Аномалиика ..

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Аномалиика ..

Мнение от Turturelo » 13 Ное 2003, 20:10

Един приятел притежава '92 Е36 316, досега беше с часовник и след като взех от лудия таблото с оборотомер вече има по-съдържателна информация ... обаче... карах колата докато беше с часовник и след като и скокнах на газта ми направи впечатление, че много рано включва ограничител ... несъм и очаквал кой знае какво от 316, но въпреки това ми беше странно... Сега с оборотомера се вижда, че колата изключва на 4900/5000rpm ... немога да преценя дали това, което се чува е ограничител, защото съм карал все 6 цилиндрови 2.5+ и там си е отчетливо ..
Моят приятел обикалял по майстори и понеже той много не разбира явно са го мятали по върбите, хидравлични повдигачи, клапани и т.н. Хората били "запознати с проблема" било редовна практика за този мотор, което аз приемам за пълна глупост, а и клапани не тракат, просто имам чувството, че изключва прекалено рано..?! Съмнява ме да го има момента оборотомера да не показва точно, но иначе си стои на празен ход на 500/800rpm ...?!

Идей?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 13 Ное 2003, 21:35

Ако е от 320 или по голям мотор май е различен и няма да показва вярно..ама не съм 100% сигурен..а на тихи обороти отклонението ще е процентно много малко и ще изглежда верен.Колко оборота са 100 на 5та ? А 120 ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 14 Ное 2003, 0:20

Докато бях 316-ка имах 4асовник , после сложих таблото с оборотомер изклиу4ва6е то4но на 6200 оборота, след тва смених двигателя с м42 (ис-ка ) оборотомера изклиу4ва6е на 6500 об , след това 4ип :) малко след 7000(приблизително 7200) !!!!!

Няма на4ин в таблото да има гре6ка , сигурен ли е твоя приятел 4е го изцежда докрай , ако е тругнал разпределителния вал разбираемо е да плете около 5000 об , но при упорито изръ4кване :) трябва да стигне поне 6200 об, влезни ти в колата накарай го да се обърне на другата страна и го изръ4кай както си трябва без да е наскорост, само преди това провери маслото как е :)) да няма бум като при мен :), аковъпреки усилието не достигне 6200 , трябва на диагностика да се ходи, аиде успех!!!!

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 14 Ное 2003, 9:20

ludiagsm написа:Няма на4ин в таблото да има гре6ка ,

и аз така мисля, но все пак длъжни сме да огледаме дреболийки преди да съборим мотора, а то да се окаже, че ръчната не държала примерно ... :wink:
ludiagsm написа:сигурен ли е твоя приятел 4е го изцежда докрай ,

в това несъм сигурен, но аз я карах докато беше без оборотомер, сега несъм ...
ludiagsm написа:ако е тругнал разпределителния вал разбираемо е да плете около 5000 об , но при упорито изръ4кване :) трябва да стигне поне 6200 об,

разкажи ми по-подробно за това с разпределителния вал .. ?
ludiagsm написа:влезни ти в колата накарай го да се обърне на другата страна и го изръ4кай както си трябва

и аз това му казах да направи, да я изреже на място и да види .. ако не го е направил вече следобед съм на тест драйв да видим върви ли това 316 на врати не върви ли ...

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

Мнение от Терзийски » 15 Ное 2003, 19:05

идея от каде да си намеря табло и аз...и колко пари е...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 15 Ное 2003, 20:36

BOBSI_BMW написа:идея от каде да си намеря табло и аз...и колко пари е...



хм 8) 8) :roll: :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: Планетата ЗЕМЯ

Мнение от KUPETO » 15 Ное 2003, 21:39

Според мен трябва да я закачите на хубав стенд и да тествате по ред! :wink:
Това с вала е малко странно и го оставете за последно! :roll:
Имате ли бош сервиз на близо?Там ще ви намерят проблема.


И все пак е удурма ,така че нищо чудно да е от ел. инсталацията :!: :roll:
Пътят към АДА е обсипан с добри намерения!

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 16 Ное 2003, 0:47

Ходихме и на BOSCH сервиза и на отделно място на диагностика на запалването - всичко си е ок! Свещи, кабели .. наред е! Препоръчват смяна на хидравличните повдигачи ... не намирам логика, защото клапани не тракат, но сме се разбрали с майстора, който е 100% сигурен в думите си ако не се оправи проблема пари за части и труд да не иска ... Ще видим какво ще стане! :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: Планетата ЗЕМЯ

Мнение от KUPETO » 16 Ное 2003, 19:11

Turturelo написа:Ходихме и на BOSCH сервиза и на отделно място на диагностика на запалването - всичко си е ок! Свещи, кабели .. наред е! Препоръчват смяна на хидравличните повдигачи ... не намирам логика, защото клапани не тракат, но сме се разбрали с майстора, който е 100% сигурен в думите си ако не се оправи проблема пари за части и труд да не иска ... Ще видим какво ще стане! :roll:


Е дано да е така все пак! Значи останали са съвестни майстори :!: :roll:
Пътят към АДА е обсипан с добри намерения!

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 18 Ное 2003, 18:00

KUPETO написа: Значи останали са съвестни майстори :!: :roll:


За това незнам, но поне абдалите са много ... ние не сме от тях! :wink:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 19 Ное 2003, 1:54

ако е само на 1-2 като сменяш може просто оборотомера да е бавен и да си на 6000 оборота ма стрелката да е инертна.. повечето бмв-та имат доста бавен оборотомер (или бързо развъртащи се двигатели- не знам кое е вярното :mrgreen: )
алекс
трабант 601с
разни други возила

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 19 Ное 2003, 11:01

За съжаление не е от оборотомера .. прави го и на място, на 5та, на 3та ... винаги :( Проблема е някъде другаде.. сега търся тука разни характеристика на клапана на налягането за маслото (какъвто и да е той) и колко налягане прави маслената помпа, но за съжаление TIS-а, който имам е на немски ... и пак за съжаление ... аз от немски НИЩО не разбирам!

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 19 Ное 2003, 20:01

Туртурело аз карам Е30 316-ка М40 с оборотомер. При мен прекъсвача удря на 5000 оборота по незнайни причини. Дори за 316-ка трябва да чуква към 6000 или дори 6200. Доколкото разбрах това се "ремонтира" с препрограмиране на нещо си в ЕКУ-то но не мога да твърдя че найстина е така.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook