Проблем и въпроси ТДС

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Проблем и въпроси ТДС

Мнение от uricatoli » 06 Мар 2017, 10:49

Здравейте.. Вкарах се в един много голям филм.. Ситуацията е следната.. Е34 тдс, 1ви месец 1995. Колата с вземането по време на големите студове беше обслужена основно.. Също беше обслужена напълно водната система, като беше промита, с подменени: Виско, термостат, водна помпа. Продухани всички тръбички за обезвъздушаване.. Когато температорите почнаха да минават 0та колата при натоварване започна да проявява странни симптоми: Пускаше перките на климатика и разбрахме че не иска да отваря големият кръг.. Имах съмнения за превъртяла водна помпа и отново смъкнах да огледаме всичко.. Като при сглобяването сложихме пак нов термостат.. Обаче колата отново правеше същите неща.. При спокойно каране си охлажда достатъчно и малкия кръг.. Не губи грам вода.. Не надува маркучите.. Събота ми се наложи да пътувам и още с тръгването на първото изкачване извън града колата пусна пак перките.. Отворих капак и гледам пак големия кръг студен.. Върнах се в града, извадих термостата и го разпробих.. Тръгнах отново и сега дори едвам излизаше от Синьото, което ме принуди да сложа картон на 1/2 от радиатора.. И така никакви проблеми.. Дори доволно я настъпвах не грееше, но си охлаждаше като има спускане.. Като се прибрах извадих надупчения термостат, понеже бях прекалил с дупченето и сложих друг с една дупка 3мм колкото да минава вода през него.. Обаче същата работа.. Включва перките при натоварване, а системата няма налягане дори.. Виското почти не зацепва..
Та.. да слагам ли вече трети термостат, понеже първите два бяха все BEHR.. Сега да взема различна марка..
Понеже ми писва вече.. Мисля да набия едно м50 в това купе и да си реша проблема с греенето.. Някой с идея какво трябва да подменя за да направя тази трансплантация?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от \MITETO\ DSB » 06 Мар 2017, 10:56

Логично е проблема да е в Термостата.
Изображение

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от uricatoli » 06 Мар 2017, 11:12

След като малко се позамислихме тук с един друг майстор.. Се сетих, че когато ревизирах ГНП-то момчето ми спомена, че някой е правил нещо с температурните датчици както го каза "заради проблем със топъл старт" Погледнах преди малко под колектора има откачена една зелена букса
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 19.06.2005
Местоположение: Sofia Sitniakovo
Кара: Е34 TDS
Мечтае да кара: E31 M60B40

Проблем и въпроси ТДС

Мнение от naki4a » 06 Мар 2017, 11:53

По-скоро някой е направил някоя магария... Аз съм с такъв термостат вече 10+г и нямам АМА никакви ядове! Това ти е датчика за темп. на входящия въздух. Двойката с МАП-а играят ролята на дебитомер. Така, че я слагай тази букса!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна naki4a на 06 Мар 2017, 11:57, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 4.05.2011
Мечтае да кара: на Игор колите

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от Mitko_Bs1 » 06 Мар 2017, 11:55

Включи я
Баварец вадя от гараж...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от ивчо » 06 Мар 2017, 12:13

На тдс не знам кой какво може да прави с температурните датчици ... Ако е М20 разбирам, ама ... За топлия старт ако е преевано, ще я дави заради "студеното" показание ...
Сега ...
Аз и Геле вече ще споделим с моя тдс какво стана ...
Същото като при теб ..
Даваш и зор малко - почва да вее ... Нормално я караш, няма яд ..
И Геле стигна до извода, че новото виско е много стегнато и вее повече от необходимото ...
После разтури мотора и беше ад вътре .... Глави, бутала ... Гранд каньон ... Ебем ти и тдс и све вече ... Убав мотор е, ама е дал вече всичко откъм ресурс и каквото може и няма смисъл .. Жиката е прав - тдс само продаден ... Все бях виждал сцепени глави, ама и бутала - айде няма нужда ...
Направо си търси пак М60-ка, да не те е яд ..
Не ти помогнах много, но това се оказа при моята вече бивша кола - сцепена глава, сцепени бутала ... И ми иде и аз да се сцепя генерално ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от uricatoli » 06 Мар 2017, 12:32

naki4a написа:По-скоро някой е направил някоя магария... Аз съм с такъв термостат вече 10+г и нямам АМА никакви ядове! Това ти е датчика за темп. на входящия въздух. Двойката с МАП-а играят ролята на дебитомер. Така, че я слагай тази букса!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Да след като я сложих даже малко живна колата.. но продължава с перките да е така.. Големия кръг не отваря дори с 3мм дупка на термостата..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от ивчо » 06 Мар 2017, 12:34

Виж виското да не вее повече отколкото трябва !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от uricatoli » 06 Мар 2017, 12:34

Замерена е за газове.. няма в системата.. виското дори не зацепва
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 19.06.2005
Местоположение: Sofia Sitniakovo
Кара: Е34 TDS
Мечтае да кара: E31 M60B40

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от naki4a » 06 Мар 2017, 12:36

Правилно ли е обезвъздушена? Перките се вкл. щот отчита висока темп. но кръговете са си чиста механика


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от ~Мишо~ » 06 Мар 2017, 13:47

Важно е дали колата ти загрява, дали мърда стрелката след средата, перката не я гледай. Ако не грее, провери си датчиците, кой къде е включен, дали са такива каквито трябва и т. н. На Е36 мисля имаше шалтер на главата дето я включва тая перка, виж как е при теб. Бер си е хубав термостат, само такива слагам на моите коли, и не съм имал никакви проблеми до сега.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от uricatoli » 06 Мар 2017, 13:47

Ей сега направих следното нещо.. извадих 25 бушон за перката.. Колата я рязтрих доволно и взе, че отвори големия кръг.. Логически погледнато до сега на нормална температура ги е пускала и прави тапа от въздуха при висока скорост..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от ивчо » 06 Мар 2017, 14:55

Ти май не четеш аз какво ти писах ...
И моята беше същата 1:1 с твоята ... И без бушони е седяла и без релета и същата работа ...
И Геле като я разтвори тия дни и цепени бутала и глави ...
И нито минаваше средата нито никакъв признак да грее ... И накрая дедоФ :censored:
Да не говорим че си я карах до последно без никакъв яд ... Същата уЙня като при теб ... Долния студен, горе грее та не се трае, и пак нищо

viewtopic.php?f=7&t=411255

И изначале ...
viewtopic.php?f=7&t=264899&hilit=%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от wladio » 06 Мар 2017, 14:59

предполагам магарията е да подгрява и когато е топла,
но някой датчик някъде обърква всичко.най вероятно темперарурен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем и въпроси ТДС

Мнение от cod-cdbp » 06 Мар 2017, 22:59

A я разкажи как я обезвъздушавате точно ? Защото на ТДС-а, на М30 и на М20 си е цяло изкуство 8)
Изображение

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook