отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 07 Дек 2017, 18:45

Lenco написа:
Nukem написа:...Днес посвърших някой дребни неща, първо смених крушките на уредите от Ауди с LED-ве, че имах една изгоряла крушка и отделно много загряват с тези крушки направи като се свалят отзад си е жешко:

....

Какви диоди сложи? Аз имам много стари уреди ВДО и "шапчиците" на крушките са избледнели и не свети амбър, а почти бяло.


Не мога да ти препоръчам тези който сложих, много бледо светят направи поредното прецакване, с предните диоди беше по-добре но горяха. Мисля следващата поръчка която ми е от представителството да си взема 3-4 крушки и да не се занимавам повече с тези глупости.

Изображение

Днес, направих 2-ри ключ и мисля да си направя и пластмасов сервизен, но масово тази която е пластмасовата заготовка която продават е за Х5 или е46, но не и за е36.

Изображение

Пристигнаха и черните уплътнения за задните прозорци, чудя се колеги да слагам ли сега на предните врати новите уплътнения, че сега нали зима замръзва всичко и да оставя за напролет и без това интериора е леш.

Изображение

Пристигнаха и кабелите за плафоните под сенниците и задните колонки, утре мисля да почвам да слагам тавана лека полека.

Изображение

Следващото нещо което смених беше лявото уплътнение на капака, беше скъсано и се пълнеше вода в коша:

Изображение
Изображение
Изображение

Лошото е че стоповете който взех оригиналните бяха пукнати и двата и трябва да ги върна. Реших да поекспреиментирам с двойнозалепващо и да видим сега ще влиза ли вода:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: отново с е36 :)

Мнение от host » 08 Дек 2017, 10:39

за лампичките на подсветката и другите неща няколко елементарни съвета, може да ги знаеш, но спестяват страшно много главоболия

първо за стоповете -
докато намериш оригинални и за да не си съсипеш колата ...
1во - почистваш със силен обезмаслител и стоповете (тия фейк-а) и монтажните места (легалата на колата за стопа) целите
2ро - почистваш със алкохол стоповете (гумата основно) и монтажните места
3то - набавяш си силиконово масло или спрей, обмазваш монтажните места с особено внимание да е намазано там където ляга гумата на стопа
4то - избираш си силикон за гарнитури или друг подобен минаваш цялото уплатнение на всеки от стоповете и изчакваш 1-2 минути след като си намазал
5то - внимателно монтираш стоповете, но НЕ завиваш на макс към колата стоповете, оставяш още към 1 оборот да може да завиеш в последствие , изчакваш 1 час някъде и си дозавиваш през да пренатягаш

защо те съветвам така да направиш с тия лайняни стопове ... защото ако само мацнеш със силиконче без подготовка сигурно пак ще стане, но после като сваляш ще залепне по колата, ще трябва да го чистиш и т.н. , а като си обработил със силиконовото масло става културно и после стопа си слиза нормално , колата си е ок, и при нужда пак може да си го монтираш и НЯМА да ти тече повече ;) пробвано, а като си намериш ОЕМ стопове си ги слагаш и забравяш (бих подхранил с продукт за гумени уплатнения новите стопове преди монтаж, независимо дали са 2ра ръка или чисто нови)

за тия крушки на подсветката
3W са оригиналните по спомен или още по-слаби, а масово ти хвърлят в ръцете 5W без да гледат какво е по-каталог , та имай го предвид провери си какви са ОЕМ на е36 по реалОЕМ или друг справочник, като сложиш такива няма да имаш дертове

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.06.2015

Re: отново с е36 :)

Мнение от gipsa » 09 Дек 2017, 21:24

Май наистина няма нищо здраво по тази кола. За какви пари я взе? Ако не е тайна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 10 Дек 2017, 9:45

host написа:за лампичките на подсветката и другите неща няколко елементарни съвета, може да ги знаеш, но спестяват страшно много главоболия

първо за стоповете -
докато намериш оригинални и за да не си съсипеш колата ...
1во - почистваш със силен обез

за тия крушки на подсветката
3W са оригиналните по спомен или още по-слаби, а масово ти хвърлят в ръцете 5W без да гледат какво е по-каталог , та имай го предвид провери си какви са ОЕМ на е36 по реалОЕМ или друг справочник, като сложиш такива няма да имаш дертове


За стоповете го изпълних почти 1:1 както си го написал. обезмаслител и т.н.
За крупките и аз имах такъв спомен от навремето и kagebista и с него го говорих че има 3w-ви само, че още не мога да издиря парт номера, задължително ще поръчам. Сега се зарибих по едни нови лед-ве като пристигна ще пиша за резултата.

gipsa написа:Май наистина няма нищо здраво по тази кола. За какви пари я взе? Ако не е тайна.


Колега я взех около 5к, но мен ремонта на мотора ми е най-малката грижа, нашия сервиз в това е спецялизиран, ще го разхвърлим и сглобим за 0-времето, то и преди суперчарджера така или иначе трябваше да се случи. Колата върви и се държи страхотно, все едно се управлява нов автомобил, само активната рейка от е92-то ми липсва.
Имам нови идей за интериора и конзолите, надявам се новата седмица да сложа Hella-та най-после и тавана.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 13 Дек 2017, 18:13

Пристигнаха стъклата за Hella-та, като нови и със защитно фолио:

Изображение

Днес се заех с тавана:

Изображение

Оригиналните кабели за плафоните, отделно запойх кабелите за самозатъмняващото се огледало за новия плафон:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Останаха ми колонките да сложа и още някоко дребни неща, с този къс ден пак замръкнах. Сменихме и уплътненията на вратите и на задните прозорци черни в много добро състояние много радващи, вече всичко е черно по колата, за съжаление на можах да снимам стана студено и бързахме.
Ето и завършения вид на кутията:

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: отново с е36 :)

Мнение от k.milanov » 13 Дек 2017, 22:28

Тавана колко време ти отне да го вкараш в колата, че моя като го вадих хубаво 5 минути и после като забравих как точно влиза падна едно въртене, сукане :mhihi: :D :D Кутията е станала много добре :yes: :clap: :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 14 Дек 2017, 0:03

k.milanov написа:Тавана колко време ти отне да го вкараш в колата, че моя като го вадих хубаво 5 минути и после като забравих как точно влиза падна едно въртене, сукане :mhihi: :D :D Кутията е станала много добре :yes: :clap: :lalala:


хах падна малко въртяне, че помощниците не ми слушаха инструкцийте и не можем да се видим хах. Ама си трябва още един човек за монтажа, отделно стойките отзад който са на тавана на колата за щората на задната кола нямаха изкарване, много майни отнесоха ама то ако се почне цяла книга мога да напиша хах :mhihi: . Да идва моя авер от Англия с Вейдъра и да го слагам и да си дам малко почивка, че времето не позволява вече иначе ми е изключително удоволствие да си работя по колата.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: отново с е36 :)

Мнение от michev » 14 Дек 2017, 0:09

Толкова ли криво се вади тавана на купето? На седана съм го свалял за претапициране и не съм видял зор, сравнително лесно излиза и влиза. Или поради липса на задни врати трябва да има човек на задната седалка при демонтажа и монтажа и това затруднява нещата?
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: отново с е36 :)

Мнение от ogata » 14 Дек 2017, 1:19

не са научихте начи.Седалките макс напред, облегалките макс назад. Тавана леко в U-образна форма и излиза и влиза за 5 мин ;)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: отново с е36 :)

Мнение от michev » 14 Дек 2017, 10:30

Предполагам колегата е направил това, то иначе е мисия невъзможна.
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: отново с е36 :)

Мнение от ildivvy » 14 Дек 2017, 17:00

Аз,като правих моя таван на Компакт-а,бях сам и се справих относително лесно! Всъщност,аз вадих/вкарвах през задната врата/капак,което облекчава нещата невероятно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: отново с е36 :)

Мнение от b00st » 14 Дек 2017, 17:53

Задните уплътнения като си ги сменил поръча ли си 51368119961 и 51368119962 нови?
Въпросните стоят вътре, ако излизат (на всички купета съм го виждал как излизат и трябва с ръка да си ги натискаш сам да влизат от време на време) сменяш ги тези и повече няма да ти се налага.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Дек 2017, 16:36

b00st написа:Задните уплътнения като си ги сменил поръча ли си 51368119961 и 51368119962 нови?
Въпросните стоят вътре, ако излизат (на всички купета съм го виждал как излизат и трябва с ръка да си ги натискаш сам да влизат от време на време) сменяш ги тези и повече няма да ти се налага.

Тези по външния ръб ли са това, ако са те няма да ги сменям засега, добри са си тези на колата. Има едни който са където ляга сами прозорец, в самия край където го дърпа машинката долу е изронено, ще го снимам да ти го покажа, не мога да му изровя парт. номера.

Иначе днес завърших всичко с тавана, монтиран без нито една счупена копка просто всичко е като ново, стана много добре. Смених с лед-ве и крушките в плафоните на задните колонки, да не се налга да си играя в последствие и им прекарах кабелите до, мястото където влиза снопа за багажника, не знам там ли се свързват но ги прекарах до там че не искам повече да ги свалям тези колонки, много лесно им се чупят щипките.

Изображение
Изображение
Изображение

Приключих и с кутията, реших да я направя с хидропейнт както кората с черепите, няма да е черна с надпис КН хах. Иначе изнамерих перфектно парче тръба с превилния диаметър да влезне в силиконовото рамо и да може в последствие като се стегне скобата на филтъра да осигури основа да не се смачка всичко:

Изображение
Изображение
Изображение

Не намирам особенна разлика със конуса, даже и във звука няма, не съм кахнал тази кутия отстрани която играе ролята на заглушител, че много грозно без нея. Другата седмица остава хелата и приключваме за 2017г.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: отново с е36 :)

Мнение от k.milanov » 15 Дек 2017, 21:12

Nukem написа:не съм кахнал тази кутия отстрани която играе ролята на заглушител


Точно като я махнеш става играта със звука, вървеж :nono: . Аз съм я махнал и даже зее дупка. Ти гледам при рязаното си изграждал, трябваше дая махнеш и затапиш направо :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 19 Дек 2017, 10:09

Така, взех нов датчик за парктроника смених го и пак не работи, което ме навежда че самия кабел към датчика или самия модул е проблемен, явно са ми продали прецакан парктроник, и все се заканвам да не купувам части от форума и все я правя пак тази грешка.

Изображение
Изображение

Сглобих хелата, сложих капачките универсалните, сложих стъклата със защитното фолио и боядисах скобите, със тях малко си оставих ръцете но е студено вече и нямах време.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За съжаление заваля снега и остават за напролет, прибрах е36-та в сервиза и взех една зимна кола да карам да не карам е36-та в снега:

Изображение

П.С: новата ДИСА-а се прецака, свири на умряло а не съм я карам и 2000км, чакам да видя какво ще е развитието с нея и ако не ми я сменят ще споделя тук поне други хора да не се набутват, че съм бесен найстина. С диса-та шега не бива, че си отива мотора падне ли нещо вътре.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook