Драми с охлаждането

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Драми с охлаждането

Мнение от ogata » 07 Авг 2017, 18:49

Дертовете продължават. 8) :mhihi:
След като взех колата, веднага я обслужих, сменени бяха масла, филтри, свещи, водна помпа, термостат и виско...
Обаче ми направи впечатление, че стрелката седи повече от една идея в дясно и това и е нормалната температура.

Когато обаче пусна климатика на макс и си кеся в задръстването, аха да влизаме в червеното вече.
Намалям/спирам климатика, оправя се положението малко. Тръгвам - има вече въздушен поток - всичко 6.
Течност не губя грам.Няма признаци да дърпа въздух.

Тва ми са струва, че не е много стоково и са чуда за нов радиатор ли съм, кво ли ... :mhihi: :mhihi:
Мисля да започна с една водоструйка по питата и едно джуганско обезвъздушаване като по книгите с вирнатата муцуна и все (макар че парно си има, колата не загрява, драмата идва само на пуснат климатик).

Другото което не мога да се сетя е дали сменях обтяжната ролка на ремъка и ремъка.
Щото ми минават през главата едни филми с приплъзващи каиши и вероятност водна помпа и виско с неадекватни обороти съответно ...
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Драми с охлаждането xD

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Авг 2017, 19:40

А преди да я обслужиш правеше ли го или не си я карал много? Има ли шанс термостата да е на по-големи градуси? Аз така с е34 преди години карах известно време с по-горещ термостат и колата грееше, след като е работила и престои няколко минутина място.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Драми с охлаждането xD

Мнение от anatoll_ » 07 Авг 2017, 20:33

Възможно е да е от термостата, понеже преди да сменя моя, стреклаката стоеше на 12 без 2-3 мин а сега стои на 12 без 1, като понякога при работа на място климатик жега отива на 12 и 1. НО при закупуване на термостата BEHR ми предложиха 2 варианта за студен и за топъл климат съответно 87 и 92 градуса, аз реших да се застраховам и сложих 87C. Евантуално пробвай без термостат или обезвъздушаване с муцуната нагоре :dunno:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Драми с охлаждането xD

Мнение от Atsalov » 07 Авг 2017, 21:07

Почисти си кондензатора и радиатора. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 6.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х3(F25) 3.5d, BMW Х3(Е83) 3.0d

Re: Драми с охлаждането xD

Мнение от sorcerer357s » 07 Авг 2017, 21:54

Перката на радиатора в добро здраве ли е? (тръгнала/заминала перка) При висене в задръстване и пуснат климатик ролята и е много важна. По добре не го пускай изобщо докато не разбереш от какво прегрява колата, че да не ти замине компресора на климатика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Драми с охлаждането xD

Мнение от Jordana » 07 Авг 2017, 22:29

Климатика ти загрява допълнително водния радиатор и затова дига температура . Сигурен признак за неизправност по охладителната система , термостат , виско , водна помпа , задръстен радиатор или нарушен поток на въздуха през него .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Драми с охлаждането xD

Мнение от cod-cdbp » 07 Авг 2017, 22:42

Atsalov написа:Почисти си кондензатора и радиатора. ;)



Toва + провери двете степени на вентилатора дали са работоспособни :winky:

Кондензатора, мисля, че не може да се сваля, без да пуснеш фреона, защото тръбите не са гъвкави, но водният излиза лесно ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Драми с охлаждането xD

Мнение от sixstraight » 08 Авг 2017, 7:27

Термостат на 80 градуса нов радиатор и работеща ел перка и стрелката седи малко преди средата дори и в задръстване под налягане :idea:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i

Re: Драми с охлаждането

Мнение от Diavollo » 10 Авг 2017, 14:36

ogata написа:Дертовете продължават. 8) :mhihi:
След като взех колата, веднага я обслужих, сменени бяха масла, филтри, свещи, водна помпа, термостат и виско...
Обаче ми направи впечатление, че стрелката седи повече от една идея в дясно и това и е нормалната температура.

Когато обаче пусна климатика на макс и си кеся в задръстването, аха да влизаме в червеното вече.
Намалям/спирам климатика, оправя се положението малко. Тръгвам - има вече въздушен поток - всичко 6.
Течност не губя грам.Няма признаци да дърпа въздух.

Тва ми са струва, че не е много стоково и са чуда за нов радиатор ли съм, кво ли ... :mhihi: :mhihi:
Мисля да започна с една водоструйка по питата и едно джуганско обезвъздушаване като по книгите с вирнатата муцуна и все (макар че парно си има, колата не загрява, драмата идва само на пуснат климатик).

Другото което не мога да се сетя е дали сменях обтяжната ролка на ремъка и ремъка.
Щото ми минават през главата едни филми с приплъзващи каиши и вероятност водна помпа и виско с неадекватни обороти съответно ...


Аз го имам същият проблем. Проблемът го има само в задръстване при включен климатик. Моята е с климатик, слаган допълнително в Италия и неоргинални перки, климатичен радиатор и компресор. Първо смених радиатора на климатика, защото освен, че беше с затлачени ламели, бешеи спукан. Перките имат само една степен. Проблемът остана. Сега съм купил и ново виско Закс. Ще го сменя уикенда и ще пиша.
Всичко, което не ме убива ме прави по-силен!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Драми с охлаждането

Мнение от The Heartlistener » 12 Авг 2017, 8:11

При градско каране /на климатик/ и висене на място в тия жеги налягането на фреона се качва много. И втората степен на елперката е много важна в случая.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook