Съвместимост на кормилна кутия Е34 с Е32 (М60 версиите)

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.11.2010
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i '94

Съвместимост на кормилна кутия Е34 с Е32 (М60 версиите)

Мнение от Miroslav Kirilov » 03 Дек 2017, 22:39

Здравеите,
Имам проблем със сервото на 530 94г М60мотор. Някой знае ли със сигурност дали кормилната кутия и хидравличната помпа от е32(М60) пасват?
Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Съвместимост на кормилна кутия Е34 с Е32 (М60 версиите)

Мнение от Dj Ivo » 04 Дек 2017, 10:00

Да, стават, и от е38 м60 хидравличната помпа става.
Ако не намериш секторна от м60 стават и другите с малко преправяне. Болтът на единия маркуч на секторната опира леко в колектора на М60-то и трябва съвсем леко да се чукне колектора с някаква щанга или нещо подобно за да се получи малка вдлъбнатина и да се дистанцира от болта. Говорим за 2-3 милиметра, иначе докато караш и от вибрациите и различните режими на работа колектора ще почуква във болта. Задължително като взимаш секторна кутия от какватао и да е кола я взимай със хебела и защото имат разлики. Те това е.

п.п. Какво и е на твоята кутия?
Поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 12.11.2010
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i '94

Re: Съвместимост на кормилна кутия Е34 с Е32 (М60 версиите)

Мнение от Miroslav Kirilov » 04 Дек 2017, 23:53

Благодаря за отговора.
Имах надежда за една кутия от е32 ама днес разбрах, че е продадена.
В моята има едно чукане, когато въртя волана. Ходих в един сервиз до стадион Септември, където я "рециклираха", но май стана по-зле. Сложиха ми и друго масло, а не това зеленото, което е написано на капачката. :confused: Преди време пък други "специалисти" смениха едни тръби дето излизат от хидравличната помпа, поради съмнения че текат и ги замениха с гумени маркучи. Тези до стадион Септември ми казаха, че и помпата не правела добро налягане. Общо взето не знам какво да правя. Като краен варинт мога да пробвам да заменя помпата, кутията и тези тръби. Търся решение, просто ми е слабост тази кола и искам да си я запазя в добро състояние с минимум промени по конструкцията.
Та това е.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Съвместимост на кормилна кутия Е34 с Е32 (М60 версиите)

Мнение от sixstraight » 05 Дек 2017, 21:30

Там на септември ходих един път и това беше ако си решил да я ремонтираш пиши ми лс да ти дам кординати на човек които ще ти каже става ли въобще за ремонт или не и защо не става
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook