Първа кола Е34?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.08.2017
Пол: Мъж

Първа кола Е34?

Мнение от 004130 » 04 Авг 2017, 15:00

Здравейте,
Отскоро ме хвана идеята за първа кола да си взема Е34 520i(на 17 съм) .
Принципно се двоумях дали да не е някоя по-нова с 4х4 която да направя на задно, ама Е34 е най-евтиния и най-добре изглеждащ вариант.
Добра идея ли е?
Принципно мечтата ми е за друга 5ца (от изток) с по-мощен двигател(180+к.с.), но такива проекти отнемат много време и пари, а не върви да съм без кола(двигател, скорости, материали и др. части не идват по въздуха) .

Та като за София-Свищов (почти)всеки уикенд Е34-ката ще върши ли прилична работа?

Проблеми(освен ръждата по вратите и праговете)?

Не е малка кола, ама пък в София с метрото се стига почти навсякъде.

Е36/39 не са ми по вкуса, а и се срещат почти навсякъде, а аз искам нещо по-ексклузивно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Първа кола Е34?

Мнение от cod-cdbp » 06 Авг 2017, 18:15

Вземи си 520-ка, лъсни я и си я гледай, като във времето може да си добавиш някоя и друга екстра (Темпомат, кожен салон с други джиджавки и тн).
С времето мераците за даване на газ минават, пък на 18-20години ги има, но пари няма. :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Първа кола Е34?

Мнение от The Heartlistener » 06 Авг 2017, 18:40

Колега, хвърляш се във филм - освен ако не го искаш изрично, за което имаш адмирации :clap: Поддържаните 34-ки вече са много малко. И собствениците си им знаят добре цената - зависи колко пари си склонен да извадиш за стара кола. Иначе курници на последни издихания има. Ако вземеш такава за малка сума от БГ- ще извървиш целия път от-до /нерви, още много пари и ентусиазъм/. Но веднъж извървиш ли пътя, ще останеш доволен от поведението, комфорта и общото усещане за колата.
Проблеми - де да е само ръждата :). В20 е тутав мотор, динамиката сигурно няма да ти хареса, но и зависи какво очакваш. М50 носи на мъчения, но в много отношения е капризен, да го накараш да работи перфектно на тия години е постижение.
С две думи - всичко зависи от това докъде се простира ентусиазма ти.
Успех с избора.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Първа кола Е34?

Мнение от sixstraight » 06 Авг 2017, 21:15

Щом не ти е мечтата това не си я взимай, аз винаги съм искал е34 но си държаха цена преди години и се наложи да карам е28 после е30 бях се хвърлил в някви проекти които така или иначе не се осъществиха и един ден просто ми писна и си взех е34 и съм безкрайно доволен не бих сменил модела. Истината е че предишните бмвта са хубави модели но не ми бяха на сърце и всичко което съм направил по тях е пропиляно като време и ресурси които можех да съм вложил в е34 и колата да ми е готова а не все още да събирам части. Вземи си каквото ти е на сърце и си го прави с желание а за кола за местене може да си вземеш някое е34 скрап за 1000-1500лв на газ и да се возиш само, много изкарват без поддръжка имам живото доказателство за това.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.08.2017
Пол: Мъж

Re: Първа кола Е34?

Мнение от 004130 » 25 Авг 2017, 21:56

Мерси за мненията.

Извинявам се че не ги прочетох по-рано, чаках 2 дни за един отговор и реших че ще има още много да се чака за втори, а и доста неща ми казаха по фейсбука(лс), та реших че е почти изчерпана темата.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook