BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 17.02.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525i

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Maratilov e34 » 28 Мар 2010, 19:02

Колеги гледам коментарите по вапросната тема за борд компиутара.Аз на моита провериь имамги сичките кабелчета 26 броия и ако си намеря големия борд ште станели и колко пари струва горе доло Благодаря предварително.
И един мармот завиваше шоколада в калници от Опел

Митоди яде мисо
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от Methodius » 02 Апр 2010, 23:19

Maratilov e34 написа:Колеги гледам коментарите по вапросната тема за борд компиутара.Аз на моита провериь имамги сичките кабелчета 26 броия и ако си намеря големия борд ште станели и колко пари струва горе доло Благодаря предварително.

Разгледай още веднъж темата, има всичката нужна информация в нея .. Знам, че е досадно да четеш 50 страници, но е още по -досадно да пишеш едно и също 50 страници ..
Единственото нещо, от което се нуждае злото, за да триумфира, е добрите хора да не правят нищо ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 718
Регистриран на: 14.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е55

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от ZLATEN » 04 Апр 2010, 22:18

може автора да събере най важната информация в първото мнение за да е по пригледно всичко, и да не се налага да се четат 50 страници
Има си тяга 740i -> http://www.youtube.com/watch?v=Nt_ZPIrCdEg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 10.04.2006
Местоположение: Bulgaria, Ruse

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от BMW5820iA » 05 Апр 2010, 21:05

всичко необходимо го има в pdf-a, описано е стъпка по-стъпка какво се прави.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.06.2009
Местоположение: варна

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от djojko » 06 Апр 2010, 12:19

BMW5820iA написа:
dinozab написа:
BMW5820iA написа:
djojko написа:здравей те колеги. Попадна ми едно лостче за мигачите което управлява борда,различното в него от това което имам на кола е че на този има два кабела повече, единят е кафяв(който е ясен) а другият е жълто с червено.Въпросът ми е къде да вържа жълто-червения кабел и друго трябва ли да направя за да направя за да си управлявам бордчето от лостчето. Благодаря предварително. (пс колата е е34 и борда съм го слагал аз ако това е от значение)


ако имаш чек контрол на таблото, там се връзват кабелчетата... Без него лостчето е безполезно...

Не е така лосчето натискай ки го навътре сменя показанията на борда според реда който желаеш.А ако имаш чек ще ти ги сменя и на таблото така че не е безполезно щото аз си го имам пък нямам чек контрол ;)

:oops: аз си мислих че е нрвъзможно да се върже без чек :oops:
реда на показване на функциите не се ли задава от чек модула ?
Здравей те вчера ми остана малко време и си монтирах лостчето.Та накратко махнах борда изкарах буксата и там намерих съштия жълто-червен кабел(непогледнах кой ПИН е :banghead: )проследих го до буксата кадето се включва лостчето само че на буксата на лостчето на този ПИН одговаряше друг кабел на който се закача някакво реле(може би е било нешто за чека на колата донор :dunno: )одрязах го и на негово място вързах жълто-червения кабел вкарах буксата и готово вече си сменям показанията на борда от лостчето на мигачите :mhihi: (малко неразбераемо го написах :oops: но се надявам да съм бил полезен на някого :D )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от kraininski » 06 Апр 2010, 14:29

ми дайте и на мен едно такова лостче де :)
"And You'll Always Be My Whore Cause You're The One That I Adore"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 10.04.2006
Местоположение: Bulgaria, Ruse

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от BMW5820iA » 06 Апр 2010, 19:08

djojko написа:
BMW5820iA написа:
dinozab написа:
BMW5820iA написа:
djojko написа:здравей те колеги. Попадна ми едно лостче за мигачите което управлява борда,различното в него от това което имам на кола е че на този има два кабела повече, единят е кафяв(който е ясен) а другият е жълто с червено.Въпросът ми е къде да вържа жълто-червения кабел и друго трябва ли да направя за да направя за да си управлявам бордчето от лостчето. Благодаря предварително. (пс колата е е34 и борда съм го слагал аз ако това е от значение)


ако имаш чек контрол на таблото, там се връзват кабелчетата... Без него лостчето е безполезно...

Не е така лосчето натискай ки го навътре сменя показанията на борда според реда който желаеш.А ако имаш чек ще ти ги сменя и на таблото така че не е безполезно щото аз си го имам пък нямам чек контрол ;)

:oops: аз си мислих че е нрвъзможно да се върже без чек :oops:
реда на показване на функциите не се ли задава от чек модула ?
Здравей те вчера ми остана малко време и си монтирах лостчето.Та накратко махнах борда изкарах буксата и там намерих съштия жълто-червен кабел(непогледнах кой ПИН е :banghead: )проследих го до буксата кадето се включва лостчето само че на буксата на лостчето на този ПИН одговаряше друг кабел на който се закача някакво реле(може би е било нешто за чека на колата донор :dunno: )одрязах го и на негово място вързах жълто-червения кабел вкарах буксата и готово вече си сменям показанията на борда от лостчето на мигачите :mhihi: (малко неразбераемо го написах :oops: но се надявам да съм бил полезен на някого :D )



можеш ли да програмираш реда на показване на функциите?
Изображение


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от dinozab » 07 Апр 2010, 8:12

Може да се програмира и реда и кои функции да се редуват от лосчето.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.06.2009
Местоположение: варна

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от djojko » 07 Апр 2010, 8:56

dinozab написа:Може да се програмира и реда и кои функции да се редуват от лосчето.
Е това незнам как става :dunno: ако може подскажи малко :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от BULL3T » 24 Апр 2010, 2:19

Колеги имам един въпрос за борда! Днес го сложих и ми показва много странни работи!

1. Разхода ми е прекалено голям дори и за моята кола,не пад под 25/6 на светофар а като си карам нормално си играе около 30/40 интересното е че не се влияе много от това дали давам газ или не! Например не давам газ а той се качва с по 5/6 литра.

2. Скороста която отчита много бавно падна! Примерно ако от 80 намаля бързо до 10 км/ч скороста пада на 10 чак след около минута две!

Кажете ми тези неща нормални ли са?

п.п. Ламбдата ми е много зле и ще пробвам утре да видя как ще стоят нещата без нея!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 10.04.2006
Местоположение: Bulgaria, Ruse

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от BMW5820iA » 24 Апр 2010, 8:22

тези които ти показва борда са усреднени стойности на база на някакъв пробег в км.
Т.е. ако спреш на едно място разхода ще ти се увеличава защото гориш бензин, а колато стои на място ( не навърта км). Същата работа е и със скоростта която показва-тя е средна скорост на база на някакъв изминат път.
Ако искаш да си видиш в момента разхода и скоростта, просто погледни на таблото - там имаш скоростомер и моментен разходомер. Ако пътуваш Русе-София примерно и искаш да си видиш средната скорост и средния разход тогава зануляваш борда с кобчето "сет" преди да тръгнеш, и като пристигнеш проверяваш какво пише, ако тогава пак ти изглеждат странни показанията най-вероятно не ти е подходящ кодинг плуга...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от kraininski » 24 Апр 2010, 9:03

една от скритите функции даваше и моментния разход ;)
"And You'll Always Be My Whore Cause You're The One That I Adore"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Бургас

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от tisho_ » 24 Апр 2010, 21:35

kraininski написа:една от скритите функции даваше и моментния разход ;)

тест 03

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 10.04.2006
Местоположение: Bulgaria, Ruse

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от BMW5820iA » 26 Апр 2010, 21:16

те скритите функции дават доста информация,

аз говорех само за нормалните функции
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: BMW E34 OBC или т.нар. "големия борд"

Мнение от cod-cdbp » 11 Май 2010, 14:54

Моля за малко внимание към всички.
Голям борд си имам откак това е кола, но за съжаление никога не ми е показвала коретно оставащото разстояние с настоящия бензин.
Например имам по малко от 20л а на борда се мъдри невероятната цифра от +658км :dunno: :dunno:
До колкото попрочетох това може да се дължи на кофти бензиномер - еми моя е сменен с друг работещ, и нещата са непроменени.
Какво да го правя ?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook