BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 29 Юни 2012, 15:28

И моята няма... тоя мост там даваше 12в по спомен. решението от буксата на на борда отзад се правеше мост между два кабела ама спомен нулев.. ще погледна.

Не на всички я има тая букса, даже и за щората нямах , ама има сноп със същите кабели и си тръгнаха.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Zubcho » 06 Юли 2012, 13:45

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:И моята няма... тоя мост там даваше 12в по спомен. решението от буксата на на борда отзад се правеше мост между два кабела ама спомен нулев.. ще погледна.

Не на всички я има тая букса, даже и за щората нямах , ама има сноп със същите кабели и си тръгнаха.


Между кабелите на букси 7 и 12 или 9 и 12 (или беше 17 баси не помня вече беше преди 4г.)се правеше мост отзад. Аз се бях приготвил да правя мост, и турих борда, тръгна си и не съм барал.

Със сигурност го пише някъде около 9-та страница назад в темата. Там започваше и болестта на всички за тоя борд, когато е34 беше модерна кола. :lol:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от KPETEH » 10 Авг 2012, 11:55

Здравейте,
И аз да се похваля! Днес си вързах и аз големия борд. С м50б25 съм и тръгна след като направих моста дето колегата пита(между червено-жълта и червена жица - една до друга са на кръглата букса дето се метлее между корпуса на релетата и ламарината пред която ти седят краката като седнеш отзад - обесних ли го? :mhihi:) Сложих бушон 7.5А, че нямах 5А, а в ШЕЛ само некви други бушони имаше - а то се не трае. Ще имам ли проблем с тоя 7.5А? Компа е от М50б20 без ванос, та ако некой е много на зор за кодинг - може да му го продам, че да избия некой лев :mhihi: Остава да почна да го ръчкам... Евала на автора, със тия страници в ръка, сичко тръгна от раз.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от axel.folu » 02 Сеп 2012, 1:32

Здравейте днеска направих бартер дадох си компакта за една 525 тдс 95 година е34 слагано е голям борд бил е с малък и сега на борда пише РРРР??? как се оправя това

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от chiko » 04 Сеп 2012, 20:45

axel.folu написа:Здравейте днеска направих бартер дадох си компакта за една 525 тдс 95 година е34 слагано е голям борд бил е с малък и сега на борда пише РРРР??? как се оправя това

Попрочети цялата тема де ,,,,,,,,,и ще видиш че ще си го оправиш сам и ще останеш доволен ,а пък и ще научиш всичко за борда включително и скритите функций,защото следващия въпрос ще е ,,,,,как се вадят скритите функций и коя какво изразява,,,,,,,, :winky: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 9.02.2011
Кара: Кон

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от axel.folu » 05 Сеп 2012, 14:57

Здравейте явно имам проблем с релето на бмв то изписва ми на големя борд рррр..? Който знае как се оправя нека ми пише на съобщение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 768
Регистриран на: 10.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от DEO » 10 Сеп 2012, 22:31

Колега, прочети първите няколко страници на темата и ще разбереш. Това РРРР значи, че имаш захранване и сичко е ОК, но ти трябва чип с информация за колата за да може да изчислява вече разхода и т.н. Как се добавя и откъде се взима е писано в темата.

Поздрави!
Живей така, че като умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!
ИзображениеИзображение
Части за Е34 - тел.0899 828 626

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.05.2012
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e 34

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от shandanov » 18 Сеп 2012, 10:02

Kолеги на някой да му се намира един кодинг за M51 в повече че е много тъпо да си гледам борда с тоя РРРРРР надпис :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от DLVasilev » 20 Сеп 2012, 21:29

За малко и аз да слагам разни кодинги, ма реших да взема инсталация от 525 с табла, кутии за бушони, модули и какво ли не още. Пък да видим какво ще излезе :D
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Кара: The ultimate driving machine

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Николов » 10 Яну 2013, 12:14

Колеги, купих си програматор за 9.90лв. Ето го http://elimex.bg/product/8218/programat ... 3cxxx.html.

Записах си стойностите, които Зак беше дал на 16-та стр за M50B20 (колата ми оригинално е без ванос, но е сложен мотор с ванос в момента) и всичко уж работи добре за сега.

Относно полемиката коя памет може да се сложи отговора е че и 93c06 и 93c46 стават. Първата е със 16 байта, втората е с 64, на борда му трябват само 13. Но адресирането е абсолютно едно и също. Само при 93c06 двата старши бита на адреса се игнорират (но в тайминг диаграмите си ги има) и се ползват само последните 4. Колега по-горе е в грешка, че ще се омаже нещо. То и практиката го показа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: Madrid-Плевен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: комбайн в парламента

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от LUBO 555 » 31 Яну 2013, 7:34

Някой да знае,защо големия борд има такова разминаване в оставащите километри и в литрите налично гориво
Примерно.
На резерва си,сипваш и 28л.а борда показва,че има 45 и оставащи км 680.Де тоя късмет!!!!
Или обратното.Показва,че ти остават да изминеш 0км а всъщтност имаш нафта за поне 120км
И двата случая са на различни тдски
Благодаря за отговорите.
Четох из темата,че на някои от вас се е оправило това с оставащите км само,но тези тдски имат голям борд от години и винаги е било така.Сиреч не е въпрос на пробег,време и т.н.
ИзображениеИзображение

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от KPETEH » 31 Яну 2013, 9:51

Там в инструкциите е дадено как да се калибрира разхода, колкото до показанията на нафтата в резервоара не нам...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: Madrid-Плевен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: комбайн в парламента

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от LUBO 555 » 31 Яну 2013, 10:19

KPETEH написа:Там в инструкциите е дадено как да се калибрира разхода, колкото до показанията на нафтата в резервоара не нам...

Той разхода е отдавна ясен как се калибрира,но аз питам за оставащите км.и за количеството в резервоара.
Може ли тази разлика да идва ако евентуално са монтирани чипове от различни години.Примерно,да е монтиран 999 на кола преди 93 и обратното и за това да лъже.Мисля,че беше единият за пластмасов резервоар ,а другият за железен.Сега обаче ще погледна дали се монтират на тдските два различни резервоара в зависимост от годината
ИзображениеИзображение

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е38 4.4
Мечтае да кара: Вече го кара

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Mony 520 » 21 Фев 2013, 19:05

Колеги да ви питам то сигурно си пише с някакви ситни цифри ама де да знам,да не дам на късо някой кабел. Как броиме кой е 17-ти пин на буксата? Отгоре-надолу и от ляво на дясно ли?
Благодаря предварително!
Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: e34 520i
Мечтае да кара: Машината на времето !
Детайли за колата: Бяла подводница от 1992 г. в перфектно оригинално състояние !

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от dagger » 22 Фев 2013, 11:21

Колеги, има ли платка на която да си бодвам епром-чето и така вече в борда ? Прави ли се, купува ли се ? Ако някой има, моля да ми пише ! Благодаря !
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook