Шумна кола

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 15.10.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318is, м42

Re: Шумна кола

Мнение от Slobmonster » 27 Май 2014, 21:35

Моят ИС не е натрапчиво шумен, даже напротив, съвсем културна е по моите разбирания. Което разбира се варира при различните хора. Генерацията ми е в следния вариант - Оригинален колектор, права тръба на мястото на катализатора, 1 резонаторно гърне и оригинално задно гърне. Имах едно неприятно дрънкане при увеличаване на оборотите от 3000 нагоре, но то се държи на меките части, които държат крайното гърне.

Ако имаш желанието да я позаглушиш можеш да пробваш с допълнителна шумо- и виброизолация. Не е много скъпо като инвестиция, а и помага доста при нежелани звуци. Това го предлагам, защото си описал как генерацията ти е изрядна и при все шумът те дразни, значи не е неизправност. Щом всичко е ок остава да добавяш по колата, за да стане както на теб ти харесва :yes:


П.П. - Който казва, че е36 е шумна кола очевидно не е стъпвал в Рено Меган I. Какафонията вътре започва още при 80 км/ч. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 28 Май 2014, 8:23

Е ясно, че си е нормална кола и има много по-шумни от нея... Дразни ме най-вече шума от средната част на колата при 1-ва и 2-ра предавка. Нагоре е добре. Просто има едни звуци, които се появят след 2000об като едно дрънчене, което ме дразни. Усеща се и на празен ход това леко дрънчене.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Шумна кола

Мнение от b00st » 28 Май 2014, 10:16

bavaromobila написа:Е ясно, че си е нормална кола и има много по-шумни от нея... Дразни ме най-вече шума от средната част на колата при 1-ва и 2-ра предавка. Нагоре е добре. Просто има едни звуци, които се появят след 2000об като едно дрънчене, което ме дразни. Усеща се и на празен ход това леко дрънчене.

Нека позная - заменил си каталитичното гърне с доста неподходящо или си го изтурбушил. От там ти идва дрънченето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 28 Май 2014, 14:33

Още преди 5-6г. като си взех колата нямаше катализатор. Тъй като беше със ''спортно'' гърне години наред, то за дрънчене преди това не мога да кажа. Факт е, че откакто си сложих оригинално задно гърне и колата стана тиха, то дрънченето го чувам. Средното гърне е на 1г., гледах да е най-дългото и най-скъпото, което имаха в магазина. По думите на продавача - това гърне най-много заглушава колата. Като чета коментарите и на другите колеги, то съм сигурен на 100%, че гадния звук не е от гърнето. Затова и исках около него да сложа и един резонатор за да е още по тихо по средата. Но ако проблема е в колекторите, то..... и резонатор да сложа едва ли ще се променят нещата....
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Шумна кола

Мнение от b00st » 28 Май 2014, 17:04

Проблема не е в колекторите, повярвай ми. М42 е шумен от колекторите чак след 4000 оборота. Такива дрънченета и други паразитни звуци няма при добра и изправна генерация като фабричната. Мотора е шумен във високите си обороти, по магистралата, но не на 1-ва и 2ра ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 8.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 323i, E83 LCI
Мечтае да кара: E 12

Re: Шумна кола

Мнение от ro6ko » 28 Май 2014, 17:27

Имам М42 и М43В19. Преди 4 години махнах оригиналния катализатор на М42-то и сложих заместител. Дрънченето се появи, смених го с друг - дрънчи. С трети - дрънчи. Май само катализатор му е майката. До преди да махна катализатора звука беше много хубав, басов. Преди половин година махнах и оригиналния катализатор на М43-то и гозамених с резонатор тип пура. Звука не мръдна, никаква разлика с катализатор и резонатор. Явно IS се лекува с катализатор. И в тоя ред на мисли гледам в нета ей тези универсални катализатори : http://www.eco-traffic.com/%D0%B0%D1%83 ... 1%83%D1%85, и се чудя някой дали ги е пробвал и струва ли си. Някакви отзиви за марката POLMOSTROW?
399523994940727

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Шумна кола

Мнение от M10 » 31 Май 2014, 16:45

Гърнетата на въпросната марка са от алуминизирана ламарина. За тези пари толкова, големия проблем е че прогниват около заварките, които са с обикновена тел и необработени :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Шумна кола

Мнение от pepi_tu » 01 Юни 2014, 12:18

Колеги имам 318ис 1994 година от 5 6 месеца.... Предишната ми кола беше на права тръба до отзаде, така че като се качих в ис а в началото беше като рай.... но после започнах да осъзнавам, че е ама суууууупеееер шумна отвътре. С оригиналните гърнета е но не съм гледал катализатора дали е там. Проблема е че е шумна и откъм мотора... и по магистралата направо ме подлудява как бучи..... Чашата преля когато вчера се качих да карам Е36 седа 320и и можех да чуя как пърди муха вътре.... Искам да се свържа с някой който е слагал вата под килима и таблото защото мисля да я набухам с каменна вата цялата, да увия стоковата генерация с лента (с надежда да притъпи звука) и я разкажете за колекторите, че не бях се замислял за това да е шумен колектора ??? Моля ако някои е слагал допълнителна изолация да ми драсне на едно лично :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 2.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Шумна кола

Мнение от Savy » 02 Юни 2014, 21:41

И аз се чудя какво да сложа, за да стане по-тиха...Явно трябва още едно гърне преди крайното..тоест да станат общо 3 :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Шумна кола

Мнение от alexcivic » 06 Юни 2014, 21:09

Ето това съм приготвил аз,много е солидно http://www.ebay.at/itm/BMW-E36-325td-Ka ... 4ac1eaf219 вътре е метална оплетка наподобяваща керамичната пита при нормалните катализатори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Шумна кола

Мнение от pepi_tu » 07 Юни 2014, 11:45

Абе тва няма ли да ти спъне колата баяджа....... ??? :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 11.07.2009
Пол: Мъж
Кара: 318is

Re: Шумна кола

Мнение от Doviciozo » 09 Юни 2014, 14:47

Смених цялата генерация,средно гърне от най скъпите и големи,и задно гърне за модела но не оригинално,всичко се направи много професионално и като запалих никаква промяна в гадния звук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Шумна кола

Мнение от pepi_tu » 09 Юни 2014, 20:38

Аз не знам кога ще ми остане време но ще гледам в близките 2 месеца да я изкормя... набухам с каменна вата, да запълня кухините с мека вата, ще сменя гумените уплътнения на всякъде включително преден,заден прозорец, шибидах и ще напиша дали има ефект... но не знам кога ще е.... С гърнетата няма да се постигне никакъв ефект, дори с катализатор, единствения вариант е custom гърне някой да ви направи но според мене супер много ще умре колата с някое гъсто гърне :dunno:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Шумна кола

Мнение от b00st » 09 Юни 2014, 21:01

С трикамерено каталитично гърне от Mercedes C180 се получава идеално. Монтирал съм го преди 2 години ново, звука е идеален (като с катализатор) и колата не е шумна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 2.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Шумна кола

Мнение от Savy » 09 Юни 2014, 23:48

b00st написа:С трикамерено каталитично гърне от Mercedes C180 се получава идеално. Монтирал съм го преди 2 години ново, звука е идеален (като с катализатор) и колата не е шумна.


Колко струва това гърне?

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook