BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от KUMHO » 22 Ное 2013, 16:31

За М43 ( 518i ) стойности на някой да му се намират ? Нека някой колега с работещ борд ги извади да си записваме и ние с малките мотори :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от jogr » 13 Дек 2013, 16:28

Колеги имам следния проблем... Колата е тдс, борда също е от тдс, има си кодинг, но като го монтирам на колата.... Нищо - никакви признаци на живот. Гледах бушони здрави, със стария борд (малък) всичко си работи. Може ли да е изгорял или... Прави ми впечатление, че като е закачен за буксата и като го хвана се усеща едвам доловимо "жужене"...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от KPETEH » 13 Дек 2013, 17:16

Отзадзе при бушоните под седалката треа се прави мост и се турга бушон, прочети по назад...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от jogr » 20 Дек 2013, 11:01

IMG_20131220_105437.jpg


За тази ли букса става въпрос? Червеният кабел е по-дебел от другите, а до него е червено-бяло-жълт! Между тях мост с бушон 5А...?

П.С. Буксата не е включена никъде (то и за нея място няма), така ли трябва да е или?

П.С. 2 Това са кабелите, всичко е вързано и работи перфектно! :lalala:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.03.2014

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от miro2fast4u » 27 Мар 2014, 9:47

Здравейте колеги,

Някой може ли да ми съдейства - искам да се сдобия с кодинг за ванусова 520 (м50б20) комби, след 93 г. с пластмасов резервоар.
Някой ако може да ме насочи къде могат да ми програмират такъв от Варна съм.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.12.2012
Пол: Мъж

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Ubuntu » 22 Юни 2014, 0:35

Здравейте колеги.

Имам няколко въпроса и се надявам някой да отговори.
Знам че на повечето вече е даден отговор,но след като изчетох всички мнения във темата съм още по объркан :)

Първо за колата......

Стандартна е34 TDS със десен волан (ако има някакво значение)95 година ръчка със часовник и без чек.
Преди 2 дни намерих 1 TDS на 1 морга 94 година със чек и голям борд.Взех борда(има си код) го монтирах на моята бабка,но уви.....нищо.От темата разбрах че имало някаква букса под задната седалка но линковете със снимките не работят и неможах да разбера за какво точно става въпрос.Ако успея да я намеря трябва само да и сложа бушон(какъв)и борда трябва да тръгне ?Или?

Благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от dan-dam » 03 Юли 2014, 16:59

Ако я намериш трябва да и сложиш това, което е в ляво до борда на снимката, ама ставало и с мост на жиците.
При мен лично нямаше букса и борда тръгна директно със слагането-без да слагам релето и без да правя мост :dunno: А аз два часа рових да търся букси и даже мокета махнах :ranting:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 21.12.2012
Пол: Мъж

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Ubuntu » 18 Юли 2014, 20:37

Здравейте колеги,днес успях да разглобя седалката и намерих това табло.Погледнах легендата и на нея пише ''on board computer-33",на номер 33 има бушон7.5А(здрав)но борда не тръгва.Моята бабка е със часовник който си работи но борда не иска да светне.Помагайте :help:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от .MONTI. » 11 Сеп 2014, 12:50

Колеги дали на някой ще му е възможно и дали ще му се занимава да ми запише кодинг за 520и (м50) без ванус :bchug:
 От малък имам мечта не Ferrari брат, M-Power е тя!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 4.09.2009

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от mitaka21 » 13 Сеп 2014, 8:55

.MONTI. написа:Колеги дали на някой ще му е възможно и дали ще му се занимава да ми запише кодинг за 520и (м50) без ванус :bchug:


Колега аз си купих преди време програматор, обаче смених колата и така и така не си програмирах тогава. Сега ще видя да направя 3-4 да имам. Като са готови направо ще ти пиша да ти пратя един. Въпроса е че сега нямам много време и не обещавам кога ще стане. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.07.2007
Кара: 525i

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от shmorz » 24 Сеп 2014, 8:11

Колата ми е м50б20 комби 11.1994г. С малъкборд. Купувам всичко, за да тръгне големия борд(вкл. И него).
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от KUMHO » 01 Окт 2014, 8:19

Да пипитам и аз пак нещо
Ясно че за 518 никой няма стойности (данни) за борда. Какъв да му слижа поне температурата да си гледам и да не стоят тея ppppp че много му се дразня вече.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.10.2014
Местоположение: Благоевград
Кара: BMW-E34-М50
Мечтае да кара: BMW-E32-767i

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от speedmeter » 12 Ное 2014, 0:29

Здравей KUMHO , няма инфо за 518 ... трябва да се вземе чип от оригинален Coding Plug ... след това да се закачи на програматор, и от там да се даде Read през програмата да се прочетат стойностите, след това вече ще имаме стойностите и ще можем да записваме чипове. Моля хората с проблеми с OBC4 да пишат в друга тема, че тук основната информация трябва да е как да се монтира, а не как да се поправя! Искам да използвам поста си за да задам и своя въпрос, чипа е програмиран, рейката е запоена за платката сега остава да се свържат крачетата на чипа за рейката, последователността предполагам е като се погледне прав борда от задната част от ляво надясно 1-8 или иначе казано дългия пин на самия shteker е номер 8? На чипа е ясно, от белега се броят от 1-4 от едната страна и от долу до белега от другата се води номер 8. За информация, преход USB-COM/RS232 не върши работа с програматорите, понеже получава различно напрежение заради самият преход и самото USB, затова препоръчвам да се ползва COM на самият компютър, много дъна имат букса вътре на тях има и такива екстендъри които се продават отделно във всяка по сериозна фирма за компютри. Чрез преход работи функция READ но не и WRITE .. или поне при мен го имаше този проблем!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 4.05.2011
Мечтае да кара: на Игор колите

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Mitko_Bs1 » 02 Яну 2015, 1:20

купих си големия борд (от момчето което го взех ми каза че е за тдс 2,5)за тдс-а ми и от 2 години стои на рафта и събира прах, с букса за кодинг плуг е даже има такъв ,утре смятам да го пробвам дали ще тръгне въобще ,ако не, някой програмирва ли та да му го пратя и да се сдобия с тази чакана отдавна екстра :D колата е 525тдс комби 92г.
Баварец вадя от гараж...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от denises26 » 22 Яну 2015, 23:06

Здравейте, днес инсталирах ОБЦ на Е34ката. Всичко си тръгна както трябва, отчита си разход и прочие, даже и ръчката за мигачите бачка. Проблема е обаче, че от гонга ни вопъл ни стон. Свързан си е уж както трябва, но все пак може ли да ме насочите къде да проверя и каква може да е причината да не просвири :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook