програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.03.2009
Местоположение: Хасково

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от The_WIZARD_ » 08 Дек 2009, 20:19

колеги аз съм с е46 и работата стана благодаря за инфото :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
The magic button .... ASC

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci ZHP
Мечтае да кара: без значение к'во е63

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от DA HUSTLA » 09 Дек 2009, 11:09

The_WIZARD_ написа:колеги аз съм с е46 и работата стана благодаря за инфото :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

значи става и при е46. браво колега , радвам се, че сме помогнали...
... 'cause pussy is pussy and baby you're pussy for life

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 19.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от иво илиев1 » 11 Дек 2009, 22:45

И при мен светва светодиода 10 пъти,но продължава да не работи отк.и закл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci ZHP
Мечтае да кара: без значение к'во е63

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от DA HUSTLA » 12 Дек 2009, 1:18

иво илиев1 написа:И при мен светва светодиода 10 пъти,но продължава да не работи отк.и закл.


с кой ключ си... ако си с този с двата бутона, трябва след като почне да мига да натиснеш правоъгълния бутон и тогава колата се заключва и отключва автоматично... ако не стане от първия път - повтаряш
... 'cause pussy is pussy and baby you're pussy for life

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e36 325tds touring,e46 328ci...
Мечтае да кара: МИГ–29
Детайли за колата: И двете с чип...

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от sebulba1 » 12 Дек 2009, 7:44

При мен работеха 2-та ключа,но по отделно.Опитах се да ги програмирам и 2-та да ми работят. Тоест и 2-та да ми откл. и закл. както е обяснено и единият вече спря да действа. Като тръгна него да го обучавам и не реагира.С ключа с трите копчета съм :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 28.02.2008
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от dimitrio » 12 Дек 2009, 14:22

При мен ключът е без батерия от около месец и си работи без проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 19.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от иво илиев1 » 12 Дек 2009, 15:15

lady-killer написа:
иво илиев1 написа:И при мен светва светодиода 10 пъти,но продължава да не работи отк.и закл.


с кой ключ си... ако си с този с двата бутона, трябва след като почне да мига да натиснеш правоъгълния бутон и тогава колата се заключва и отключва автоматично... ако не стане от първия път - повтаряш

Стана работата мерси колега много

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci ZHP
Мечтае да кара: без значение к'во е63

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от DA HUSTLA » 13 Дек 2009, 23:40

иво илиев1 написа:Стана работата мерси колега много


:yes:
... 'cause pussy is pussy and baby you're pussy for life

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от raduslaf » 14 Дек 2009, 19:26

Колеги, кажете две приказки за батерията.Има ли нещо специално в нея, или мога да я сменя при всеки часовникар?Аз например имам два ключа, като единият си работи в момента, а на другия просто му е паднала батерията.Обаче първо искам да програмирам него, без да пипам работещия, за да не се окаже, че при мен не работи тоя трик, и взема, че остана без ключ.Ако системата сработи, проблем ли е да направя същото и с работещия ключ, защото май батерията почва да му пада, само че на другия ден?В темата четох, че трябва 30 сек след единия, да се направи и другия?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW 524 td

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от pecy » 14 Дек 2009, 19:37

Здравей колега кажи ми от каде мога да си взема такива 2 ключа / на първата снимка с 2-та бутона / и дали ще стане тоя номер и при мен на моята Е34/524 тд , ключът ми е същия модел като тоя с единия бутон
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 3.10.2008
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: Е36 328I coupe,Octavia 1.9 TDI

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от ppp58 » 14 Дек 2009, 19:58


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci ZHP
Мечтае да кара: без значение к'во е63

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от DA HUSTLA » 14 Дек 2009, 23:18

raduslaf написа:Колеги, кажете две приказки за батерията.Има ли нещо специално в нея, или мога да я сменя при всеки часовникар?Аз например имам два ключа, като единият си работи в момента, а на другия просто му е паднала батерията.Обаче първо искам да програмирам него, без да пипам работещия, за да не се окаже, че при мен не работи тоя трик, и взема, че остана без ключ.Ако системата сработи, проблем ли е да направя същото и с работещия ключ, защото май батерията почва да му пада, само че на другия ден?В темата четох, че трябва 30 сек след единия, да се направи и другия?

значи за някои от моделите батериите са кръгли с диаметър около 2 см, 2 броя по 3 волта тип CR2016 http://battimpex.com/Litieva-bateria-3v ... -p-92.html , при другите не знам дали са такива, но знам че при някои пък не се сменят щото са кондензаторни батерии и се зареждат докато караш когато са на контактния ключ...ако обучиш първия веднага правиш и втория,третия и т.н. че системата отхвърля предишния... и не се обучава единия и след 30 сек втория , а в рамките на 30-40 сек всички...
... 'cause pussy is pussy and baby you're pussy for life

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci ZHP
Мечтае да кара: без значение к'во е63

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от DA HUSTLA » 14 Дек 2009, 23:32

pecy написа:Здравей колега кажи ми от каде мога да си взема такива 2 ключа / на първата снимка с 2-та бутона / и дали ще стане тоя номер и при мен на моята Е34/524 тд , ключът ми е същия модел като тоя с единия бутон

не знам, но най-вероятно няма да стане така - просто да си вземеш от някъде някви ключове и да се обучат...в ключа освен трансмитера за алармата мисля че има и чип от който колата чете инфо, евентуално ако се сменя ключа мисля, че трябва да се програмира и той (ключарите също ги програмират, изчитат информацията от оригиналния и я прехвърлят на новия чип, аз не знам как става :dunno: ). Виждал съм този ключ с единия бутон да върви с отделно дистанционно... :dunno:
... 'cause pussy is pussy and baby you're pussy for life

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW 524 td

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от pecy » 15 Дек 2009, 0:00

lady-killer написа:
pecy написа:Здравей колега кажи ми от каде мога да си взема такива 2 ключа / на първата снимка с 2-та бутона / и дали ще стане тоя номер и при мен на моята Е34/524 тд , ключът ми е същия модел като тоя с единия бутон

не знам, но най-вероятно няма да стане така - просто да си вземеш от някъде някви ключове и да се обучат...в ключа освен трансмитера за алармата мисля че има и чип от който колата чете инфо, евентуално ако се сменя ключа мисля, че трябва да се програмира и той (ключарите също ги програмират, изчитат информацията от оригиналния и я прехвърлят на новия чип, аз не знам как става :dunno: ). Виждал съм този ключ с единия бутон да върви с отделно дистанционно... :dunno:


Така е колега вървят с дистанционно щото в самия ключ има само батерийка с крушка да си светнеш на ключалката идеята ми беше дали мога да си вкарам дистанционното вътре в ключа чувал съм че става
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci ZHP
Мечтае да кара: без значение к'во е63

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от DA HUSTLA » 15 Дек 2009, 10:24

pecy написа:Така е колега вървят с дистанционно щото в самия ключ има само батерийка с крушка да си светнеш на ключалката идеята ми беше дали мога да си вкарам дистанционното вътре в ключа чувал съм че става

ами би трябвало да може, стига да се събере платката в новия ключ и да съвпадат бутоните с тези на платката... нека някой по запознат да каже.
... 'cause pussy is pussy and baby you're pussy for life

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook