m30b35 пушек

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

m30b35 пушек

Мнение от jorolino93 » 03 Мар 2017, 18:42

Здравейте колеги! Не знам дали някой е запознат по-подробно със съответния агрегат, но пускам темата. Наблюдава се бял пушек от ауспуха понякога много гъст особено когато и стъпвам на газта, понякога нищо особено. В един момент когато я запаля пуши доста като покарам спира, после пак се появява. Понякога качвам се паля няма нищо, като покарам известно време се появява. Пушекът е съпроводен с силна миризма на бензин, на моменти доста остра, най много се усеща сутрин на студен мотор. Мирише и от ауспуха, и в двигателният отсек също но не много. При двигателя мирише и при не запален мотор. Маслото също мирише на бензин. Пуши си така от както съм я взел, приблизително 10 000км. В нивото на охладителната течност няма промяна, при маслото също. Не прегрява изобщо стрелката е като залепена, а се кара яко на стъпка. Няма прекъсвания, перфектни обороти, мотора работи балансирано. Чува се някакво съскане като вакум отзад под колата, като е запалена, но не съм му обръщал внимание. Ауспуха няма нагар. На 260 000 реални е 99%. Четох по чужди форуми но нищо конкретно. Гарнитура, спукана глава, гумички, богата горивна смес, все такива работи. Благодаря предварително за помощта!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: m30b35 пушек

Мнение от chiko » 04 Мар 2017, 22:55

Спокойноооо мойта е така вече 12 години.Бял пушек,миризма на бензин(дюзите работят доста интересно ,пускат три порции гориво докато буталото ги дръпне,притеснявай се ако изчезне миризмата на бензин :mhihi: :mhihi: :mhihi: ),щом течностите и лампите по таблото са в норми споко,иначе те съветвам да направиш ревизия на следните неща:
-смяна гарнитури на всмукателни колектори,капака на главата
-смяна на гофрето между дебитомера и колектора,и всички вакумни маркучета
-провери дали датчика на 6-ти цилиндър на кабела за свеща работи ,защото ако е аут дузите започват да пръскат и шестте едновременно
-ламда сонда да не е заспала някъде си
Може пък и да бутне разхода и да стане още по нервна :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: m30b35 пушек

Мнение от jorolino93 » 05 Мар 2017, 16:15

Мерси колега, аз се притеснявах че дъртия е тръгнал да ражда. :lol: Гарнитурата е за смяна че е бая омаслено около капака, вакумите са нацепени на места също, те са в списъка така или иначе. Само незнам как да проверя датчика на кабела на свеща и ламбда сондата, че надали диагностика ще ги хване. С мултиметър става ли? За вървене иначе нямам база за сравнение да кажа, за разход 120км/ч на автопилот 9.6 по компютър. Проверихго кото я взех показва точно. В градски условия под 20 с мъки се сваля. Имам и едно питане за разхода ама май по-добре на лично че много оф топик стана :D .Мерси пак поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: m30b35 пушек

Мнение от chiko » 09 Мар 2017, 23:16

:yes:
jorolino93 написа:Мерси колега, аз се притеснявах че дъртия е тръгнал да ражда. :lol: Гарнитурата е за смяна че е бая омаслено около капака, вакумите са нацепени на места също, те са в списъка така или иначе. Само незнам как да проверя датчика на кабела на свеща и ламбда сондата, че надали диагностика ще ги хване. С мултиметър става ли? За вървене иначе нямам база за сравнение да кажа, за разход 120км/ч на автопилот 9.6 по компютър. Проверихго кото я взех показва точно. В градски условия под 20 с мъки се сваля. Имам и едно питане за разхода ама май по-добре на лично че много оф топик стана :D .Мерси пак поздрави!
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: m30b35 пушек

Мнение от ildivvy » 13 Мар 2017, 18:34

Двата датчика могат да се проверят с осцилоскоп,ако не ги "хване" диагностика,но ще трябва да потърсиш някой да ти свърши работата! Не знам дали по сервизите ще имат...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook