Greetings Malko pomosht za E36?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 3.05.2004
Местоположение: София

Greetings Malko pomosht za E36?

Мнение от Caballero » 03 Май 2004, 13:20

Zdraveite ot skoro sym gord sobstwenik na BMW Досега карах Мерцедс 190 '93' и не смятам че БМВ то е по лошо
По принцип разбирам от коли и направих режиината поддръжка(масла филтри нкладки течности гуми). Обаче къде мога да направя диагностика, измерване компресията на цилиндрите и дали катализатора ми е читав? Дали ламбда сондите са ми наред?Как мога да разбера и с какъв двигател съм?
Имам и други въпроси но по нататък.
Предварително благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 03 Май 2004, 14:58

Здравей и чистито. Да си я караш с удоволствие и безаварийно. Най-добре е като за първи път да идеш до Дару-кар да ти направят цялостна диагностика на колата. А иначе според това, което си написал, мисля че си с двигател М43 - 102 к.с. при 5500 оборота / 150 Нм при 3900 об. Разгледай добре и форума за правилните масла и консумативи, които трябва да използваш - писано е доста по тези теми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 28.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Zer0 » 03 Май 2004, 18:44

Значи първо разбери какъв е точно модела ти - 316i-cat е 105 к.с. има вариант си 316i и 316 .. в книжката на колата е описано подробно.
Относто пълна диагностика иди ж ДАРУКАР не помня цената, последната си я правих в сервиз на BOSCH миналото лято и сметката беше 35 лв. малко проблемно беше само запазването на час - доста бяха заети там хората и то все с "расови" автомобили но пък останах доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 28.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Zer0 » 03 Май 2004, 18:48

Между другото честито и от мен за колата :!: :lol:
Като заклет фен на марката зарибих маика ми :ok: и тя кара същия модел като твойта - пробвах я и мога да кажа че движи доста по-добре от 99% 1.6 литра останали автомобили :!:
Са е наред баща ми да слезе от гадната Laguna :lol: :yes:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook