Е34 ТД Пали и гасне след продължителен престой

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.10.2017
Детайли за колата: е34 1995 M51D25

Е34 ТД Пали и гасне след продължителен престой

Мнение от bene3 » 27 Окт 2017, 15:28

Здравейте,

има доста изписано за трудно палене и т.н за нашите тдс-и но проблема при мен е малко по-различен.

Изпадна ми безупречен (визуално) дизалк, малкия мотор на 2.5. Колата е стояла 2 години в гараж без да се пали. Знам, че най-тъпото нещо е да палиш кола, не работила 2 години, без да смениш нищо, но просто ми трябва да я запаля и да я закарам пред нес (около 2-3).
Та долях нафта(без да махам старата) и резултатът от паленето беше следния:
2-3 пъти нищо, само върти. На 4-5ти път колата запали, но за секунда, две и гасне, даже нямам време да и подам газ.

Дайте идеи и препоръки от къде да почна и кой ще е най-вероятния причинител на непаленето. Знам, че може да е от много неща, но искам да се допитам, ако някой се е сблъсквал с подобен случай.

Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Е34 ТД Пали и гасне след продължителен престой

Мнение от DLVasilev » 28 Окт 2017, 10:06

Ами първото нещо след покупка на автомобил особено застоял е едно зверско обслужване- масла, ремъци, ролки, филтри, горива, антифриз, спирачна течност, маркучи и т.н. Стига с това купуваш и караш и после олеле. Набии някой лев и колата ще запее :yes:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Е34 ТД Пали и гасне след продължителен престой

Мнение от KPETEH » 02 Ное 2017, 11:16

най-вероятно дърпа въздух от някъде. Вероятно от помпата на стойката на нафтовия филтър. Бодни маркуча по който идва нафтата от филтъра към гнп в една тубичка с нафта и виж колко време ще работи. Другото е да смажеш гнп. Аз съм ползвал 250мл хидравлично масло на 12 литра нафта и ефект имаше. Преди гаснеше при работа на празен ход и дови в движение. Говоря за автомобил стоял близо година без да се пали.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Е34 ТД Пали и гасне след продължителен престой

Мнение от alchohol » 02 Дек 2018, 17:45

Колега, подкара ли колицата???
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook