ЕЛ. проблем.

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.09.2009

ЕЛ. проблем.

Мнение от nikqta » 19 Мар 2019, 9:24

Здравейте Колеги.

Имам следният проблем, от известно време късите светлини светят постоянно без збачение дали за включени фаровете или не. Проверих ключа не е от него според мен няма логика да е от релетата, да залепнат и двете едновременно е малко вероятно. Ако някой може да сподели или има идея.

Поздрави

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: ЕЛ. проблем.

Мнение от vld » 20 Мар 2019, 16:14

Имаш късо някъде намери го по бързо докато не си се подпалил.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: ЕЛ. проблем.

Мнение от The Heartlistener » 21 Мар 2019, 13:52

nikqta написа:Здравейте Колеги.

Имам следният проблем, от известно време късите светлини светят постоянно без збачение дали за включени фаровете или не. Проверих ключа не е от него според мен няма логика да е от релетата, да залепнат и двете едновременно е малко вероятно. Ако някой може да сподели или има идея.

Поздрави


Релето за късите е едно, откъде измисли две релета :) В него трябва да е проблема.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: ЕЛ. проблем.

Мнение от alchohol » 21 Мар 2019, 14:49

Колега, колкото и странно да звучи, прегледай и снопа кабели в багажника. На мен от там ми мизерстваха халогените.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.09.2009

Re: ЕЛ. проблем.

Мнение от nikqta » 24 Мар 2019, 17:46

Така относно телетата при мен са две. И аз се учудих но както и да е проблемът не е от там. Някъде затваря веригата. Ако някой може да ми каже от къде да дръпна схема на кабели ще е супер. За сега продължавам на принципа на елиминацията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: ЕЛ. проблем.

Мнение от The Heartlistener » 29 Мар 2019, 20:04

Колега, ето ти схемите за Е34, 20-ки, 18-ки, тдс-и:
https://download.bmwland.ru/valera/ETM/ ... index.html
Раздел Headlight/Fog light - демек предни светлини/светлини за мъгла...
По-надолу като слезеш се вижда Headlight relay - реле къси светлини, откъдето плюса се дели на две, през два различни бушона, та до двата фара /бушон 10-ляв фар, бушон 11-десен фар/. Покажи ми къде е ВТОРОТО реле???? :kuku: High beam relay е релето за дълги. Fog light relay е релето за халогените. Това ще да е друг модел кола явно. Ако искаш да ми доказваш че в Е34 има такова нещо, снимай си бушониерата и огради кои са ти ДВЕТЕ ОТДЕЛНИ релета за КЪСИ светлини - ЛЯВ И ДЕСЕН фар....
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: ЕЛ. проблем.

Мнение от The Heartlistener » 30 Мар 2019, 8:27

...Относно проблема:
На загасена кола, даваш на пълен контакт, с изключени светлини. Според казаното от теб, при това положение късите трябва да светят вече. Извади ключа за светлините без да махаш буксите, намери къде излиза чисто жълтия кабел от него и го замери дава ли напрежение. Това е активационния плюс за релето на късите. При изключени фарове по него не трябва да има напрежение.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.09.2009

Re: ЕЛ. проблем.

Мнение от nikqta » 31 Мар 2019, 19:46

The Heartlistener написа:Колега, ето ти схемите за Е34, 20-ки, 18-ки, тдс-и:
https://download.bmwland.ru/valera/ETM/ ... index.html
Раздел Headlight/Fog light - демек предни светлини/светлини за мъгла...
По-надолу като слезеш се вижда Headlight relay - реле къси светлини, откъдето плюса се дели на две, през два различни бушона, та до двата фара /бушон 10-ляв фар, бушон 11-десен фар/. Покажи ми къде е ВТОРОТО реле???? :kuku: High beam relay е релето за дълги. Fog light relay е релето за халогените. Това ще да е друг модел кола явно. Ако искаш да ми доказваш че в Е34 има такова нещо, снимай си бушониерата и огради кои са ти ДВЕТЕ ОТДЕЛНИ релета за КЪСИ светлини - ЛЯВ И ДЕСЕН фар....


Dear thanks for the link. Разбирам учудването ти и недоумението относно твърдението ми. А абсолютно съм съгласен с твърдението ти а и аз лично бях срещал такъв случай с две релета това решение е взето вероятно заради ксенона кой ти имаше колата когато я купих. Който демонтирах. Каква е причината някой да монтира второ реле не мога да гадая и смятам да го премахна.

Благодаря отново за схемите.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook