BMW e34 проблем с парното!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 18.11.2006

BMW e34 проблем с парното!

Мнение от BMW`PoWeR » 28 Фев 2017, 16:51

Здравейте колеги!
След дълго четене и ровене из този форум и други чуждестранни форуми стигнах и аз да пусна тема. Колкото и да е коментирана тази тема за парното аз решение не намерих.
Така към проблемът:
Първо да кажа че колата е е34 с двигател m60b30
Има климатик и съм с управление на парното което е с плъзгачи и жила за позицията където да духа и врътките от синйо към червено.
Парното започна да духа хладко от страната на шофйора и топло от страната на пасажера. Пасажерската страна не може да се регулира по никакъв начин, само ако пусна климатика започва да духа студено от ляво също но на предното стъкло си духа жега. Така реших, че клапите при мотора са замимали та си купих още едни 2ра ръка поръчах си ремонтен комплект уплътнения отворих ги почистих ги смених гумичките, тествах намотките(всичко работи) сложих ги на колата и.... ядец... същата работа! Пипам маркуча на клапата за шофйора хладка пипам другата вряла. Тествам пак клапана подавайки и ток... всичко бачка... реших че е запушен радятора... прочистих го при дунев с някаква машина и отново греда... отворих старите ми клапи... едната беше блокирала... светнах я и нея от до сложих новите гуми на нея и я монтирах на колата... пак нищо... когато откача буксата на клапите знам че трябва да се отворят и в колата да духа само топло но при мен си е студено от към шофйора... моля дайте акъл... свалил съм модула за парното но се чудя дали може да е от него или по скоро някой датчик по прасето(парното)
Моля за помощ... знам че идва топло време и така съм ок но мразя да имам дефекти по колата! :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от Jordana » 28 Фев 2017, 21:13

Като говорим за клапи предполагам имаш пред вид магнит вентилите . Отварянето има става с PWM сигнал от блока за управление . Най простия начин за проверка е да размениш кабела на двата вентила и топлото трбява да се размени също . Ако не , значи проблема е в клапана или имаш запушване . Ако да , значи проблема е в блока .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от chiko » 28 Фев 2017, 21:26

Помпа под магнит винтилите имаш ли?Я кажи колега от къде взе ремонтен комплект гумички за магнит винтилите!!!
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 18.11.2006

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от BMW`PoWeR » 01 Мар 2017, 18:23

chiko написа:Помпа под магнит винтилите имаш ли?Я кажи колега от къде взе ремонтен комплект гумички за магнит винтилите!!!


Имам помпа да но съм я тествал и работи. Точно за магнитните винтили става въпрос. Как да разменя кабелите освен с рязане на жици?

А ремонтен комплект си поръчах от тук:

http://www.ebay.com/itm/Heater-Control- ... DD&vxp=mtr

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от chiko » 11 Мар 2017, 19:14

Буксата се разглобява
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от alchohol » 12 Мар 2017, 17:46

Премери дали има напрежение на буксата. Тя е с два плюса и обща маса. На синьо трябва да е 12в, на червено-0в и съответно да се изменя плавно при въртене на потенциометрите.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 18.11.2006

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от BMW`PoWeR » 12 Мар 2017, 19:46

alchohol написа:Премери дали има напрежение на буксата. Тя е с два плюса и обща маса. На синьо трябва да е 12в, на червено-0в и съответно да се изменя плавно при въртене на потенциометрите.



а ако няма значи модулът ли е за смяна или?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1086
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от The Heartlistener » 14 Мар 2017, 16:32

Изображение
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от alchohol » 14 Мар 2017, 19:35

BMW`PoWeR написа:
alchohol написа:Премери дали има напрежение на буксата. Тя е с два плюса и обща маса. На синьо трябва да е 12в, на червено-0в и съответно да се изменя плавно при въртене на потенциометрите.



а ако няма значи модулът ли е за смяна или?

Може да е кабел, букса, съответния потенциометър трява да се премери...
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 18.11.2006

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от BMW`PoWeR » 17 Мар 2017, 8:57

Колеги малък ъпдейт. Премерих кабелите на магнитния клапан и установих следното. Когато въртя врътката ог дясно (За настройка на температурата на пасажера) на кабелите нищо не се случва. Но когато въртя лявата(за настройка на темп. На шофйора) се вдига или намалява напрежението и на 2та клапана. :dunno: идеи?

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 18.11.2006

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от BMW`PoWeR » 18 Мар 2017, 19:50

Малко ъпдейт. Когато въртя дясната врътка(за темп. на пасажера) нищо не се случва на кабелите на клапите ОБАЧЕ когато завъртя другата, лявата(за темп. на шофйора) се променя напрежението и на 2та кабела тоест и за 2те страни... :dunno: Някакви предположения?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от ивчо » 21 Мар 2017, 19:43

По спомен дясната само наглася температура ...
Един вид шофера определя дали да е топло/студено, а момата колко да и точно топло/студено ..
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от alchohol » 24 Мар 2017, 9:00

Е, че температурата не се ли определя от това колко е отворен клапана?
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: BMW e34 проблем с парното!

Мнение от cod-cdbp » 25 Мар 2017, 17:55

alchohol написа:Е, че температурата не се ли определя от това колко е отворен клапана?


тц, клапаните работят на импулси, защото имат само две положения - отворено и затворено :winky:
Изображение

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook