Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 i Е34 95г.БМВ 5З0i E39 2001
Мечтае да кара: По хубави пътища.

Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от borislav70 » 08 Юли 2017, 0:20

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на БМВ 520i 95г мисля, че двигателя се води м50в20 има и газов инжекцион осъществих една моя мечта. В началото на 90г имах Е21 323, но поради ред причини липса на качествени майстори и части се принудих да го продам.Но един път караш ли, и чуеш звука на шест цилиндров двигател на БМВ и завинаги си му фен.И поради тази причина аз отново се завърнах в клуба.След като го карах няколко дена установих някой проблеми. Когато колата работи на място или я карам бавно и пусна вентилатора в купето започва да мирише на бензин или газ зависи на какво я карам. Ако натисна копчето за вътрешната циркулация след малко спира да мирише на изгорели газове.Ако някой има идея или знае каква може да е причината да пише. Понеже още съм нов и не съм наясно с много неща относно БМВ Е34 ще съм Ви благодарен за всяко мнение и препоръка от ваша страна. Има още няколко проблема, но тях ще ги пусна в други теми, защото първо искам да не ми мирише в колата ,като в някои ЗИЛ и да си я карам с удоволствие защо така ме дразни. Благодаря Ви предварително. Успех и без аварийно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от zvetiko » 08 Юли 2017, 13:24

borislav70 написа:Здравейте колеги, от скоро съм собственик на БМВ 520i 95г мисля, че двигателя се води м50в20 има и газов инжекцион осъществих една моя мечта. В началото на 90г имах Е21 323, но поради ред причини липса на качествени майстори и части се принудих да го продам.Но един път караш ли, и чуеш звука на шест цилиндров двигател на БМВ и завинаги си му фен.И поради тази причина аз отново се завърнах в клуба.След като го карах няколко дена установих някой проблеми. Когато колата работи на място или я карам бавно и пусна вентилатора в купето започва да мирише на бензин или газ зависи на какво я карам. Ако натисна копчето за вътрешната циркулация след малко спира да мирише на изгорели газове.Ако някой има идея или знае каква може да е причината да пише. Понеже още съм нов и не съм наясно с много неща относно БМВ Е34 ще съм Ви благодарен за всяко мнение и препоръка от ваша страна. Има още няколко проблема, но тях ще ги пусна в други теми, защото първо искам да не ми мирише в колата ,като в някои ЗИЛ и да си я карам с удоволствие защо така ме дразни. Благодаря Ви предварително. Успех и без аварийно.


Колега, имаш три проблема- от едно място тече бензин, от друго- газ и имаш разхерметизирана генерация. По един или друг начин, трябва да откриеш първите два възможно най-бързо, за да не те дават по новините.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 i Е34 95г.БМВ 5З0i E39 2001
Мечтае да кара: По хубави пътища.

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от borislav70 » 08 Юли 2017, 18:26

Маркучи те ги проверих до колкото можах, но не намерих теч . Другата седмица ще я закарам да я видят по обстойно. Много се извинявам за вътре са, но какво представлява разхерметизирана генерация.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от alchohol » 08 Юли 2017, 20:19

Честито, колега. Е34 си е класика. Няма нищо по-хубабо от това да се носиш със стария кораб по магистралата, а останалите да те гледат с изцъклени очи и да се чудят: -как тоя ме издуха така? Шестака ревне ли, няма по-голям кеф от това, а за осмака да не говорим. Наистина обърни внимание на горивопроводите и на генерацията. Това са важни неща. Желая ти много безаварийни километри със съвършенството наречено БМВ Е34!!!
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 i Е34 95г.БМВ 5З0i E39 2001
Мечтае да кара: По хубави пътища.

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от borislav70 » 10 Юли 2017, 0:12

alchohol написа:Честито, колега. Е34 си е класика. Няма нищо по-хубабо от това да се носиш със стария кораб по магистралата, а останалите да те гледат с изцъклени очи и да се чудят: -как тоя ме издуха така? Шестака ревне ли, няма по-голям кеф от това, а за осмака да не говорим. Наистина обърни внимание на горивопроводите и на генерацията. Това са важни неща. Желая ти много безаварийни километри със съвършенството наречено БМВ Е34!!!

Благодаря колега за пожеланията . Напълно те подкрепям, че Е34 е класически автомобил и е може би последното истинско БМВ с класическите форми и интериор. Точно за това го взех да си го карам с удоволствие. Смятам да го запазя в оригиналния вид в който ми го докараха от Швейцария , е има някои проблеми, които трябва да се отстранят с ваша помощ разбира се. С годините този модел ще става все по актуален. За мен Е34 е бестселър.Колега имам един въпрос. Какво точно да видя по генерацията.Лека и без аварийна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от alchohol » 10 Юли 2017, 17:47

Ами погледни гарнитурата на изпускателния колектор, както и връзката между него и тръбата. Не трябва да изпуска изгорели газове от там, че иначе в купето не се трае. Аз имах такъв проблем преди време. А вече гърнетата, ти сам си прецени в какво състояние са.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от The Heartlistener » 10 Юли 2017, 18:52

Изпускателите са две отделни "тройки", съответно връзките отдолу са към две тръби.
Колега, освен това прегледай и парчетата входящ и изходящ маркуч от горивната рейка. Най-често се спича и нацепва входящия към рейката, отпред. Ако са напукани и шуплести - сменяй докато е време.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 i Е34 95г.БМВ 5З0i E39 2001
Мечтае да кара: По хубави пътища.

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от borislav70 » 10 Юли 2017, 20:48

Благодаря ви колеги за насоките. Ще погледна непременно гарнитурите на колектора, и аз имам съмнение, че може и от там да издиша, защото като карам на бензин мирише на бензин, като прехвърли на газ мирише на газ.А през колекторите минават изгорелите газове и на двете горива.Днес погледнах задното гърне и има дупки към купето и от долу също е тръгнало да гние . Ще трябва да го сменям, но пък какъв звук прави, музика за ушите. Може ли от там да вкарва газове чак в купето. Колега имаш право за маркучите и аз смятам да ги сменя и на бензина и газта. Може ли да ми кажете на коя марка да взема маркучи защото има много ментета и се пукат много бързо. Извинявам се за въпроса, но къде се намират тези маркучи на горивната рейка.Благодаря ви предварително. Лека.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от The Heartlistener » 11 Юли 2017, 14:08

Под малкия декоративен капак, дългото метално тяло е горивната рейка с дюзите. В предният и край /зад масления филтър/ е входящия маркуч, в задния /откъм стъклото/ - изходящия.
Изображение
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 i Е34 95г.БМВ 5З0i E39 2001
Мечтае да кара: По хубави пътища.

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от borislav70 » 11 Юли 2017, 22:37

Благодаря за пояснението. Ще проверя маркучите и направо ще ги сменя. Кажете ми каква марка маркучи да купя защото има много ментета и не искам да рискувам.Геитс добри ли са. Лека.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от kikko » 12 Юли 2017, 12:41

Маркучи за бензина съм купувал различни като цени и всичките не са изкарвали много.Сменяваш ги и като протечат отново. :yes:
Като сме на тема маркучи,можеш да прочетеш има доста писано във форума по отношение на маркучите за входящия въздух. С времето се скапват и започва да влиза паразитен въздух,който предизвиква доста дразнещи неща по работата на мотора(нестабилни обороти,придърпвания,трудно палене зимата и др.) :yes:
Успех.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 i Е34 95г.БМВ 5З0i E39 2001
Мечтае да кара: По хубави пътища.

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от borislav70 » 12 Юли 2017, 17:10

Благодаря kikko, ще потърся във форума какво пише за тези маркучи и ще проверя дали има скъсани или напукани . Лека.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.06.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 520 i Е34 95г.БМВ 5З0i E39 2001
Мечтае да кара: По хубави пътища.

Re: Една сбъдната мечта. БМВ Е34 95г 520I .

Мнение от borislav70 » 15 Сеп 2017, 23:00

Извинявам се на всички колеги, който ми даваха насоки как да се справя с миризмата на газ и бензин в купето, че толкова късно пиша по темата. Благодарение на вас проблема е решен. Миризмата на газ идваше от не добре стегнати маркучи , когато сменяха гарнитурата на капака понеже омасляваше ,майстора е забравил да стегне маркучите на газта. Смених също и гарнитурите на колектора и миризмите в купето изчезнаха. Сега като пусна климатика влиза свеж въздух. Още веднъж искам да ви Благодаря без вашата помощ. Желая ви успех и много безаварийни километри.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook