ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от BMW.VIPERA » 18 Ное 2019, 21:55

От кой тип и модел е36 мога да взема по - твърди/високи Задни пружини за Компакта е36 ?? :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 19 Ное 2019, 11:52

Колеги на ТДС-а о ткъде може да тече дизел , освен дюзи и ГНП, огледах гнп-то и двете тапи от страни които може да текат , там беше сухо.
Събира се дизел ниско между гнп-то и блока , очертано в елипсата на снимката , а пък там където са стрелките , между главата и блока ми се струва мокро.
Изображение
Някакви идеи?

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 19 Ное 2019, 22:24

BMW.VIPERA написа:От кой тип и модел е36 мога да взема по - твърди/високи Задни пружини за Компакта е36 ?? :driving:

Аз утре ще монтирам от е46 330и кабрио и ще ти кажа как ще е на височина, при положение, че една и другата кола разликата е 150кг.,сега на кабриото са гума ниво калник. При мен ако е повече от два пръста ще ги сваля на 100%.Сега съм с червени на 323ти и гумата ми е точно малко вътре в калника,но са ми меки и не ме кефи.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 21 Ное 2019, 16:35

BMW.VIPERA написа:От кой тип и модел е36 мога да взема по - твърди/високи Задни пружини за Компакта е36 ?? :driving:

Почти два пръста стана отзад с пружините от кабриото е46, вози стегнато-доволен съм.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 21 Ное 2019, 21:11

И аз искам по-твърди и ниски за отзад :mhihi: Някой ако знае да препоръчва.
Изображение
Въпрос: Може ли да тече масло от дифа от датчика за километража? :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ~Мишо~ » 21 Ное 2019, 23:33

r19 написа:И аз искам по-твърди и ниски за отзад :mhihi: Някой ако знае да препоръчва.
Изображение
Въпрос: Може ли да тече масло от дифа от датчика за километража? :roll:

Може. Мисля имаше О пръстен, забравил съм. Свали го и виж.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 03 Дек 2019, 8:32

Здравейте, Колеги. Някой има ли схема на дръжката на вратата на компакт. Днес сутринта, като отварях вратата, нещо издрънча и сега не мога да отварям отвън шофьорската врата, иначе ключалката си работи и отвътре си се отваря. Можеше да се повреди в по-подходящо време за ремонт, ама карай да върви.

EDIT: Видях клипчета за какво иде реч, май няма да се справя, та въпросът е да препоръчате майстор в София, който би се занимал с проблема.

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 03 Дек 2019, 10:07

Vasko_G написа:Здравейте, Колеги. Някой има ли схема на дръжката на вратата на компакт. Днес сутринта, като отварях вратата, нещо издрънча и сега не мога да отварям отвън шофьорската врата, иначе ключалката си работи и отвътре си се отваря. Можеше да се повреди в по-подходящо време за ремонт, ама карай да върви.

EDIT: Видях клипчета за какво иде реч, май няма да се справя, та въпросът е да препоръчате майстор в София, който би се занимал с проблема.

Най-вероятно е счупен палеца дето бута заключващия механизъм, затова отвън не отваря. Разглобването не е кой знае какво, трябва ти сръчност и търпение :) Бравата преди да я подмениш, размени патроните, та после да ти става ключа ;)
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 03 Дек 2019, 10:11

vladi_a_i написа:
Vasko_G написа:Здравейте, Колеги. Някой има ли схема на дръжката на вратата на компакт. .

Най-вероятно е счупен палеца дето бута заключващия механизъм, затова отвън не отваря. Разглобването не е кой знае какво, трябва ти сръчност и търпение :) Бравата преди да я подмениш, размени патроните, та после да ти става ключа ;)

Колега, да разбирам ли, че трябва да търся брава втора ръка и че няма начин палецът просто да се откачил и да го закача само. И ако трябва друга брава, бравата на компакта като другите е36 ли е или не.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.04.2019
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от TihomirVI » 03 Дек 2019, 10:23

Здравейте колеги.След смяна на жилото на предния капак , капака не е напаснат и леко не прилепва.Знаете ли как и от къде се регулира

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 04 Дек 2019, 20:49

Vasko_G написа:
vladi_a_i написа:
Vasko_G написа:Здравейте, Колеги. Някой има ли схема на дръжката на вратата на компакт. .

Най-вероятно е счупен палеца дето бута заключващия механизъм, затова отвън не отваря. Разглобването не е кой знае какво, трябва ти сръчност и търпение :) Бравата преди да я подмениш, размени патроните, та после да ти става ключа ;)

Колега, да разбирам ли, че трябва да търся брава втора ръка и че няма начин палецът просто да се откачил и да го закача само. И ако трябва друга брава, бравата на компакта като другите е36 ли е или не.

Бравите са еднакви, само трябва да се види отвътре като се разглоби,една или две букси има на нея. Но първо разглоби и виж къде е проблема..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 05 Дек 2019, 8:35

Говорих с колега от форума, ключар, каза, че не подлежи на ремонт, поради което ще взема брава от друг колега и ще я сменя.

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 06 Дек 2019, 14:54

За да я свалиш,трябва да свалиш 'лайстната' около бравата! Това става,като се свали едно капаче на вратата отстрани и се бутне една част навътре,за да освободи щипките и! Свали я и внимавай,като слагаш другата да сложиш и гуменото уплътнение по рамката на ламарината. Не е много трудно,но си е врътня! Смажи всичко с грес както трябва...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 06 Дек 2019, 14:57

TihomirVI написа:Здравейте колеги.След смяна на жилото на предния капак , капака не е напаснат и леко не прилепва.Знаете ли как и от къде се регулира


Ако имаш предвид,че не 'прилепва' отпред,то реглажа става от пружините,които го 'изхвърлят' нагоре,когато го отваряш. Хващаш контра с ключ на гайката им и въртиш болта им. Проверявай периодично как се затваря и отваря,защото може да стане доста стегнато или хлабаво...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 06 Дек 2019, 15:12

ildivvy написа:За да я свалиш,трябва да свалиш 'лайстната' около бравата! Това става,като се свали едно капаче на вратата отстрани и се бутне една част навътре,за да освободи щипките и! Свали я и внимавай,като слагаш другата да сложиш и гуменото уплътнение по рамката на ламарината. Не е много трудно,но си е врътня! Смажи всичко с грес както трябва...
Благодаря за съвета, Колега, това капаче идея си нямах, че служи за тази работа и щеше да е голяма врътня. А после, като сложа брадвата трябва ли тази част да се дърпа обратно или тя сама си се връща?

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook