ABS problem! Help!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 6.02.2004
Местоположение: Plovdiv

ABS problem! Help!

Мнение от skartalov » 27 Мар 2004, 2:11

Здравейте маниаци!
Значи скоро си всех BMW COMPACT 318ti
В началото ABS си работеше, обаче с течение на времето взе да спира да работи, понякога работи, понякога светва лампата и спира да работи проклетия ABS.
На кво може да се дължи тва?

Идеи?
6a6!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 23.12.2003

Мнение от COOPER » 27 Мар 2004, 4:30

Провери си датчика да не е изгорял!!! На мене ми "кихна" той !!!

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 27 Мар 2004, 8:46

Може да се дължи на един милион работи. Направи си тест на електрониката и ще установиш какъв е проблема, или поне къде да го търсиш! И не се връзвай на всичко което ти казват в сервиза, може да ти кажат, че е датчик, а то да се окаже, че кабела ти е прекъснат.... :!: :?: Успех!
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от quixzole » 29 Мар 2004, 18:05

И аз имах същия проблем..............понякога лампата светваше и ABS спираше да бачка.......чесно да ти кажа незнам как се оправи но вече не ми се случва :roll: все пак си провери датчиците.....отпред в ляво и отзад в дясно....ако са замърсени или прекъснати някъде може да го има този проблем.....но пак ти казвам на мен ми се оправи от самосебе си :dunno:
виж и тва ако искаш :idea: незнам дали е съвпадение, но съм задал същия въпрос по същото време миналата година :lol: :lol: :arrow:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=2189&highlight=abs
Изображение Изображение Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 5.03.2004
Местоположение: montana
Пол: Мъж
Кара: E90 320D

Мнение от alex70 » 02 Апр 2004, 17:16

смяната на датчик е най скъпия ремонт така че преди да ги сменяваш трябва да си сигурен че е изгорял. аз мойте си ги замерих сам с мултицет на клемите. трябва да дава съпротивление. ако дава прекъсната верига трябва смяна защото са капсуловани и не се ремонтират. по същия начин се проверяват и кабелите защото ако опират някаде се претриват. ако не можеш сам да замериш веригата иди при техник защото може и да е нещо по - сложно и да си трябва майстор.
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook