Вентилатор работи само на 4-та

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от ивчо » 01 Ное 2018, 14:43

Колеги, привет :) Отдавна не съм писал, но и колата не я карам вече толкова .
Мъчи ме следният проблем - вентилатора почна да работи само на IV-та степен (т.е. максималната) .
Пробвах с един друг резистор - за ден беше ОК, и после пак същото, взех още един за проба - пак същото .
Насочих се към вентилатора - пробвах с друг, заедно с другият резистор и пак така ... И двата бяха с доста износени колектори и се начих към търсене на нов. Беше закупен и такъв нов, отново работи само на последна степен.
Пробвах и с друго управление, даже две и пак ако :censored:
Споделете къде да търся и какво .
34-ката е с парно без климатик ако има значение, Сименс серия на отоплител !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от ildivvy » 01 Ное 2018, 15:10

Самата ел.схема е много проста,както и сам знаеш.В резистора има и една термо-защита,която като изгори,остава само 4-та степен,която е директното електрическо свързване на захранването към вентилатора! Термо-защитата изгаря,когато вентилатора се включи на някоя 'ниска' степен,но той не тръгне и няма обдухване на резисторите (и това го знаеш). Т.е. вариантите да нямаш 'малките' степени при изправен вентилатор са два: или резистора е проблемен или врътката за степените се 'бъзика'.Изключваме кабелите,защото сам казваш,че се появяват и другите степени понякога.Кабелите могат и да се 'прозвънят'...

Повредените резистори можеш да си ги оправиш! Термо-защитите са стандартни елементи и струват 1-2лв.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от DLVasilev » 01 Ное 2018, 15:42

Маме оти се не обадиш некой ден да туриме едно чумбе вътре :mhihi:
Скоро ще бракувам Е34-ката та ако искаш ела да гледаш и да мериш по нея. Другия вариант е да те водя на едно място(тайно) да си наскубеш каквото ти душа иска
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от sixstraight » 03 Ное 2018, 22:12

Ако имаш проблем с вентилатора или инсталацията ще гори резистора това ми каза ел. техника когато ремонтира меча на климатроника предполагам че за обикновено парно е същото този резистор дето ти го дадох работи до последно после колата не е карана 10 месеца не знам от седене дали може да му стане нещо
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от chiko » 13 Фев 2019, 22:10

И от слаб дебит на въздушната струя пак изгарят,,,,,,причини или маторя не се развърта колкото требе или филтъра на купето се е замазал от гнязззззз,,,,,,,,,поздрави
:winky: :winky: :winky:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от ивчо » 24 Фев 2019, 15:39

Ей, понеже мина време и да споделя .
Подмених и вентилатора с нов, 133 резистора и 88 управление и не иска ... Почти се бЕх примирил, когато един ден таз кола запали много странно - все едно имаше 220Ah акумулатор . И понеже вентилатора си работеше на 4-та само, го бях оставил да седи на 3 да не го въртя само - и това взе че тръгна . От тогава не е правил тази мизерия, а аз не знам къде да търся нещото, но на лято ще го диря пак :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от alchohol » 12 Мар 2019, 17:27

При мен понякога мизерства и като равъртя ключа рязко някоко пъти, и се оправя. То вече на тия години може да се очаква всичко от бабите.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 4.05.2011
Мечтае да кара: на Игор колите

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от Mitko_Bs1 » 11 Май 2019, 21:57

sixstraight написа:Ако имаш проблем с вентилатора или инсталацията ще гори резистора това ми каза ел. техника когато ремонтира меча на климатроника предполагам че за обикновено парно е същото този резистор дето ти го дадох работи до последно после колата не е карана 10 месеца не знам от седене дали може да му стане нещо
Как ти го ремонтира ако не е тайна?

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
Баварец вадя от гараж...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Вентилатор работи само на 4-та

Мнение от sixstraight » 01 Юни 2019, 8:20

Дадох го на жичкаджия и му връчих и една тема от чужд форум с описание как се ремонтира и какво се сменя и защо и пича го направи
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook