Смяна волан

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Смяна волан

Мнение от jorolino93 » 22 Сеп 2017, 16:07

Здравейте колеги реших да сменя оригиналния четрилъчев волан с AirBag, с трилъчев от е28 AirBag. Знаетели как да реша проблема с лампата без да свалям крушката. Колата е 1990 535i. Качвам и снимки на воланите. Благодаря!ИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Смяна волан

Мнение от ивчо » 27 Сеп 2017, 8:45

Ти сигурен ли си че двата волана стават на този кормилен прът ?!
Че някак почти съм сигурен че няма да станат ...
Колкото до крушката - най-бързото и тъпо е просто да я махнеш :clap: :mhihi: :paranoid:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна волан

Мнение от jorolino93 » 27 Сеп 2017, 13:43

Колега защо да не стане? Какво ти е основанието? Идеята е не просто да извадя крушката, а системата да оставим да работи само за коланите без възглавница. Ще пробвам с резистор и ще пиша резултатите.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Смяна волан

Мнение от sixstraight » 27 Сеп 2017, 21:37

От 81 до 91 шлица на волана е еднакъв на масовите бмвта. Аз въртя един волан от е28 през е30 сега е на е34 но на е36 не става може би и на фейсова е34 няма да стане.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Смяна волан

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 28 Сеп 2017, 13:05

Тоя горния няма еърбег. Смяната е безмислена със еднакъв по дебелина и диаметър волан.

Трябва ти волан от 36ца междинка , трилъчев е с бег , надписа свети и лентовия кабел с писти.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Смяна волан

Мнение от KPETEH » 28 Сеп 2017, 13:15

Нищо не му трябва, ще си кара с тоя... :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: Смяна волан

Мнение от 325_TDS » 28 Сеп 2017, 22:15

sixstraight написа:От 81 до 91 шлица на волана е еднакъв на масовите бмвта. Аз въртя един волан от е28 през е30 сега е на е34 но на е36 не става може би и на фейсова е34 няма да стане.

Много бъркаш..
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Смяна волан

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 28 Сеп 2017, 22:42

KPETEH написа:Нищо не му трябва, ще си кара с тоя... :mhihi:

натам са нещата :mhihi:
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна волан

Мнение от jorolino93 » 29 Сеп 2017, 0:18

Намен ми е все тая за еърбега, просто този ми е по-спортен и се вписва по-добре в стилът на колата и годините и от колкото на е36 поне за мен. А и ми харесва което е най-важното. Карам тази 30 годишна кола защото ми харесва, не защото е много хай тек и тем подобни просто ми допада. А дано не се налага да се отвара еърбег. Толко пари се наливат в тия коли, че такъв удар си е направо грях. Мислех за мулти от е39 ама този вариант ще го пробвам на другата. Знае ли някой дали може автопилота да се прехвърли от лостчето на мулти волан? Иначе волана става, от е28 е, става за е34 до 92 някъде, за моята става. После пак ставало ама трябвало някакъв ринг да се слага под болта че кормилния прът бил по-дълъг, но от личен опит не знам за тази преработка.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Смяна волан

Мнение от KPETEH » 29 Сеп 2017, 9:33

325_TDS написа:
sixstraight написа:От 81 до 91 шлица на волана е еднакъв на масовите бмвта. Аз въртя един волан от е28 през е30 сега е на е34 но на е36 не става може би и на фейсова е34 няма да стане.

Много бъркаш..

Хич не бърка!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Смяна волан

Мнение от KPETEH » 29 Сеп 2017, 9:35

jorolino93 написа:Намен ми е все тая за еърбега, просто този ми е по-спортен и се вписва по-добре в стилът на колата и годините и от колкото на е36 поне за мен. А и ми харесва което е най-важното. Карам тази 30 годишна кола защото ми харесва, не защото е много хай тек и тем подобни просто ми допада. А дано не се налага да се отвара еърбег. Толко пари се наливат в тия коли, че такъв удар си е направо грях. Мислех за мулти от е39 ама този вариант ще го пробвам на другата. Знае ли някой дали може автопилота да се прехвърли от лостчето на мулти волан? Иначе волана става, от е28 е, става за е34 до 92 някъде, за моята става. После пак ставало ама трябвало някакъв ринг да се слага под болта че кормилния прът бил по-дълъг, но от личен опит не знам за тази преработка.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Каза ти се. На кола с бег, тоя не може да стане, оти шлиците са други... Смени пръта и си ти! Голямо писане...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна волан

Мнение от jorolino93 » 29 Сеп 2017, 19:36

Момчета не знам как да ви обясня по-разбираемо че волана става, затова качвам снимки. Другия вариант е толко много да искам да стане, че да халюцинирам. Обаче викнах чичо Пешо от петия етаж и на него му си вижда че волана влиза. Въртим волана гумите се въртят. Двама случайни минувачи и те гледат че става. Или всички имаме е...и масовата халюцинация или просто става! :D :D :DИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Смяна волан

Мнение от sixstraight » 29 Сеп 2017, 23:46

Е що да не стане аз лично съм въртял един мтех 1 на е28/е30/е34 даже сега е в кретена сигурно пак на е30 :mhihi:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна волан

Мнение от jorolino93 » 30 Сеп 2017, 7:17

sixstraight написа:Е що да не стане аз лично съм въртял един мтех 1 на е28/е30/е34 даже сега е в кретена сигурно пак на е30 :mhihi:
Аз дъм съгласен, обаче Кретен и Заядлив казват че нестава. На кола с бег да сложиш волан с бег. В Американския форум и в bmwe34.net пък пишеше, както казах че става до 92 е34ка. Заже пише че и след 92 шлиците са еднакви като преди това. Без значение с бег или не. Можя да има разлика между Американския и Европейския пазар. Моята е Американка излязла от завода 8/89. Може да има някакво значение незнам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Смяна волан

Мнение от \MITETO\ DSB » 30 Сеп 2017, 10:45

jorolino93 написа:
sixstraight написа:Е що да не стане аз лично съм въртял един мтех 1 на е28/е30/е34 даже сега е в кретена сигурно пак на е30 :mhihi:
Аз дъм съгласен, обаче Кретен и Заядлив казват че нестава. На кола с бег да сложиш волан с бег. В Американския форум и в bmwe34.net пък пишеше, както казах че става до 92 е34ка. Заже пише че и след 92 шлиците са еднакви като преди това. Без значение с бег или не. Можя да има разлика между Американския и Европейския пазар. Моята е Американка излязла от завода 8/89. Може да има някакво значение незнам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Пич вземи този волан от снимката ще дойда да го поставиш на моята кола без преправяне ако стане ти я подаравам.
Шлиците нямат нищо общо . :winky:
Изображение

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook