Голям борд- конверсия

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от k.milanov » 22 Апр 2015, 12:28

Ако си сигурен, че си го вързал където трябва, изчакай.
Аз също съм с такъв термистор и първия път като го вързах може би 15минути съм го чакал да даде промяна в градусите. Веднъж показал правилните градуси си отчита горе долу адекватно. Аз съм с малкия борд, но предполагам, че и при големия също трябва да се изчака. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 3.07.2008
Местоположение: VARNA
Пол: Мъж
Кара: E60 525xi N53 април 2008

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от MITKO F1fen » 22 Апр 2015, 12:52

k.milanov написа:Ако си сигурен, че си го вързал където трябва, изчакай.
Аз също съм с такъв термистор и първия път като го вързах може би 15минути съм го чакал да даде промяна в градусите. Веднъж показал правилните градуси си отчита горе долу адекватно. Аз съм с малкия борд, но предполагам, че и при големия също трябва да се изчака. :yes:


Мерси колега,ще изчакам да видимСега се занимавам с кабелите за CODE,но при мен буксите са голяма черна,лилава и зелена това ли е"ZKE IV" модула?Колата е 97'год.
Другото което забелязах е че не иска да помни часа,значи сверявам го,запаметявам и си показва колко е часа.Но ако изгася колата и запаля да речем след 5 мин. часовника е изостанал с 5 мин.Някой може ли с нещо да помогне?

1 п.п.Градусите дойдоха но когато колата е в движение,а на мен това не ми харесва. :confused: С оргиналния датчик веднага ли показва реалната температура?
2 п.п. Проблема с часовника решен.Закачен на грешното място(+).Сега(+)ОС го закачих на жълтия кабел на буксата на радиото и си работи както трябва.Остана само да намеря къде във Варна да ми настроят борда за моята кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Го на Ракйя
Мечтае да кара: на ракия и да си разреждам с вода или бърза HONDA

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от em1l » 24 Апр 2015, 11:38

Момчета съжалявам за старата тема , но никаде не намерих проблем като моя. Та колата ми беше с м41 мотор и насадих м51 от е34ка. Та при влизането ми си ДИС да си ретрофитна борда засича ми вина и ме пита дали е правилния вин. След потвръждаване ми излизаше някаде че е м41 мотор и след кодирането отново не ми показва правилните данни. Как може да го ретрофитна може би незнам какво ще стане ако въведа ВИН от е36ца с м51 мотор , но ме съмнява че ще прецакам нещо. Иначе борда аз го слагах колата ми не беше заводски с него. Надявам се че някой ще пише по моя въпрос.
Благодаря Ви!
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от b00st » 24 Апр 2015, 13:38

em1l написа:Момчета съжалявам за старата тема , но никаде не намерих проблем като моя. Та колата ми беше с м41 мотор и насадих м51 от е34ка. Та при влизането ми си ДИС да си ретрофитна борда засича ми вина и ме пита дали е правилния вин. След потвръждаване ми излизаше някаде че е м41 мотор и след кодирането отново не ми показва правилните данни. Как може да го ретрофитна може би незнам какво ще стане ако въведа ВИН от е36ца с м51 мотор , но ме съмнява че ще прецакам нещо. Иначе борда аз го слагах колата ми не беше заводски с него. Надявам се че някой ще пише по моя въпрос.
Благодаря Ви!

Може да пробваш с друг ВИН, освен ако някой спец не може да прекодира таблото и да промени мотора, но е под въпрос дали това е въобще възможно. Най-добрия ти вариант е от колата, която е мотора, да вземеш и таблото. Тогава ще се върже obc-то за 2 минутки по правилния VIN.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от JOGI » 25 Апр 2015, 14:29

просто се кодира борда с нцс експерт да е за м51

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.10.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e36 318is & e30 328

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от YouShallCry » 06 Май 2015, 13:15

Имали варянт да се възстановят снимките от 1ва страница? Благодаря предварително.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от kichuka » 14 Май 2015, 18:37

И мен ме интересува могат ли да се възтановят снимките от първа страница. Интересува ме ако борда се върже + и - трябва ли да тръгне (просто за тест дали работи) или трябва да е навързана инсталацията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от stony1 » 14 Май 2015, 18:48

Не ви трябват снимки, а схема за свързване.
kichuka написа:... Интересува ме ако борда се върже + и - трябва ли да тръгне (просто за тест дали работи) или трябва да е навързана инсталацията.

Свързвай смело и ще ти покаже температура -37 градуса, ще иска час и дата и разход 0.00000000000 :mhihi:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от b00st » 14 Май 2015, 20:55

stony1 написа:Не ви трябват снимки, а схема за свързване.

:yes:
Схемата на първата страница е най-важното нещо и дори може да се разкарат снимките да стане по-прегледна темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от DirtySouth » 17 Май 2015, 20:22

някой подкарвал ли е нцс-а на хр ?
I'm slowly drifting
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от kagebista » 15 Юни 2015, 7:38

Вчера си оправях разни кабели, та видях че съм вързал захранването на гонга към постоянния плюс от запалката.
В началото на темата пише: "пин3 червено/жълт- 12V" и преди 2 години съм се ръководил от нея за ретрофита.
Но нещо не ми харесва така, та ако го закача на плюс след контакт/лилаво-бял кабел/ дали ще има значение за фунционирането му.
Гонгът работи с борд, както може да работи и с оригинален парктроник и има ли смисъл да на перманентно захранен в покой, при положение че и двете системи сработват след първи контакт?
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от b00st » 15 Юни 2015, 9:37

Принципно не се сещам да го спъне нещо, но така се връзва фабрично, с постоянен плюс. Предполагам защото има разлики за щатския пазар, там гонга има функция да пищи и като не е на контакт колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от kagebista » 15 Юни 2015, 10:05

Това се чудех и аз, за какво точно още служи chime пищялката в покой?
За отворена врата може би?
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от b00st » 15 Юни 2015, 10:15

kagebista написа:Това се чудех и аз, за какво точно още служи chime пищялката в покой?
За отворена врата може би?

На отворена врата напомня да извадиш ключа от патрона.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от kagebista » 15 Юни 2015, 10:18

b00st написа:
kagebista написа:Това се чудех и аз, за какво точно още служи chime пищялката в покой?
За отворена врата може би?

Да, напомня да извадиш ключа от патрона.

Сега вече се сещам за една известна реклама, гласяща - "абе младеж, как да го свържа" :mhihi: :?:
Би трябвало някой от кабелите на клемореда за запалването да се свърже към вторият единичен вход на гонга maybe :conf:
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook