Направи си сам heat shield /e36 318/

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Направи си сам heat shield /e36 318/

Мнение от quixzole » 15 Сеп 2004, 17:17

Едно от основните неща след слагането на конусовиден въздушен филтър е добавянето на heat shield / топлинен щит/ който да непозволява топлия въздух от двигателя да бъде засмукван от филтъра.....ако този heat shield липсва или не е направен като хората, обещаните коне от филтъра не само няма да ги има, но със сигурност ще има и загуби :roll:
та на долния файл който може да отворите с power point има шаблони на готов топлинен щит за 318-ките, просто е предвиден според мястото на 4-цилиндровия двигател, може и на 316 да стане, аз самия още несъм го пробвал на колата, само го изрязах от картон и зглобих......та сваляте, разпечатвате / някой ще се наложи на А3 хартия/ , режете и сглабяте според указанията....надявам се да ви е от полза :) :arrow:

ето линка
Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 31.08.2004
Местоположение: Greece

Спортни филтри

Мнение от Ganio » 15 Сеп 2004, 20:39

Понеже не съм запознат с монтажа на спортния филтър,ще попитам: На 318ис нормалния филтър е в кутия,при монтаж на спортен филтър тази кутия в последствие отпада ли,защото виждам,че е едно цяло с ламбда сондата(може и да греша,че е ламда сондата) :?: :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 16 Сеп 2004, 9:40

Кутията се маха при слагането на спортен филтър. Към него има скоби и стойка за захващането към дебитомера (което според мен смяташ за ламбда). Щита е нужен, за да не се загрява засмукания отпред въздух или да не смуче такъв от моторното отделение, както отбеляза Митко. Според как си монтирал филтъра се изработва и този топлинен щит. Мите, линка не работи при мен... :?
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 16 Сеп 2004, 9:46

Lion написа:Мите, линка не работи при мен... :?

И при мене.

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Мнение от TheBoss » 17 Сеп 2004, 12:20

Не че имам Е36, ама и при мене не работи. А ще ми е интересно да го погледна. Може да измислиме нещо подобно и за Е34. Освен ако няма готови шаблони, а?
Изображение

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от quixzole » 19 Сеп 2004, 8:21

Сори за линка, нещо се беше прецакал.....пробвайте така :arrow:
Изображение Изображение Изображение Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook