Vanos + Gas ?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: София

Vanos + Gas ?

Мнение от videlov » 08 Сеп 2004, 14:41

Съжалявам за малко безинтересната тема, но търсих във форума и не успях да видя. Възможно ли е на VANOS E36 мотор да се сложи газов инжекцион. Ще си купувам E36-ка но смятам по-късно да и сложа газов инжекцион, така че сега е доста важно да знам дали е възможно и да видя дале ще мога да направя компромис с това?
Върти ми се в главата че VANOS мотора е с пласмасови колектори и газ не може да се сложи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София

Мнение от Legba » 08 Сеп 2004, 15:28

Нали инжекционен Газ ще слагаш ? Кво ти пука кви са колекторите ?
Инжекцията вкарва в цилиндъра и газта въобще я няма в колектора. За тва се слага при пласмасовите колектори.
Мен ако питаш карай на бензин и не спъвай коня. Аз кат я зех мойята също мислех да слагам газ или метан.. ама то като го видиш тоя двигател чак жал да ти стане да го окепазиш с газови уредби и други простотии.
Особенно пък инжекторна дето струва майка си и баща си - кога ще я избиеш ?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 31.08.2004
Местоположение: Greece

Един въпрос около темата?

Мнение от Ganio » 14 Сеп 2004, 19:59

Така го взех моето с газова уредба,карал сам 3 пъти на газ и то в началото." ГАЗ И BMW" магаре и космос! Октана само 100! Не подлъгвайте!
И един въпрос,който ме вълнува много,понеже много споря за това "Ванус двигател" капака на главата на блока е винаги черен или не?? И ако не е,кои мотори от серия Е36 са ВАНУС?!

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Re: Един въпрос около темата?

Мнение от gazzzar » 14 Сеп 2004, 22:45

Ganio написа:Така го взех моето с газова уредба,карал сам 3 пъти на газ и то в началото." ГАЗ И BMW" магаре и космос! Октана само 100! Не подлъгвайте!
И един въпрос,който ме вълнува много,понеже много споря за това "Ванус двигател" капака на главата на блока е винаги черен или не?? И ако не е,кои мотори от серия Е36 са ВАНУС?!


Значи първо запoни, че се пише VANOS, a не VANUS това идва от Variable Camshaft Control System! За Е36 моторите с ВАНОС са M50 ТU(единичен ВАНОС), M52 (единичен ВАНОС), М52 ТU (двоен ВАНОС) и S50 (пак един) . Надеявам се да съм бил полезен :wink:

ПС: Аааааа, прочети това http://www.bmw-m.net/FAQs/whatis.htm , интересно и е написано на разбираем език :D
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook