Липсва струя на парно e34

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.01.2017
Пол: Мъж

Липсва струя на парно e34

Мнение от dChavdaroff » 12 Яну 2017, 22:01

Здравейте, колеги!
Горд собственик съм на e34 m50b20, но имам проблем с парното.
Няма насочена струя по въздуховодите, освен на централните 2, свалях радиото да го сменя и забелязах, че е адски горещо както и всички неща там. Смятам, че и топлината на въздуха не е достатъчна за загрял автомобил. Ще бъда благодарен ако някой се е сблъскал с тоз проблем да удари едно рамо.
P.S.
Колата не е с ел. клапите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от kikko » 13 Яну 2017, 8:33

Аз имах подобни проблеми.Смених помпата на парното с такава от Е39 и филтъра на купето :oops: .Сега всичко е както трябва.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от ивчо » 13 Яну 2017, 9:04

Начи като се почнат с тия теми зимата, и специално за Е34 ...
Колко да е силно бре колега !?
Сложи един термометър там да измери колко излиза ..
Няма струя демек не духа оттам или не ти е топло ?!
От централните по принцип не очаквай да духа топло освен ако не си с клима и между двете дуФалки нямаш въртящ уЙ да му бае топло или студено !
И какво ще рече че нямаш клапани !?
Каква цигания си направил та да вържеш радиатора ?!
Колкото до помпа от Е39 - напъкно вероятно е в таз 20-ка да няма тази допълнителна помпа .. Още по-малко ако я има тя по никакъв начин не спира потока на парното :yes: Самия факт че казва че там е топло значи че постъпва топло в радиатора на парното .. Дай да поясни колегата каква чудесия е в това парно и как постъпва топлата вода кат няма клапани и после ще го мислим ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.01.2017
Пол: Мъж

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от dChavdaroff » 13 Яну 2017, 9:23

Колега, начи нещо сме се объркали, до колкото съм информиран електронните клапи са тези
Изображение, а другите са механични с жило. Прости ме ако се бъркам. Когато пуснеш да духа на стъклото няма струя от сътветния въздуховод, но когато свалих радото там беше духало топло много от някъде, сякаш изпуска от накъде. Също така е и ако е в краката, пак слабо, а турбината на парното се чува че духа, в колата става относително топло, но въздух през въздуховодите не се усеща. Не съм достатъчно информиран, защото съм нов. Карам колата от 2 дни.
Поздрави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от The Heartlistener » 13 Яну 2017, 13:02

...Човекът може би има предвид че колата е без климатик...демек няма вътрешни елклапи в прасето :kuku:...Да са свалени и премахнати водните клапани в коша - тва не е за вярване.
Добре е все пак да се говори правилно - има водни КЛАПАНИ отвън и КЛАПИ за въздуха в прасето вътре.
И да - ако колата е само с парно /без клима/ - от централните духалки топло няма - парното се ограничава със стъкло и крака /отпред и отзад/.
Също така тези коли нямат допълнителна водна помпа /ако не е монтирана допълнително/. Нямат и филтър купе. Затова охотно поемат шума и гняс върху радиатора вътре.
Колегата да си каже с климатик ли е колата или не...
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.01.2017
Пол: Мъж

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от dChavdaroff » 13 Яну 2017, 20:15

Здравейте!
Колата е с климатик, двузонов, но врътките за температурата са като на готварска печка, до колкото съм запознат те са с жила, а тези с климатроника с ел клапи. Това имах предвид. Също така има и външна помпа на парното. Колата духа топло, но струята е свръх слаба на въздуховодите, освен на централните два, там е прилична.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от Grozdanoff » 14 Яну 2017, 22:17

The Heartlistener написа:...Човекът може би има предвид че колата е без климатик...демек няма вътрешни елклапи в прасето :kuku:...Да са свалени и премахнати водните клапани в коша - тва не е за вярване.
Добре е все пак да се говори правилно - има водни КЛАПАНИ отвън и КЛАПИ за въздуха в прасето вътре.
И да - ако колата е само с парно /без клима/ - от централните духалки топло няма - парното се ограничава със стъкло и крака /отпред и отзад/.
Също така тези коли нямат допълнителна водна помпа /ако не е монтирана допълнително/. Нямат и филтър купе. Затова охотно поемат шума и гняс върху радиатора вътре.
Колегата да си каже с климатик ли е колата или не...


С риск да се изложа сподели как така "нямат" филтър купе. Аз си сменях радиатора на парното(течеше) декември месец, купих си и филтър "купе" за Е34 и не видях вътре филтър/кутия за филтър :D

dChavdaroff как да нямаш клапани бе човек, какво искаш да кажеш, аз поне не те разбрах, има магнит вентили като на всяка кола, а ти за какви клапани говориш. Не ти духа силно вентилатора ли ? ако това е проблема споделям че при мен като разглобих, махнах въздухоотводите и изкарах радиатора не можеш да си представиш какви боклуци, листа и др. изкарах от парното ! След като изчистих боклуците, сложих радиатора и слобих пластмасите вентилатора почна да духа малко по-силно! не се знае колко боклуци е събрала твойта кола за 25 години, особено ако няма филтър като моята.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 16.09.2016
Пол: Мъж

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от muto » 15 Яну 2017, 21:01

Колеги, и аз имам такъв проблем.. При мен духа топло, но някъде в таблото, не по въздуховодите :( запотяват се прозорците яко.... какво може да е разкачено и има ли възможност да има някъде мека връзка по тръбите на парното и някъде да са прекъснати? Не духа нито на стъклото, нито на средните въздуховоди, нито на страничните.. на задните пък съвсем, духа някъде в таблото, колата ми е с климатик и е с жила на клапите, не са електрически.... някакви съвети как да го оправя? Ще трябва ли да смъквам таблото?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от Grozdanoff » 16 Яну 2017, 14:48

muto написа:Колеги, и аз имам такъв проблем.. При мен духа топло, но някъде в таблото, не по въздуховодите :( запотяват се прозорците яко.... какво може да е разкачено и има ли възможност да има някъде мека връзка по тръбите на парното и някъде да са прекъснати? Не духа нито на стъклото, нито на средните въздуховоди, нито на страничните.. на задните пък съвсем, духа някъде в таблото, колата ми е с климатик и е с жила на клапите, не са електрически.... някакви съвети как да го оправя? Ще трябва ли да смъквам таблото?


Ще трябва да разглобяваш колега ! Споко не е толкова страшно колкото си го представяш, почваш от малката конзола на ръчната и продължаваш напред, махаш средната конзола на скоростния лост, жабката и ти остава още малко. Моето предположение е че имаш листа и други боклуци около вентилатора и радиатора, въздухопроводите. Аз като сменях радиатор там имаше сума ти и боклуци, в интерес на истината като ги изчистих и сглобих всичко се появи малко по-силна струя въздух от парното. При теб може да е по-зле положението там...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от ивчо » 16 Яну 2017, 15:23

dChavdaroff написа:Здравейте!
Колата е с климатик, двузонов, но врътките за температурата са като на готварска печка, до колкото съм запознат те са с жила, а тези с климатроника с ел клапи. Това имах предвид. Също така има и външна помпа на парното. Колата духа топло, но струята е свръх слаба на въздуховодите, освен на централните два, там е прилична.


Всички 34-ки са двузонови без значение дали есамо парно или климатик/климатроник !
Щом си с такова управление
Изображение
си с климатик !
Ето и това за климатроник
Изображение

И сега да уточним главните неща !
При климатик или само парно, с врътките се наглася само температурата !!!
Трите плъзгача между врътките за температура и скорост на вентилатора определят къде да духа струята !
Климатика също има ел мотори в прасето, но са доста по-малко от тези за климатроника ! Самият той от своя страна се управлява почти по същият начин, само че зоните се избират с натискане на копчетата, а моторите местят клапите вътре !
И сега да разясним как действат плъзгачите - крайна дясна позиция сочи максимална струя в тази зона ! Крайната лява е фиксирана от едно "щрак" и затваря клапата към съответната зона - т.е. без обдухване в тази зона ...
За теста може да сложиш най-горният плъзгач в крайна дясна позиция, вентилатора на макс обороти и да видиш какво ще стане !
От централните духа най-силно, защото те са почти "директно" вързани с мотора и няма пречки пред тях, освен ако централните нямат нагласяне на "топло-студено" ! Тогава "топлото" е една идея по-слаба !
Може да зачетеш във важните теми в раздела как се сменя поленов филтър (ако имаш такъв) ! Ако нямаш, вероятно е питата да е задръстена с прах и в комбинация с влагата да е станала една много хубава гипсова отливка, пречеща на въздуха ...

Grozdanoff написа: С риск да се изложа сподели как така "нямат" филтър купе. Аз си сменях радиатора на парното(течеше) декември месец, купих си и филтър "купе" за Е34 и не видях вътре филтър/кутия за филтър :D

dChavdaroff как да нямаш клапани бе човек, какво искаш да кажеш, аз поне не те разбрах, има магнит вентили като на всяка кола, а ти за какви клапани говориш. Не ти духа силно вентилатора ли ? ако това е проблема споделям че при мен като разглобих, махнах въздухоотводите и изкарах радиатора не можеш да си представиш какви боклуци, листа и др. изкарах от парното ! След като изчистих боклуците, сложих радиатора и слобих пластмасите вентилатора почна да духа малко по-силно! не се знае колко боклуци е събрала твойта кола за 25 години, особено ако няма филтър като моята.


Повечето 34-ки нямат филтър за купето както и сам си видял !
Иначе файда от него не виждам голяма ... Можеше със същият успех да го забият на самите отвори в купето ... Нищо не филтрира и мотора директно меля всичко което засмуче ...
:censored:
Колкото до другото - в групата за 34, имаше снимки на почти подобен проблем и там вместо клапани имаше наставени кранчета ... :banghead:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.01.2017
Пол: Мъж

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от dChavdaroff » 16 Яну 2017, 15:44

ивчо написа:
dChavdaroff написа:Здравейте!
Колата е с климатик, двузонов, но врътките за температурата са като на готварска печка, до колкото съм запознат те са с жила, а тези с климатроника с ел клапи. Това имах предвид. Също така има и външна помпа на парното. Колата духа топло, но струята е свръх слаба на въздуховодите, освен на централните два, там е прилична.


Всички 34-ки са двузонови без значение дали есамо парно или климатик/климатроник !
Щом си с такова управление
Изображение
си с климатик !
Ето и това за климатроник
Изображение

И сега да уточним главните неща !
При климатик или само парно, с врътките се наглася само температурата !!!
Трите плъзгача между врътките за температура и скорост на вентилатора определят къде да духа струята !
Климатика също има ел мотори в прасето, но са доста по-малко от тези за климатроника ! Самият той от своя страна се управлява почти по същият начин, само че зоните се избират с натискане на копчетата, а моторите местят клапите вътре !
И сега да разясним как действат плъзгачите - крайна дясна позиция сочи максимална струя в тази зона ! Крайната лява е фиксирана от едно "щрак" и затваря клапата към съответната зона - т.е. без обдухване в тази зона ...
За теста може да сложиш най-горният плъзгач в крайна дясна позиция, вентилатора на макс обороти и да видиш какво ще стане !
От централните духа най-силно, защото те са почти "директно" вързани с мотора и няма пречки пред тях, освен ако централните нямат нагласяне на "топло-студено" ! Тогава "топлото" е една идея по-слаба !
Може да зачетеш във важните теми в раздела как се сменя поленов филтър (ако имаш такъв) ! Ако нямаш, вероятно е питата да е задръстена с прах и в комбинация с влагата да е станала една много хубава гипсова отливка, пречеща на въздуха ...

Grozdanoff написа: С риск да се изложа сподели как така "нямат" филтър купе. Аз си сменях радиатора на парното(течеше) декември месец, купих си и филтър "купе" за Е34 и не видях вътре филтър/кутия за филтър :D

dChavdaroff как да нямаш клапани бе човек, какво искаш да кажеш, аз поне не те разбрах, има магнит вентили като на всяка кола, а ти за какви клапани говориш. Не ти духа силно вентилатора ли ? ако това е проблема споделям че при мен като разглобих, махнах въздухоотводите и изкарах радиатора не можеш да си представиш какви боклуци, листа и др. изкарах от парното ! След като изчистих боклуците, сложих радиатора и слобих пластмасите вентилатора почна да духа малко по-силно! не се знае колко боклуци е събрала твойта кола за 25 години, особено ако няма филтър като моята.


Повечето 34-ки нямат филтър за купето както и сам си видял !
Иначе файда от него не виждам голяма ... Можеше със същият успех да го забият на самите отвори в купето ... Нищо не филтрира и мотора директно меля всичко което засмуче ...
:censored:
Колкото до другото - в групата за 34, имаше снимки на почти подобен проблем и там вместо клапани имаше наставени кранчета ... :banghead:




При мене е точно така, има филтър и на централните въздуховоди има врътка за превключване между топло и студено. Зная за плъзгачите, пробвах го вече. Качвайки се в студената кола подишах вътре 5 мин. След това и отне доста време да го изчисти при положение, че само горните въздуховоди бяха отворени и беше на последната степен. Но мазнени прозореца и най-вероянто ще се сменя и радаторчето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от The Heartlistener » 16 Яну 2017, 18:42

Grozdanoff написа:
The Heartlistener написа:...Човекът може би има предвид че колата е без климатик...демек няма вътрешни елклапи в прасето :kuku:...Да са свалени и премахнати водните клапани в коша - тва не е за вярване.
Добре е все пак да се говори правилно - има водни КЛАПАНИ отвън и КЛАПИ за въздуха в прасето вътре.
И да - ако колата е само с парно /без клима/ - от централните духалки топло няма - парното се ограничава със стъкло и крака /отпред и отзад/.
Също така тези коли нямат допълнителна водна помпа /ако не е монтирана допълнително/. Нямат и филтър купе. Затова охотно поемат шума и гняс върху радиатора вътре.
Колегата да си каже с климатик ли е колата или не...


С риск да се изложа сподели как така "нямат" филтър купе. Аз си сменях радиатора на парното(течеше) декември месец, купих си и филтър "купе" за Е34 и не видях вътре филтър/кутия за филтър :D

dChavdaroff как да нямаш клапани бе човек, какво искаш да кажеш, аз поне не те разбрах, има магнит вентили като на всяка кола, а ти за какви клапани говориш. Не ти духа силно вентилатора ли ? ако това е проблема споделям че при мен като разглобих, махнах въздухоотводите и изкарах радиатора не можеш да си представиш какви боклуци, листа и др. изкарах от парното ! След като изчистих боклуците, сложих радиатора и слобих пластмасите вентилатора почна да духа малко по-силно! не се знае колко боклуци е събрала твойта кола за 25 години, особено ако няма филтър като моята.

Колите само с парно - Siemens и Valeo отоплители, нямат поленов филтър за купето. Не разбирам кое бе неясното в поста ми. Сименс се "сещат" за това, ама бая късно.
Климатиците и климатрониците са в Е34 са Behr и някъде от септември 90-та всички имат филтър, преди това също нямат.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от The Heartlistener » 16 Яну 2017, 18:59

Към колегата muto - започни със смяна на филтъра, щом си с климатик. Щом отвсякъде е слабо, той е най-вероятния виновник. Във "важните теми" има описано как и що. Невъзможно е практически да се изхлузи въздуховод без външна намеса, не си мисли такива работи. Всичко е фиксирано към таблото и ляга върху дунапренова гарнитура към тялото над клапите.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от datchko » 17 Яну 2017, 4:31

При мен като сменях филтъра първия път като купих колата имаше гняс и зад филтъра. Не знам как става тоя номер - дали не е бил закрепен хубаво предния или какво, но имаше страшни наслоявания. Така че като го сменяш тоз филтър, виж как е и климатичното радиаторче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Липсва струя на парно e34

Мнение от The Heartlistener » 17 Яну 2017, 9:35

Само ще добавя, щото има и такива екземпляри...Някои италианки са дообурудвани с климатик от фирма Диавия - което всъщност си е премодифициран сток отоплител. Те също нямат филтър, обяснимо. Затова преди да се купува филтър трябва да се гледа има ли кутия за такъв най-отзад от пасажерската страна.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook