Проблем с патронника на волана

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Проблем с патронника на волана

Мнение от Pisobella » 13 Сеп 2018, 22:03

Ако темата ви е много джамбазка - трийте там. Поразгледах - има писано.
И тук! и тук! и още мъничко тук и тук. Пускам ги темите - да не ги диря пак :)

Та имам следния проблем, значи. :help:
На запален двигател просто ключът не искаше да върти, за да угаси двигателя. След доста време борба, без много напъни да не строша нещо, успя да завърти леко, колкото да угасне. Обаче остана на контакт (май се водеше 1-а позиция, тотално нямам спомен кви са позициите на ключа по принцип....) и до там - светещо табло и часовник/борда.
Та, разкачих акумулатора и зарязах.

Забелязах, че има едно .... пинче/пластмаска/бутонче?, в патронника - в една от темите се вижда кое е, което излиза и не иска да се прибере като пробвам да вкарам ключа. Като го сбутам с отвертката се прибира, вкарвам ключа и мога да врътна две позиции напред и да върна ключа обратно до първоначалната позиция. Не съм пробвала да запаля все още, но предполагам, че ще запали. За момента съм си спестила тоя стрес (особено и като чета за заключване на волана в движение и съвсем ми прилошава) :mhihi: :mhihi: :mhihi: Пък и искам първо да видя малко мнения какво и що.

Воланът трябва да си е отключен :) Честно казано не съм го пипала, ама нямам спомен да се е заключвал....

Ето ви няколко снимки - да има там - как му е позицията в момента, до къде се врътка и пинчето как излиза и после няма прибиране, освен леко насилствено :)

40776 40777 40778 40775 40774 40773

Та.... чета кви ли не неща по въпроса, отделно от тези в темите.

Първо: дали може просто да е заял нещо механизма - да го напръскам с едно ВД40 и да видим дали ще се раздвижи без бой. Доколкото знам и от разни ключари - не би трябвало да е проблем за самата ключалка - да стане някаква гняс от ВД-то. Пък и ако така и така е заминала работата ...... тотално кво пък толкова...

Второ: Да търся ли нов патронник? Или има разни други варианти? Доколкото чета с пренареждане не става - просто се трошат и ...до там.

Тая цялата операция ми е ужасно сложна, макар че в едната тема е много приятно обяснено - със снимки и всичко, но пак ми е сложнотия. Надали сама ще се хвана, ама ако не само за мен, то и за тоя, който ще ми помага, определено ще е от помощ.

Трето: За заключването на волана? Тоест, ако е заключен - не може да се свали... без бой? Под кората на волана имало няква дупчица, която може да се разпробие, за да падне пружинката, която ъъъ....натиска "заключващия механизъм", ако правилно схващам, нещо такова. Само дето там се пробива метал?...

И те така.....
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Проблем с патронника на волана

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2018, 22:56

Пръсни го с вд , това дето се вижда не е за блокиране на волана . Блокирането е един пин който пада в една дупка но за да се види се свалят пластмасите около патронника . Случва се да заклини и остава блокиран волана , корозия , подбитости , пружинки и т.н Моя се беше заключил един път и като въртиш става неочаквано и от удара тоя пин заклини и нямаше отключване около час . Повече не се е заключвал , и въобще това ми е опита със тоя патронник .
https://www.google.co.uk/search?biw=128 ... 6906776830
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Проблем с патронника на волана

Мнение от ивчо » 14 Сеп 2018, 9:40

Без ревизия няма да минеш, а Пенчев мисля по пътя го беше поразило тФа нещо ..
Сваляш и така, "стар" нов си имаш ...
По-извратеното е смяна със "стария" кормилен прът при който се заключва самият волан, не пръта като такъв .. Или поне това помня !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Проблем с патронника на волана

Мнение от Jordana » 14 Сеп 2018, 14:15

Мойто като се заключи стана на една авто мивка вътре в клетката . Тръгвам и ъъъъ ..пали обаче волана стои на едно място :mhihi: В смисъл той се беше заключил в крайно положение и като сложих ключа не ще да освободи , махнах пластмасите отстрани на корпуса на патронника през един процеп бърках да го размърдам това желязо дето се беше заклинило . И след два часа опити с блъскане , пръскане с масла и всякакви неконвенционални средства се оправи само , явно бога на ключалките му писна да си ебава с мене :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Проблем с патронника на волана

Мнение от Pisobella » 21 Сеп 2018, 11:00

ВД-то не помогна :) в крайна сметка я оставих да я разпарчетисват. Та..търси се цялата конзола. И да е с ews :) ако някой има - ще се радвам :)))
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook