Спортен филтър

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 12.01.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 540i

Спортен филтър

Мнение от Strahy » 15 Яну 2004, 19:38

Карам мотор М50. Интересува ме какъв ефект ще има ако въобще има такъв ако си сложа спортен филтър. Ако някои има представа или пък е ползвал такъв нека даде някаква информация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 19.11.2002
Местоположение: София

Мнение от M_Kuzev » 15 Яну 2004, 22:28

Приятелю, ефект има от т.нар. cone air filter element, демек конусен филтър...става дума за М50В20 предполагам???...та значи ефект има, ако направиш и едни други там неща...трябва да знаеш къде точно да го "изведеш" тоя филтър - да е някъде, където ше смуче студен въздух. За тая цел най-добре е да направиш cold air box, прави се от метализиран (незапалим!) картон, мисля че е покрит с алуминий или нещо такова, има го при гарнитураджиите на симеон. Тая кутия трябва да е с обем колкото се може по-голям, и да е добре изолирана (пролуките се облепват с онова сивото тиксо, и то май е алуминиево :? ). И отнякъде трябва да се направи вход за въздуха в тая кутия (например зад левите фарове...то при М50 на Е34 май и бездруго си е там...?). Ако мислиш наистина да качваш коне чрез тия не-много-скъпите методи ти препоръчвам и една друга (не чак толкова евтина) модификация - да си облепиш изпускателните колектори със термо тиксо (100лв е ролката, една ше стигне), то много намалява температурата под капака, което е много добре, щото така ше се всмуква още по студен въздух (нали се сещаш? студения въздух е по-плътен :arrow: има повече кислород оттам и по-добро горене :idea: )...нещо се отдалечавам от темата...аз лично не съм го правил на никой това с тоя филтър, но ако решиш сериозно да го правиш драсни едно лс, ако мога ше помагам

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 15 Яну 2004, 23:28

Между другото, един пич който с това си изкарва хляба, ме светна че на М50Б20 конусовиден филтър не му трябва - давал прекалено много въздух! :shock: На Е36 специално се махат преградите в airbox-а (не знам бг термина :oops: ) и се слага плосък филтър, иначе губиш много от въртящия момент.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 12.01.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 540i

Ако може дайте още инфо

Мнение от Strahy » 16 Яну 2004, 18:15

Братлета, в крайна сметка какво се прави. Двамата казвате две различни неща, които са на 180 градуса. Първо много ме интересува дали на края има някакъв осезаем ефект, дали се вдига или пада разхода, какво аджеба става с мощността и колко би струвала операцията. А също така искам да ви попитам ще има ли някакъв ефект ако си махна катализатора, защото още ми е читав и карам с него?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

Мнение от Breyton » 16 Яну 2004, 20:59

Май никои не знае 100% дали има ефект или няма.В момента карам с спортен филтьр,който е за оригинална кутия и е напоен с масло на фирмата Raid.Разлика има макар и не особенно осезаема.
Мислил сьм да сложа конусен филтьр но тогава идва проблема с адаптера и няколкото маркуча,които влизат вьв филтьрната кутия.
Предполагам че ако филтьра е марков ще има ефект.
Та ако знае някой кьде има такива адаптери да пише.
За катализатора сьм чувал че има опасност да изгори ламда сондата.

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 17 Яну 2004, 1:32

Аз бих му сложил един плосък K&N филтър, ако махнтеш каталитичния преобразувател и сложиш малко по-свободен ауспух ще има осезаем резултат.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 12.01.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 540i

Пак за тоя спортен филтър

Мнение от Strahy » 17 Яну 2004, 17:02

Каy, братленце, кажи ми нещо повече за тези K&N филтри и какво точно да направя с ауспуховата система , за да има осезаем ефект? Дай някакъв съвет какво да правя с катализатора, като имаш в предвид, че функционира перфектно. Имаш ли идея този осезаем ефект в изражение на конски сили, колко ще бъде? И последно:имаш ли представа това колко прави като пари?

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 17 Яну 2004, 17:08

Извинявам се че се намесвам, НО почти всеки нов учасник във форума допреди 1 година питаше тези въпроси и е обяснявано надълго и нашироко, така че ползвай функцията търсене и ще намериш отговорите на въпросите си. Няма смисъл да се пълни форума с информация която вече има.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook