Голям борд- конверсия

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от BMWACSCHNITZER » 14 Юни 2016, 14:24

Мисля че ти трябва + контакт.По принцип е бял\лилав кабел на 14ти пин на черната букса.Отива към бушон 45 но може да си хванеш и от CDто примерно. :yes:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от BMWMHartge » 20 Юни 2016, 17:09

ares2 написа:не се ли активира като натишнеш чек? или температурата?


Не, от всичко само осветлението на бутоните свети и часа като натисна UHR но не иска да се свери, натискам светва за 5-6 секунди и пак гасне. Не трябва ли часовника да свети постоянно? Всичко съм свързал от 3те кабела на аналоговия часовник както е описано в темата!
Последна промяна BMWMHartge на 20 Юни 2016, 17:12, променена общо 1 път
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от BMWMHartge » 20 Юни 2016, 17:12

BMWACSCHNITZER написа:Мисля че ти трябва + контакт.По принцип е бял\лилав кабел на 14ти пин на черната букса.Отива към бушон 45 но може да си хванеш и от CDто примерно. :yes:


пин14-виолет/бял->----бушон 45 това не съм го свързал, само от 3те кабела на аналоговия часовник неможе ли да му свети пак дисплея дългия макар и каквото ще да пише само за декор....
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от BMWACSCHNITZER » 10 Юли 2016, 17:49

Това е + контакт и без него няма как да светне. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 318 Yes-ka 97''

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от DarkPsy » 21 Фев 2017, 16:09

Здравейте искам за попитам относно бялата букса на борда Х1071

имам оригинална инсталация и от пин 2 на въпросния конектор излиза кабел - лилаво/зелено/жълто, по схеми на всякъде този пин е празен

въпросният кабел отива в клеморед но от там нататък не знам къде трябва да се включи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от stony1 » 21 Фев 2017, 16:14

DarkPsy написа:Здравейте искам за попитам относно бялата букса на борда Х1071

имам оригинална инсталация и от пин 2 на въпросния конектор излиза кабел - лилаво/зелено/жълто, по схеми на всякъде този пин е празен

въпросният кабел отива в клеморед но от там нататък не знам къде трябва да се включи.


Явно не си намерил правилните схеми.
Този кабел се свързва към ключето за алармата, което е монтирано на очиларката и регистрира отварянето на капака.
Има и още два кабела от пълната инсталация на БМ - син/чер и чер/бял/жълт.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 318 Yes-ka 97''

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от DarkPsy » 21 Фев 2017, 16:44

stony1 написа:
DarkPsy написа:Здравейте искам за попитам относно бялата букса на борда Х1071

имам оригинална инсталация и от пин 2 на въпросния конектор излиза кабел - лилаво/зелено/жълто, по схеми на всякъде този пин е празен

въпросният кабел отива в клеморед но от там нататък не знам къде трябва да се включи.


Явно не си намерил правилните схеми.
Този кабел се свързва към ключето за алармата, което е монтирано на очиларката и регистрира отварянето на капака.
Има и още два кабела от пълната инсталация на БМ - син/чер и чер/бял/жълт.



Благодаря ти за бързият отговор Stony

Забравих да напиша че от въпросния клеморед излиза тази букса с 2-та пина

Изображение

в електрическата схема на бмв Е36 има 2 букси с тези 3 цвята кабел

едната е за предния капак за алрмата а другата е antitheft (DWA) radio microswitch

предполагам че е второто защото буксата е навързана с бялата и черната букса на борда и се включва в нещо което е около борда


а на снимката която намерих се вижда че май е за против кражба на Радиото но въпроса е какво общо има с борда и защо не намерих нищо за пин2 на бялата буска
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от v_p_m » 06 Юни 2017, 8:52

Прочетох цялата тема и свързах всичко по схемите, отделно колата донор е 1 към 1 като двигател и тн. но не ми работят consum1 -2 както и моментната скорост.Разхода литри в час работи , както и код и всичко останало .
Проверих всичко по няколко пъти, назад в темата намерих това :
"И веднага бих се насочил към speed сигнала, това ти е черно белия кабел от x1071" това предполагам е пин6--бял/черен->-------х16 пин21 проверих го но нищо .

Може ли по някакъв начин да се ресетне самия борд ?

Отделно след последното сваляне и качване на арматурното табло му изчезна цалата подсветката и също тази на изминатите км(виждат се но супер слабо което предполагам е заради изгоряла крушка)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 335
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Някъде из Европа ,но не и във БГ!
Пол: Мъж
Кара: вече мечтата си !
Мечтае да кара: Dodge Charger R/T 1969
Детайли за колата: R/T HEMI + ///M3+ ///Alpina

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от ///M Rider » 03 Юли 2017, 10:09

Много е готино чувството да си свържеш всичко сам и да работи най-вече..... :mhihi: Успех на тия дето ТЕ-първа ,ще се правят на жичкаджий! :yes: Ако не ви се отдава .......не се притеснявайте. Има хора ,които срещу определената сума ,ще ви зарадват или пък няколко бири ..... :bchug: кой ,каквото му трябва.
Ако съзреш на огледалото за задно виждане четири фара и два бъбрека одбий в дясно и се наслади на хулигана!
Изображение Изображение "Drat! And Double Drat!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 19.02.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Истинска кола

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от crazyydevill » 17 Авг 2017, 16:39

Първо искам да БЛАГОДАРЯ на автора за хубавата тема. А за тези който нямат БЯЛАТА букса,ето какво направих аз,взех още една черна,изрязах чопчето което е на снимката,за да може да влезне,и всичко стана перфекно,след това пренаредих кабелите и я белязах с бяло за да знам че е бялата . :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна crazyydevill на 11 Дек 2019, 20:05, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от v_p_m » 28 Авг 2017, 8:50

v_p_m написа:Прочетох цялата тема и свързах всичко по схемите, отделно колата донор е 1 към 1 като двигател и тн. но не ми работят consum1 -2 както и моментната скорост.Разхода литри в час работи , както и код и всичко останало .
Проверих всичко по няколко пъти, назад в темата намерих това :
"И веднага бих се насочил към speed сигнала, това ти е черно белия кабел от x1071" това предполагам е пин6--бял/черен->-------х16 пин21 проверих го но нищо .

Може ли по някакъв начин да се ресетне самия борд ?

Отделно след последното сваляне и качване на арматурното табло му изчезна цалата подсветката и също тази на изминатите км(виждат се но супер слабо което предполагам е заради изгоряла крушка)


Проблема при мен най-накрая е решен :lalala: , след съвет от колегата Лачо да проверя датчика на дифа се оказа че проблема е в самата букса(планката на дифа държи кабелчетата под наклон спрямо буксата и явно от годините са се пракъснали някъде)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 4.05.2005
Местоположение: Велико.Търново

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от Людмил » 19 Ное 2017, 8:52

Здравейте,искам да попитам подвързването на черната букса дали е еднакво с на малки и големия борд.В смисъл ако сменя малкия с голям или обратно ще тръгнат ли директно функцийте от нея?
"Живей,така,че като остарееш да те е срам да разказваш,но да ти е хубаво да си спомняш......." Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от Hellrot » 01 Ное 2018, 8:06

Здравейте имам 2 въпроса.
Дисплеите на големия и средния борд еднакви ли са?
Ако функцията CODICE не работи какво трябва да се случва? Когато натисна бутона не се случва абсолютно нищо. Дали има проблем в бутона или просто на моята кола функцията не действа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от BMWACSCHNITZER » 01 Ное 2018, 8:59

Code функцията се активира само на загасен мотор,цъкаш копчето и въвеждаш код,след това SET и махаш контакт.Ако на загасен мотор не ти излиза нищо най вероятно копчето е повредено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Голям борд- конверсия

Мнение от Hellrot » 01 Ное 2018, 14:20

BMWACSCHNITZER написа:Code функцията се активира само на загасен мотор,цъкаш копчето и въвеждаш код,след това SET и махаш контакт.Ако на загасен мотор не ти излиза нищо най вероятно копчето е повредено.

При 2ма мои приятели положението е същото... копчето не реагира... не вярвам и на тях да им е повредено копчето

А за дисплеите някой?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook