Съединителя ми не отделя веднага

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 12.07.2004
Местоположение: София

Съединителя ми не отделя веднага

Мнение от sith » 05 Сеп 2004, 12:45

Като натисна съединителя докрай и веднага включа на първа колата леко тръгва, но като ичакам 2 секунди първа се включва без никакво придръпване на колата, същото се получава ако не изчакам 1-2 секунди при превключването на скоростите и се чува гадното хъркане. Просто съединителя не отделя веднага, а с малко закъснение.
На какво може да се дъжи това, въздух в системата или нещо друго?

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 05 Сеп 2004, 15:14

дължи се на съединител за смяна
Изображение

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 05 Сеп 2004, 16:51

Къде ти отделя съединителя? В средата, малко след средата или високо в хода на педала?

Запали колата и се заслушай ....натисни съединителя и го отпусни, повтори това няколко пъти - чуваш ли едно тихичко трополене когато е отпуснат, което заглъхва когато е натиснат? Силно или слабо е?

Заслушай се също така чуваш ли отделянето на съединителя .... едно трак при отпускане на педала?

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 31.08.2004
Местоположение: Greece

Имам същия проблем?!

Мнение от Ganio » 05 Сеп 2004, 17:00

Когато не е натиснат съединителя се чува е едно тракане,когато го натисна заглъхва почти изцяло,трябва да се регулира ли? Скоро сменях феродо,притискателния диск и аксиалния лагер

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 05 Сеп 2004, 18:21

Ganio
Този шум ти е от аксиалния лагер и като е нов не би следвало да го има... Странна работа....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 12.07.2004
Местоположение: София

Мнение от sith » 05 Сеп 2004, 19:37

Къде ти отделя съединителя? В средата, малко след средата или високо в хода на педала?

Запали колата и се заслушай ....натисни съединителя и го отпусни, повтори това няколко пъти - чуваш ли едно тихичко трополене когато е отпуснат, което заглъхва когато е натиснат? Силно или слабо е?

Заслушай се също така чуваш ли отделянето на съединителя .... едно трак при отпускане на педала?

Отделя ми високо, не буксува доколкото знам е саморегулиращ. Няма никакво тракане, пукане или поне аз не чувам.

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 05 Сеп 2004, 19:59

виж си нивото на спирачната течност.амбриажа си го набавя от там.ако е малко ,засмуква вьздух.
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook