Dva problema s 318i E36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 6.12.2003
Местоположение: Sofia

Dva problema s 318i E36

Мнение от Tsv » 06 Дек 2003, 1:54

Interesuva me v debitomera li e problema, che poniakoga, ne mnogo chesto na prazen hod strelkata na oborotomera uvisva s okolo sto i pedese oborota, posle pak se opitva da se zakrepi na 900 no ne uspiava i taka sama si se forsira? Drugiat mi vapros e zashto pri purvoto zapalvane za denia primerno pri vkluchvane na purva skorostite hurkat i taka niakolko puti posle niama nikakvi problemi? I posledno, be vie kolko chesto smeniate sharniri i nakrainici? Blagodaria predvaritelno

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 06 Дек 2003, 8:34

Welcome to the club, веднага ще избързам да те предупредя, че се пише само и единствено на кирилица тук, така че ще бъдем радостни да видим следващия ти пост написан с български буквички :wink:

Това с мененето на обороти на празен ход в повечето случай не е от дебитомера, а от моторчето за поддържане на празен ход ... почиства се. С хъркането на скоростите най-вероятно маслото в скоростната ти кутия при първоначално стартиране е гъсто и по трудно става превключването, особено щом след това се оправя. Пробвай да смениш маслкото на скоростната кутия ...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Dva problema s 318i E36

Мнение от © » 06 Дек 2003, 10:15

Tsv написа:...vie kolko chesto smeniate sharniri i nakrainici?

всяка пролет :)
ако нямаш амортесьори може и по-често

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 06 Дек 2003, 11:38

напълно съм съгласен с горните мнения само да добавя за маслото в скоростите да сипе6 ATF хидравли4но масло за автомати4ни скоростни кутий 15лв е литъра в дару кар
Последна промяна ludiagsm на 07 Дек 2003, 22:30, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 25.09.2003
Местоположение: Добрич

Мнение от pako » 06 Дек 2003, 21:01

за оборотите на празен ход: аз имах леко подобен проблем сменяше с по 100 оборпта и се оправи като смених ламбда сондата. виж ако искаш някой разбирко да ти замери какви волтажи излизат от нея, ама моята я проверяваха на осцилоскоп...

за шарнирите: аз ги сменям на 15 хил км максиум 20 хил... много слабо място според мене на бмв.... :(
кадетката изкара 95 хил. км. с едни шарнири :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 06 Дек 2003, 22:53

pako написа:за шарнирите: аз ги сменям на 15 хил км максиум 20 хил... много слабо място според мене на бмв.... :(
кадетката изкара 95 хил. км. с едни шарнири :shock:


Моите ги смених преди месец ,и то само външните ,другите не са разбити и са ОРИГИНАЛНИТЕ ,такива бяха и тези които смених .. изкарали са 200 000 км ,от които 20 000 в мои ръце и на български пътища .. може би слагаш некачествени и се разбиват много бързо :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 07 Дек 2003, 16:35

Аз като сменях шарнирите - едните (тези дето са по-дълги, незнам дали са външни или вътрешни) също не ги смениха - щото се оказаха здрави и също са си оригиналните (по километраж съм на 125 х. км.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 07 Дек 2003, 20:23

Dimitar написа:Аз като сменях шарнирите - едните (тези дето са по-дълги, незнам дали са външни или вътрешни) също не ги смениха - щото се оказаха здрави и също са си оригиналните (по километраж съм на 125 х. км.)

По дългите са вътрешните ,те са с по големи и по здрави .. незнам защо не са направили и външните такива :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 25.11.2003
Местоположение: Sofia

Re: Dva problema s 318i E36

Мнение от Slavy » 08 Дек 2003, 15:26

Tsv написа:Interesuva me v debitomera li e problema, che poniakoga, ne mnogo chesto na prazen hod strelkata na oborotomera uvisva s okolo sto i pedese oborota, posle pak se opitva da se zakrepi na 900 no ne uspiava i taka sama si se forsira? Drugiat mi vapros e zashto pri purvoto zapalvane za denia primerno pri vkluchvane na purva skorostite hurkat i taka niakolko puti posle niama nikakvi problemi? I posledno, be vie kolko chesto smeniate sharniri i nakrainici? Blagodaria predvaritelno


За хъркането на скоростите трябва да си смениш маслото в скоростната кутия. Сипни му полу или пълна синтетика ( да речем кастрол ) и си ОК.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: Dva problema s 318i E36

Мнение от ludiagsm » 08 Дек 2003, 16:41

Slavy написа:
Tsv написа:Interesuva me v debitomera li e problema, che poniakoga, ne mnogo chesto na prazen hod strelkata na oborotomera uvisva s okolo sto i pedese oborota, posle pak se opitva da se zakrepi na 900 no ne uspiava i taka sama si se forsira? Drugiat mi vapros e zashto pri purvoto zapalvane za denia primerno pri vkluchvane na purva skorostite hurkat i taka niakolko puti posle niama nikakvi problemi? I posledno, be vie kolko chesto smeniate sharniri i nakrainici? Blagodaria predvaritelno


За хъркането на скоростите трябва да си смениш маслото в скоростната кутия. Сипни му полу или пълна синтетика ( да речем кастрол ) и си ОК.



!!!!!!!ATF OIL ONLY!!!!!!!!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook