отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 11 Авг 2018, 14:02

Днес най-после ми оснтана мялко време за колата, реших да сложа задните подглавници и да пусна една прахосмукачка, може би и да сменя стоповете ако остане време.
Разцепих една обикновенна кора която да ползвам за макет и да изрежа моята, оказа се че съм изгубил фибите, сега ще правя инвентаризация хах, че доста неща взеха да ми се губят.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Пуснах една прахусмокачка и опаковах единия колектор да е готов за заминаване за Англия да го покриват с керамика:

Изображение
Изображение
Изображение

Ето и новите стопове :) :mhihi: Опредлено качеството не може да се сравнява със скапаните депота:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 16 Авг 2018, 11:39

Бах купил едно фенерче за жапката, обаче се оказа че не работи а уж беше рециклирано. Купих 2-ро което уж всичко си му беше на мястото а накрая се оказа, че липсва планката на крушката и самата крушка вътре. Купих си една батерия 350mAh NiMh 3.6в и няколко жълти и бели диода 10мм, при мен на едното фенерче липсваше планката така че наместих 10мм диод, ако се запазва фабричната планка на крушката ще трябва 9-ка или 8-ца диод. Мисля да взема 3-то и да си го направя с оригналната кръгла батерия на Варта гледам в Амазона я има налична, като няма да има излишни интервенции, но засега съм в търсене на запазено фенерче, не знам защо уж стоят в жапката все някакви изтъркани боклуци излизат на пазара.

Изображение
Изображение
Изображение

Започнах и рециклирането на моето табло, презапояването на дисплея в началото на темата имаше епизодичен успех, понякога когато е влажно пак не го показва полвината, доста търсих табло от 4 цилиндрово феисово от по-новите години 97-98ма и не намерих в българия пазара с части за е36 говоря за хубави части е покъртително зле, само боклуци.
Та плана е следния имам едно табло от компакт 99-а, ще му сваля дисплея ще го презапойм на моето табло ще взема предницата на М-то и ще обработя пластмасите зад циферблата със шкурка след като махна лепилото за да разпръска светлината. Надявам се дисплейте да са еднакви:

Изображение
Изображение

И последно сдобих се с още една екстра, като махнах шибаната аларма дето като питах като купувах колата питах има ли такива боклуци, уж ала бала се оказа че има не една а две шибани аларми което го разбрах в последствие, до филтърната кутия се отвори дупка и стой празно като я няма шибаната аларма. И там ще поставя това:

Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: отново с е36 :)

Мнение от ЦецоДоктора » 16 Авг 2018, 15:48

Преди месец и аз си монтирах автопилотче, доста удобна екстра :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: отново с е36 :)

Мнение от stormrider » 17 Авг 2018, 5:20

Докторе, не доста удобна, а най яката екстра е темпомата. И на трите дърт чанти имам и постоянно си карам на темпомат дори с 40 в града.
С много любов към децата!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: отново с е36 :)

Мнение от ЦецоДоктора » 17 Авг 2018, 10:56

stormrider, колкото и налудничево да звучи дори и градско докато го ползвам ми падна разхода. Тея дни ще го пробвам и на дълго :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: отново с е36 :)

Мнение от RageBg » 17 Авг 2018, 13:22

ааа не така , ше ме накарате да търся и аз един. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: отново с е36 :)

Мнение от ЦецоДоктора » 17 Авг 2018, 15:59

RageBg написа:ааа не така , ше ме накарате да търся и аз един. :lol:

Като гледам подписа ти ,че караш 318тдс даже се чудя как още нямаш :mhihi:

@пс. Само лостче ти трябва и си готов :bchug:

@пс2. Да е по темата едно въпросче, с каква цел се нанася керамичното покритие на изпускателния колектор?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 17 Авг 2018, 17:52

Да не загрява коша, лятото като дигнеш капака е яко жега и се изпича всичко що е пластмаса и маркуч, общо взето с тази цел, такива там по-бързо преминаване на газовете и някакви бенефити в мощноста не ме интересуват. Моята има и всички кори и коша като е запечатан донякъде е още по-зле от към охлаждане. Пък и в бъдеще нали ще я позасилваме колата.
Сега да и питам колеги да споделите опит, изолацийте на вратите тези който са под корите с какво ги лепите, силикона изсъхва а те са лепени с нещо което след 20 години още стой лепкаво.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: отново с е36 :)

Мнение от ЦецоДоктора » 18 Авг 2018, 14:36

Аз бях ползвал едно двойно залепващо тиксо с конци вътре, страшно много държи. Не помня марката обаче и беше преди доста време


@едит: Изглеждаше нещо такова Изображение . Какви ли не неща съм лепил с него

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: отново с е36 :)

Мнение от georgivar » 18 Авг 2018, 20:07

Това черното лепкаво е бутил (butyl).

https://www.turnermotorsport.com/e/p-14 ... -bmw-part/

по принцип го имат в дилърствата ама не знам дали го продават на дребно. мен ми бяха дали малко без пари за едната врата, но не знам дали им е практика :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 18 Авг 2018, 20:25

мерси мерси за помоща, ще си измоля аз надявам се. Че тези врати ги мотам без кори откакто я взех колата, че бяха в покъртително състояние и след цялата инвестиция в светещи дръжки, гравирани външни дръжки, нови изолации уплътнения и перфектни кори, хи фи колонки и hk капаци, поне да ги направя и залепя като хората. Сега съм в издирване на някой със cd holder в жапката да ми даде да си направя един 3д модел по рамката му и трябва да си купя един оем микрофон, че мисля и един bluetooth да подкарам.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 07 Сеп 2018, 23:56

georgivar написа:Това черното лепкаво е бутил (butyl).

https://www.turnermotorsport.com/e/p-14 ... -bmw-part/

по принцип го имат в дилърствата ама не знам дали го продават на дребно. мен ми бяха дали малко без пари за едната врата, но не знам дали им е практика :mhihi:


Има го в дилърството, 8лв на метър линеен, мисля че 4 метра ще са достатъчни за 2-те врати, трябва да събера още няколко неща имам на ум и ще го поръчам. Иначе да ви се оплача сирмаха както винаги няма късмет. Идеята ми беше да сложим ново универсално подгряване на вейдъра, вместо да търся някакви 2-ра ръка 20 годишни възглавнички да взема 2 нови комплекта от тези в ляво на снимката:

Изображение

Обаче греда, оказа се че няма как да ги сложим на Вейдъра поради това че тези напречните нагъвания който са 4 на седлото и 4 на гърба възглавничките се подпъхват под тях и на самите възглавнички трябва да има 4 реда по 3 дупки а на универсалните няма и като прекараме скобите ще нараним реотаните. Много се ядосах и в яда си предприех 2 действия:
-взех цялата инсталация за подгряване с бутоните и релето. :D
- и цял комплект подгряване за 2-те седалки на вейдъра ново от Дару. :shock: :mhihi:

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Не знам дали ще се наложи да се преправи цялото окабеляване, не съм говорил с Лъчо още, но ми хрумна идеята ако не успея да продам универсалните подгрявания поне 1-я комплект да го сложа на заданта седалка, да имам подгряване и отзад. Ще се наложи тогава да правя и още една нова конзола с 2 реда от всяка страна копчета за ел.стъкла и подгряване и рамки от компакт, нещо такова:

Изображение

Обаче реда с копчета от лявата страна ще дойде повече към средата и не знам визуално колко ще изглежда добре, трябва да нарежа една да видя как ще е, тъкмо имам една конзола от кола без ел.стъкла. Зависи дали ще е се преправя инсталацията.

Закарах и 2-та седалка на тапицера и новото ОЕМ подгряване пасна без никакви проблеми, обаче и на 2-та седалка се наложи да оправят 2 от дюнапрените уж запазени, уж скъпи седалки, както и да е сега са супре стегнати като нови. Някой ден искам да ги направя черен плат и черна алкантара страниците, но това ще е в далечното бъдеще, ако се реша въобще.

Ей така отивам на работа, първо през тапицера и после на обекта. Прибирането на седалите пък с голфу, хах:

Изображение
Изображение

Гърбовете не са сложени, защото предстоеше слагането на надуването, което нямаше как да стане без Васил Радичев, поне не и в рамките на деня със сигурност, искренно му благодаря за рамото което удари.

Изображение
Изображение
Изображение

Общо взето след откачането на пружините и това жило за падането на седалките, няма друга голяма пречка.

Изображение
Изображение
Изображение

Горката кочина не беше палена от месец, днес след като сложихме седалките я разходих малко и пак в гаража до следващия ремонт.

Изображение

П.С: Тъпите копчета за надуването не светят, бахти и разочарованието.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: отново с е36 :)

Мнение от expl0de » 10 Сеп 2018, 0:53

Тъкмо ще я направиш и ще дойде зимата и няма да можеш да й се порадваш. И аз си добавих надуване на шофьорската седалка тези дни. При новите седалки само предницата е кожа. Отстрани и отзад сенсатек.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Мнение от b00st » 10 Сеп 2018, 9:06

Честито за подгревите, много арни неща си си поръчал :mhihi:
expl0de написа:Тъкмо ще я направиш и ще дойде зимата и няма да можеш да й се порадваш. И аз си добавих надуване на шофьорската седалка тези дни. При новите седалки само предницата е кожа. Отстрани и отзад сенсатек.

При кои това? F3x? :shock: Понеже моите целите са си от една кожа. Но в новите действително много силно ги е ударил cost saving-а.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: отново с е36 :)

Мнение от expl0de » 10 Сеп 2018, 12:57

Да, при е92-то са ми целите кожени не спртни седалки. При ф30 отстрани изкуствен материал при спортни седалки.
ПП сори за офф.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook