проблеми с маслото CASTROL 15/40 GTX3 PROTECT

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.01.2004

проблеми с маслото CASTROL 15/40 GTX3 PROTECT

Мнение от mmm » 21 Яну 2004, 2:31

ЗДРАВЕЙТЕ БМВ МАНИЯЦИ.
КУПИХ СИ ПОРЕДНОТО БМВ И ВЕДНАГА ХУКНАХ ДА СМЕНЯМ КОНСУМАТИВИ ... КАКТО ЗНАЕТЕ БМВ РЕКЛАМИРА CASTROL И АЗ СЕ ХВАНАХ ВЕДНАГА КУПИХ СИ CASTROL ОТ ДИЛЪР... НО ПРАКТИКАТА КАКВО МИ ПОКАЗА В ПЪРВИТЕ 500 КМ НИЩО ОСОБЕННО СЛЕД ТОВА ЗАПОЧНАХА ДА СЕ ЧУВАТ КЛАПАНИТЕ И МОТОРА ДА РАБОТИ ВСЕ ПО ШУМНО И ОСТРО И ТАКА СЕ УВЕЛИЧАВАШЕ ВСЕ ПОВЕЧЕ КОГАТО НАВЪРТЯХ 4000 ИМАХ ЧУВСТВОТО ЧЕ КАРАМ ШЕВНА МАШИНА... НЕ ИЗДЪРЗАХ И ГО СМЕНИХ ... БЕШЕ МНОГО ПОЧЕРНЯЛО И ТЪНКО КАТО ВОДА СЪСТО ПРИ ДОПИР НЕ ПОКАЗВАШЕ МАЗИТЕЛНИ КАЧЕСТВА ЗНАМ ЧЕ ТОВА НЕ Е ЛАБОРАТОРЕН ТЕСТ НО ЗА МЕН БЕШЕ ПРЕ ДОСТАТЪЧНО ЗА ДА ГО СМЕНЯ ... СЕГА САМ С ДРУГА МАРКА МАСЛО НЕ ВИ КАЗВАМ МАРКАТА ЗА ДА НЕ ПРОЗВУЧИ КАТО РЕКЛАМА И ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ ИЗЧЕСНАХА МОТОРА РАБОТИ МНОГО ГЛАДКО И БЕЗШУМНО... НЯКОЙ ИМАЛ ЛИ Е ПОДОБЕНН ПРОБЛЕМ
BMW и SUBARU за зимата е перфектна комбинация

В подписите не се рекламира! Иво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 21 Яну 2004, 9:14

Аз карам само с такова масло и нямам такива проблеми (може би защото двигателя ми е М43). Но, както винаги има едно НО 8) - досега карах с такова внесено от Германия (тубата е 5 л.), а последния път си взех от тук и трябва да ти кажа, че това масло от БГ няма нищо общо с това от Германия. Нито цвета му е същия, нито миризмата - абе въобще няма нищо общо между двете.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.01.2004

Мнение от mmm » 21 Яну 2004, 12:01

за това написах тези няколко реда . БМВ е мн. здрав автомобил но ако не се обраща внимание с какво масло се кара живота на двигатела намалява многократно.
BMW и SUBARU за зимата е перфектна комбинация

В подписите не се рекламира! Иво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 21 Яну 2004, 12:41

mmm написа:за това написах тези няколко реда . БМВ е мн. здрав автомобил но ако не се обраща внимание с какво масло се кара живота на двигатела намалява многократно.


аз имам един пример за това не забравяйте да доливате навреме , при някои БМВ маишнки маслото освен 4е смазва има и съ6тествена охлаждаща роля при М42 да кажем

а проблема с истинското масло , няма ре6ение за сега , при мен ве4е е време за смяна и мисля да си купя наливно от дару кар 10в40 кастрол
истински :) ло6ото е 4е когато дойде време за доливане а при мен 4есто се случва 6те трябва да се разхождам до там, в момента съм валволин поне знам 4е от него няма толкова ментета ама пак няма 100% гаранция , бих искал ако някой от клуба има достъп до истинско масло на добра цена да ни офертира предпо4итам да го взема от свой 4овек

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 21 Яну 2004, 13:08

Аз лично от няколко места чувам за много добро наливно ELF от Promobile! Лично аз, след още няколко хил. км. от там ще си взема масло - поне 100% е истинско и внос откъдето трябва!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook