Лек шум от задния мост,някакви идеи ?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Лек шум от задния мост,някакви идеи ?

Мнение от Alexi » 20 Окт 2003, 15:44

Чувам лек шум от задния мост при ускоряване ,чува се само при ниска скорост ,до около 80км/ч ,не се променя в зависимост от предавката и не се чува при движение на свободна..казаха ми че било диференциала но нищо му нямало ,те така се чували..смених му маслото - никаква промяна. Дали наистина е диференциала и сериозен ли е проблема? Колата е 320i ,92г. на 210 000 км - реални ,имам и сервизна книжка. Предварително благодаря за изказаните мнения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: Лек шум от задния мост,някакви идеи ?

Мнение от ludiagsm » 20 Окт 2003, 23:14

Alexi написа:Чувам лек шум от задния мост при ускоряване ,чува се само при ниска скорост ,до около 80км/ч ,не се променя в зависимост от предавката и не се чува при движение на свободна..казаха ми че било диференциала но нищо му нямало ,те така се чували..смених му маслото - никаква промяна. Дали наистина е диференциала и сериозен ли е проблема? Колата е 320i ,92г. на 210 000 км - реални ,имам и сервизна книжка. Предварително благодаря за изказаните мнения.


ами първо много е важно какво масло си сипал, щото БМВ са капризни от към масло в скорости и диференциал , в дару кар има два вида БМВ-диф.масло за шпер и за нормални 30 и 35 лв е литъра, ако не се оправи виенето , спокойно карай докато не се прецака тотал :) аз имам запазен нормален диференциал за Е36 с 4исло 3,45 (200 лева го продавам , аз си сложих със 6пер , 316,318, 318ис и 320 на Е36 са с еднакви предавателни 4исла 3,45)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 21 Окт 2003, 0:26

Най близкото Дару Кар ми е във Варна,още при първото ходене ще си купя такова масло..но може и да е късно вече за оправяне само с масло ,10 000 км карам така :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: Планетата ЗЕМЯ

Мнение от KUPETO » 22 Окт 2003, 1:09

Alexi написа:Най близкото Дару Кар ми е във Варна,още при първото ходене ще си купя такова масло..но може и да е късно вече за оправяне само с масло ,10 000 км карам така :(


Браточка карай си така колата,но не го бутай(диференциала),защото после трябва спец. стенд да го напаснат!Това е моя съвет!
Провери си каретата на кардана!!!
Пътят към АДА е обсипан с добри намерения!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 22 Окт 2003, 8:22

А,ако не се оправи със смяна на масло мисля така да го карам ,пък ако се скапе ще си потърся с шпер направо :D каретата са идеални,както и висящия лагер,не е от тях..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 25 Окт 2003, 9:17

Оправих го,оказа се лагер на диференциала :shock: устроиството му е елементарно и няма нищо за регулиране освен хлабината на пинъона и короната,но те са фабрично регулирани и няма нужда да променяш тази регулировка при смяна на лагер.А лагера е стандартен ,имаше го навсякаде тук в Шумен и не беше никак скъп,аз дори подмених всички лагери, да си ги знам че са нови.Стана идеално,още не мога да му се накефя :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 25 Окт 2003, 11:53

Alexi написа:Оправих го,оказа се лагер на диференциала :shock: устроиството му е елементарно и няма нищо за регулиране освен хлабината на пинъона и короната,но те са фабрично регулирани и няма нужда да променяш тази регулировка при смяна на лагер.А лагера е стандартен ,имаше го навсякаде тук в Шумен и не беше никак скъп,аз дори подмених всички лагери, да си ги знам че са нови.Стана идеално,още не мога да му се накефя :D


4естито :) много се радвам 4е си го оправил , знам какво е 4увството:)

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook