'89 520i Auto nqkoj neshta za opravqne sled pokupakata

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: London

'89 520i Auto nqkoj neshta za opravqne sled pokupakata

Мнение от _s_h_a_r_k_ » 26 Ное 2003, 2:43

:?: :?:
Zdraveite pichove,

(Sorry nqmam cyrrylic)
i taka shte zapochna s tova che veche i az se sdobih s bmw (cherveno 520i 12v Auto) i to takova kakvoto mi haresva na mene tochno predi okolo mesec - 5-ca starichka avtomati4ka,ta dori i tova mi e pyrva kola na koqto se ucha(vse oshte)-nqma nishto sramno za priznanie kakto nqkoj v bulgaria) da karam i se okazva daje i da remontiram, no neshto mnogo byrzo i sviknah i izglejda se spravqm dosta dobre (vdignah veche 140 na motorway bezproblemno i ne se useshtashe ama vyobshte v tazi kola , karah si q dosta i savsem spokoino , no mi se struva che neshto pochukva na dqsnoto zadno kolelo... namalih i pak uskorih do 140 i togava pak se poqvi..... ) Mnogo byrzo se iznasqm syshto taka s neq... ne e kato pri rychnite,a i tuk e adski golqm trafic)

drugite neshta po-kolata ....

malyk tech(ot maslo naj-veroqtno) maj ima na motora otdolo,no tezi deto se vodqt na head gasket(mislq che se prevejda neshto kato glavna garnitura tehnicheski,no vyobshte ne sam siguren) sa stari i veche izcheznali

techa go poopravih ako shtete vqrvajte s dobavka wynn's zaedno kym masloto koeto smenih sobstvenorychno i bez nikakvi poznaniq ot koli samo po manual,(iskat 110 liri - v bg pari kym 300lv samo za t'va i poneje nevolqta uchi na vsichko... ) samo za smqna na maslo,a az kupih 2 tubi 5l Castrol i po manuala i zaedno s dobavkata ama izleze 6+ltr masloto koeto slojih do gorna granica vmesto 4.3 kakto pishe v manuala .
maslen i vyzdushen filter sa smeneni.

kato slojih i dobavka v gorivoto(Redex) se poopraviha dosta neshta- inache q kupih i si vyrveshe uj dobre, no sled kato napravih tezi neshta stana kato osvoboden zvqr.. ne e vnushenie... daje i rabotata na dvigatelq stana po-tiha... klapanite da ne povqrva chovek che sprqha da trakat... (ne ot redex-a de,a ot wynn's -a kojto slojih v dvigatelq)

v nachaloto pusheshe mnogo sutrin predi da trygna(toest da zagree),posle sled dobavkite(ednata pishe dori che premahva pusheka(tazi deto slojih directno v dvigatelq) - verno ne e tolkova mnogo kato v nachaloto,no si go ima....

ot samoto nachalo ima edin shum v kolata zvuchi postoqnno kato s-s-s-s-s-sssss............ i ne spira dokato ne podam leko gaz i zaglyhva(opravq se-nqma go shuma).. posle pak kato otpusna gazta se poqvqva i taka i taka... Znachi kolata e s desen volan i tozi shum idva ot lqvata strana na pytnicheskoto mqsto.... nqkade maj otdolu pod-jabkata.

i taka napylnih vsichki technosti uj kakto trqbva,no dyrja da izqsnq che ne sam ama hich naqsno s tezi neshta i vse pak se opitah da byda vyzmojno naj-izcherpatelen i po-vyzmojnost ili kakto az smqtam da gi svyrja neshtata ako nqkoj moje neshto da me svetne kak bih mogal da resha problema neshto kato po haynes manual-a 1-2-3...

shte trqbva da smenqm pak maslo i filter +O ring nqkakyv no tozi pyt na automatic-a...

Naj-golqmoto chudo s tazi kola e razhoda na gorivo.... ??
kakto i da go gledam ,karam i smqtam kade kolko i kakvo spivam(bezoloven 95) razhoda e adski golqm.......
pod 18ltr ne pada......
:cry: :cry:
tova e 520i 12v,nali s dvigatel M20/B20 kakto se vodi......
eto i poslednata smetka(malko ponamalq sled redex-a kato che li predi goreshe dori poveche):
tozi kilometraj deto si go nulirvam posledniq pyt pokaza 290 mili ,kogato zaredih sys 57 litra (12 galona) benzin kolata. sega pokazva 468mili i strelakata na reservoara e na chervenata linijka. tozi problem go ima i otpredi da smenq maslo-to,slaganeto na dobavkite i t.n.....) smqtam che shte izkaram do 490 mili koeto pravi obsho 200 mili ili 320 kilometra.Za 320km ne e li mnogo 57litra benzin????? :x :x :x :x pri polojenie che ne sam q karal mnogo byrzo edinstveno che se iznasqm byrzo ot krystovishtata,a i pri tazi posledna smetka redovno i maj gledam tabloto poveche v poleto za momenten razhod na gorivo otkolkoto skorostomera.....

drugo neshto za koeto se setih po kolata e che e bila leko udrqna bronqta otzad i ne e remontirana mnogo dobre.... ima edno mnogo trudno zabelejimo prostranstvo mejdu zadnata bronq i kupeto... ponqkoga e vlajna dqsnata chast na bagajnika otkam tazi strana inache kolata e unmarknata bez kakvito da bilo draskotini i t.n...)
drugo ako se setq shte vi pisha...
a malyk problem e che kranchetata za parnoto ne svetqt i strelkata na skorostomera ne sveti....

kolichkata mi haresva i me kefi adski mnogo i ne shta da q prodavam... pisheshe drugi cifri za razhod na gorivo v net-a i taka....
Iskam da si q opravq kakvo moje da i e ??
Ne iskam da q prodavam....

Molq vi pomognete ako znaete s kakvo i kak.... preporychitelno neshto kato 1-2-3 ... kato po haynes manuala-a (ot po-malko ot mesec se zahvanah s tazi kola,no byrzo se svetvam...)

snimah q kolichakata iq ima na galeriq na:

www.zen23118.zen.co.uk

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook