как се разглобяват страничните огледала?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

как се разглобяват страничните огледала?

Мнение от © » 02 Сеп 2004, 13:22

някой разглобявал ли е?

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 02 Сеп 2004, 13:59

Да, понеже си сменях външните капаци с бели - като я купих бяха черни, небоядисани. Маха се самото огледало. То е закачено към моторчето с 4 пластмасови щипки накръст. Опитай да наклониш огледалото максимално нагоре или надолу - след това с отверка много внимателно го повдигни още малко, и ще се отключи едната щипка... и така, една по една докато излезе. Не го напъвай много, за да не счупиш стъклото. Като го махнеш ще видиш отдолу винтовете, които държат цялото нещо.

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Мнение от rtzankov » 02 Сеп 2004, 15:59

След като свалиш самото стъкло .. и развиеш винчетата както ти каза Каy внимавай как сваляш задния капак(този който каy e сменявал) .. защото аз докато се опитвах да го сваля счупих една от щипките на който се държи и сега от време на време ми овисва на страни .. има 4-ри такива щипки .. със развиването на тези болчета (доста са малки) се сваля предната рамка на огледалото .. а задната се вързи на щипките .. след като свалиш всичките пласмасарий има 2а болта със които металната част е завита към вратата .. развиват се от към купето ... има една предпазна плсамаса която трябва да свалиш .. а за да свамлиш нея се сваля кората на вратата ...

Айде със здраве :)
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 02 Сеп 2004, 16:57

Благодаря ви!
Утре ще ви кажа какви са последствията :lol:
Иначе тези капаци след като не можах да ги сваля тогава, накарах бояджията да облепи всичко останало и да ги пръсне на място. Голяма играчка беше

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: как се разглобяват страничните огледала?

Мнение от ///Явор » 03 Сеп 2004, 0:18

© написа:някой разглобявал ли е?
да
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: как се разглобяват страничните огледала?

Мнение от © » 03 Сеп 2004, 6:53

Явор написа:
© написа:някой разглобявал ли е?
да

за теб знам :lol:
нали за това и аз ще разглобявам днес :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 03 Сеп 2004, 7:31

по -добре ги свали целите отвътрешната страна ня вратата има декоративна пласмасова кора тя се държи на 3 пластмасови щипки в горния краи 1 и долу 2 от горния край дърпаш леко докато щракне щипката и след това цялата пластмасова кора я издърпваш нагоре и така излиза (долните щипки са в нвщо като канал4ета и за да излязат трябва да минат по-нагоре) след като махнеш тази кора ще видиш 3 броя болтчета които държат основата на огледалото както и куплунга с кабелите към него отвиваш болт4етата куплунга също го изключваш и си ок !!!


пп: огледалата е хубаво да не бъдат с цвета на колата а с цвета на лайсните например черен мат аз така направих с мойта Е36-ца

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 03 Сеп 2004, 20:11

Стана! :D
Луд благодаря за информацията! Тъкмо да реша да счупя тази пластмаса и ...отварям форума и гледам, че Иво обяснил най-подробно :)
После разглобих всичко, измъкнах моторчетатата от оргиналните огледала и ги нагласих в огледалата на FK automotive - ръчни. Стана и то много добре

Не бях отварял оргинално огледало обаче то е почти от желязни сплави. За това толкова пъти съм ги удрял, а още не са се счупили ... :D Това не са огледала, а оръжие за трошене на огледалата на съседни коли - най-често таксита защото те са най-смели :lol:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook