ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 24 Яну 2019, 11:28

Колеги, споделете подгрева на стъклата/огледалата/ на компакт е36 как се пуска, че се оказа, че имам а не е работил досега :) Докато работи реотана отзад не се случва нищо на огледалата :)
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от v_p_m » 24 Яну 2019, 12:34

host написа:колеги от около седмица има лек луфт във волана при въртене ляво-дясно ... страшно е минимален едва доловим , рейката е ревизирана, не тече, не чука и т.н.
намислил съм си дали не е от универсалната връзка на пръта , която е в коша
Изображение
дали има резон в подозрението ми или да си търся проблема другаде


Така както си го написал оставам с впечатление че си отишал при някой взел ти е 150-200лв. и ти е казал
-готов си рейката ти е рециклирана всичко и е точно... :no:

Иначе може да се разбере дали е от рейката(разбирай червяка или гребена и) по следния начин:
1. Въртиш наляво и надясно волана(от централно положение) и проверяваш дали има луфт (при теб явно има малко).
2. Завърташ волана на 45° спрямо точка 1 и пак въртиш за да усетиш дали има луфт, след това на още 45° и пак въртиш .
АКО луфта от точка "1" изчезне при точна "2" значи 100% червяка на рейката ти е износен, ако не изчезва вече може да погледнеш накрайници и това каре за което питаш.

п.п.Имам разглебена 1-2 рейки и мога да ти снимам да видиш как ясно се личи къде е износен червяка . От друга страна си мисля че от рейка (от кола с десен волан) червяка е същия , ремонтния комплект(гумичките който са за червяка и заради които тече всъщност ) е 50-60 лв. и така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от shlosera » 24 Яну 2019, 19:23

vladi_a_i написа:Колеги, споделете подгрева на стъклата/огледалата/ на компакт е36 как се пуска, че се оказа, че имам а не е работил досега :) Докато работи реотана отзад не се случва нищо на огледалата :)
На седана се пуска сам (на контакт или при запалена кола). И мисля работи постоянно.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 24 Яну 2019, 19:25

v_p_m написа:
host написа:колеги от около седмица има лек луфт във волана при въртене ляво-дясно ... страшно е минимален едва доловим , рейката е ревизирана, не тече, не чука и т.н.
намислил съм си дали не е от универсалната връзка на пръта , която е в коша
Изображение
дали има резон в подозрението ми или да си търся проблема другаде


Така както си го написал оставам с впечатление че си отишал при някой взел ти е 150-200лв. и ти е казал
-готов си рейката ти е рециклирана всичко и е точно... :no:

Иначе може да се разбере дали е от рейката(разбирай червяка или гребена и) по следния начин:
1. Въртиш наляво и надясно волана(от централно положение) и проверяваш дали има луфт (при теб явно има малко).
2. Завърташ волана на 45° спрямо точка 1 и пак въртиш за да усетиш дали има луфт, след това на още 45° и пак въртиш .
АКО луфта от точка "1" изчезне при точна "2" значи 100% червяка на рейката ти е износен, ако не изчезва вече може да погледнеш накрайници и това каре за което питаш.

п.п.Имам разглебена 1-2 рейки и мога да ти снимам да видиш как ясно се личи къде е износен червяка . От друга страна си мисля че от рейка (от кола с десен волан) червяка е същия , ремонтния комплект(гумичките който са за червяка и заради които тече всъщност ) е 50-60 лв. и така.
На всички позиции го има, утре ще огледам дали има достъп през коша

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 26 Яну 2019, 1:52

shlosera написа:
vladi_a_i написа:Колеги, споделете подгрева на стъклата/огледалата/ на компакт е36 как се пуска, че се оказа, че имам а не е работил досега :) Докато работи реотана отзад не се случва нищо на огледалата :)
На седана се пуска сам (на контакт или при запалена кола). И мисля работи постоянно.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

И на компакта е постоянно пуснат когато си на контакт.(огледалата) :yes:
Изображение

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 26 Яну 2019, 18:33

r19 написа:
shlosera написа:
vladi_a_i написа:Колеги, споделете подгрева на стъклата/огледалата/ на компакт е36 как се пуска, че се оказа, че имам а не е работил досега :) Докато работи реотана отзад не се случва нищо на огледалата :)
На седана се пуска сам (на контакт или при запалена кола). И мисля работи постоянно.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

И на компакта е постоянно пуснат когато си на контакт.(огледалата) :yes:

Ще търся причината защо не работят.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 28 Яну 2019, 15:36

Колеги ABS-а на каляската ту светкаше и след няколко гасенета изгасваше , докато не светна постоянно и сега не гасне, съответно АБС няма колата.
Гледам датчиците дето се продават, цени от 30 до 150 лв. :shock:
Ще и направя една диагностика да видя дали е датчик и кой , ама какъв датчик да взема, дайте предложения.
Също и датчик за износени накладки , пак същата работа, дайте предложение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Nukem » 28 Яну 2019, 16:57

като я зайачиш какво дава, да не е отишла помпата.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от k.milanov » 28 Яну 2019, 17:11

Имай предвид, че зимата от сняг, лед, вода и тн. понякога се зацапват датчиците (особено ако има зимни забавления) и като нищо може да имаш на диагностика 2-3 записани грешки за различни датчици.

Изтрий и виж дали продължава да свети. Ако ти дава грешка за помпа най-вероятно е заминал модула. Не знам, с кой двигател си ама М44 е с най-скапаната помпа, понеже модула е на нея и са супер редки. Най-добре д аси свалиш модула, разпояваш му капака препояваш му спойките към буксата, затваряш лепиш и си капитан. Вече 2 години откакто моя модул си го оправих. Да не е красиво, но работи :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 29 Яну 2019, 10:48

Колата от инфото М41.
Не съм закачал диагностиката още, като остане време ще я пусна и ще пиша.
Чудя се дали да не търся датчици евентуално втора ръка, уж оргинални че тия по 150 лева. :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Nukem » 29 Яну 2019, 13:35

Не знам дали ще намериш читави втора ръка, те обикновенно като се вадят се чупят, там мястото е такова. Защо не вземеш от ebay?
https://www.ebay.co.uk/itm/x2-FRONT-ABS ... :rk:1:pf:0
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 29 Яну 2019, 14:29

Прави си , в ebay-я по 12 долара парчака ги има.
Китаеца всичко прави. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от k.milanov » 29 Яну 2019, 18:41

Имаше някаква игра какви са им цветовете на буксите - май бяха два вида. Виж си първо твоите. Така и така ще сваляш гумата за това, пробвай да отвориш кутийката, където се свързва датчика към инсталацията, размърдай ги и хубаво напръскай с някакъв контактен спрей, защото може и да тръгнат. Ще се изненадаш колко мръсотия ще има вътре, при мен направо беше станало като вкаменелост :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 30 Яну 2019, 11:32

r19 написа:
shlosera написа:
vladi_a_i написа:И на компакта е постоянно пуснат когато си на контакт.(огледалата) :yes:

Колега, всеки компакт ли има подгряване на страничните огледала или зависи от нивото на оборудване?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 30 Яну 2019, 17:30

Моля за съвет относно М43Б16. При студен старт колата трябва върти няколко секунди, за да запали. Работата на двигателя обаче е отлична, на 4 цилиндъра, стабилен празен ход. След като веднъж е запалена стартира що-годе бързо. Изглежда сякаш се изпразват горивопроводите или нещо такова. Освен клапана на горивната рейка има ли нещо друго, което може да го причинява?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook