 2004, 14:52

такова почукване имам и аз ,и то от 10к поне .. най вероятно съединителя е за смяна вече (на 215к не е сменян още) макар че си отделя добре ,нямам проблеми с него ,като изключим лекото притрисане в големите жеги градско за което бях пуснал тема преди време и се оказа че на мнозина им е така дори и с нови съединители ..
ЕDIT : Забравих да уточня симптомите .. не го прави на място при натискане на съединителя ,нито на свободна нито на скорост ,а в движение само при поне леко усилие на задните гуми и то само на ниски предавки (при мене на 1ва и задна) и само при натискане на съединителя при движение на тези скорости а не при отнемане на газта.. възможно е и да е някой тампон на кутията но ми изглеждат здрави ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: София

Мнение от videlov » 17 Сеп 2004, 16:59

да именно .. същия е проблема.. днес като ходих до дарукар.. понеже не успях сам да си ресет-на ойл сървиса.. та питах там човека и той дойде да види и каза че не е нито от скоростната нито от съединителя..ами били някви тампони на задния мост ..скапвали се някви тампони по диференцияла ..но за сега не били още за смяна ако се разтропало повече тогава.. мойта кола е на 122k км .. щеше да е срамота съединителя да е за смяна :)

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook