Утечка акумулатор

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E31
Детайли за колата: 520i 24V автомат

Утечка акумулатор

Мнение от fizzy » 30 Сеп 2016, 15:51

Здравейте! Не съм редовен посетител на форума, но имам нужда от малко инфо. Бимата от сумати време има отечка.В в началото с баща ми мислехме, че акумулатора е заминал, но като падна и чисто новия станаха ясни нещата. Сумати време карах като махах клемата на акумулатора всеки път като паркирам. Мърлящина пълна, знам, ама все не се намираше време да я закарам на майстор или като намерех майсторите се дърпат щото не им се занимава с търсене на отечка. С един приятел се опитахме да я намерим сами като махахме бушоните 1 по 1, но не излезна от там т.е. не е от някоя верига, която минава през бушон, демек без майстор няма да стане. Въпроса ми е може ли да ми препоръчате, някого в Пловдив който може да открие проблема.

П.С.Ползвах търсачката без успех.
Последна промяна fizzy на 01 Окт 2016, 8:32, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Отечка акумулатор

Мнение от dreadx » 30 Сеп 2016, 19:04

Всичките ли бушони извадихте? - май има повече от едно бушонно табло.
Провери и стандартните неща - таралеж, перка за климатик и т.н.
Ако има някакво незаводско допълнение в инсталацията -- централно заключване,
допълнителна аларма, музика и др. -- съмнявай се първо в него.

Опитай с търсачката за "утечка".
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Отечка акумулатор

Мнение от sixstraight » 30 Сеп 2016, 19:22

Виж си кабелите в багажника по лявата панта и провери за износени микроключета на бравите на вратите. Аз като мерих за утечка беше доста ветровито и се бях затворил в колата и се променяше ампеража, накрая дръпнах вратата навътре и работата заспа :roll:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: Отечка акумулатор

Мнение от d.raychev » 01 Окт 2016, 7:23

При мен имаше отечка от управлението на парното,отзад се чуваше някакво жужене,свалих го и го смених със здраво управление и сега няма ядове
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E31
Детайли за колата: 520i 24V автомат

Re: Утечка акумулатор

Мнение от fizzy » 01 Окт 2016, 8:31

dreadx написа:Всичките ли бушони извадихте? - май има повече от едно бушонно табло.
Провери и стандартните неща - таралеж, перка за климатик и т.н.
Ако има някакво незаводско допълнение в инсталацията -- централно заключване,
допълнителна аларма, музика и др. -- съмнявай се първо в него.

Опитай с търсачката за "утечка".


Да, всичките бушони. Тези отпред и тези под седалката. Даже имаше едни скрити под един капак и тях пробвахме. Незаводска аларма има и всъщност от нея започнахме, защото и тя прави проблеми, но като я изключих нямаше промяна. Един тъп въпрос имам, на какво му се вика таралеж? :oops:

d.raychev написа:При мен имаше отечка от управлението на парното,отзад се чуваше някакво жужене,свалих го и го смених със здраво управление и сега няма ядове

sixstraight написа:Виж си кабелите в багажника по лявата панта и провери за износени микроключета на бравите на вратите. Аз като мерих за утечка беше доста ветровито и се бях затворил в колата и се променяше ампеража, накрая дръпнах вратата навътре и работата заспа :roll:


Мерси, и тез неща ще се проверят. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Утечка акумулатор

Мнение от zvetiko » 01 Окт 2016, 9:36

Колега, твоята кола няма "таралеж", а "нож"- това са платки, които управляват вентилатора на климатика за купето, имат специфична форма на охлаждащите радиатори и от там са жаргонните им имената.
Не можеш да намериш кой да отстрани проблема, защото процедурата понякога е трудоемка, може да отнеме много часове, , но същевременно не се оценява и накрая се стига до - "Какво направи толкова, изолира една жичка".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Утечка акумулатор

Мнение от dreadx » 02 Окт 2016, 19:54

А без тази жичка да се чудиш всеки ден дали ще запали ли? ;) -- ясно е, че процедурата е по изключване на различните възможности и изисква добро познаване на инсталацията на колата и т.н. Наистина може да отнеме часове - може би затова не всеки се наема, особено ако не се е занимавал с BMW-та.
(това важи за всяка марка кола - ако имаш опит със съответната марка е по-лесно.)
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Утечка акумулатор

Мнение от Jordana » 09 Окт 2016, 9:00

Таралежа не е същото като ножа - второто е просто един жичен реостат /резистор . От него няма как да има утечка . Утечка се търси като първо се разкачат консуматорите които са постоянно свързани - това касетофони сд усилватели аларма радар детектори и други подобни . Измерване на тока на утечка направо през клемата на плюса на акумулатора . Има норми за допустимия ток на утечка . Следващия ход е проверка на алтернатора защото там диодите на изправителния блок са постоянно включени . Ако до тук не се открие проблема може да се налази в инсталацията но това е последния най лош вариант защото става със схемата под ръка и мултицета като разбира се трябват и валко познания в материята .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Утечка акумулатор

Мнение от The Heartlistener » 09 Окт 2016, 10:00

:OT:
Т.н. "нож" или "меч" - електронен блок за управление на вентилатора - final stage unit. Присъства само при климатроника:
Изображение

Обикновен резисторен блок за степените на вентилатора. При колите с обикновен климатик или само отоплител:
Изображение

Т.н. "таралеж" не присъства в е34.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Утечка акумулатор

Мнение от Jordana » 09 Окт 2016, 10:13

Мойто е с резистор , явно съм съм се заблудил на какво точно се вика "нож " В такъв случай и варианта с възможна утечка е "ножа " а резисторния регулатор е извън подозрения . Мерси за корекцията колега . :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E31
Детайли за колата: 520i 24V автомат

Re: Утечка акумулатор

Мнение от fizzy » 22 Окт 2016, 9:59

Малко ъпдейт. Закарах я на един човек в Първенец. Оказа се алармата, както dreadx предложи :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: Изглежда с моя човек като сме я замервали не сме я изключили напълно. Идната седмица ще разберем дали само това е бил проблема, ако ме остави на някой паркинг (отново) значи има още за търсене. Стискайте палци :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: Утечка акумулатор

Мнение от ИлХиТо » 26 Дек 2016, 20:13

fizzy написа:Малко ъпдейт. Закарах я на един човек в Първенец. Оказа се алармата, както dreadx предложи :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: Изглежда с моя човек като сме я замервали не сме я изключили напълно. Идната седмица ще разберем дали само това е бил проблема, ако ме остави на някой паркинг (отново) значи има още за търсене. Стискайте палци :)

Колега има ли яснота, дали проблема е бил в алармата, че днес и аз влязох в подобен филм с мойта е34-ка. След като имах и аз съмнения в алармата, която е слагана допълнително, умишлено оставих колата заключена само с централното без да я заключвам с алармата и съответна да я активирам. И днес след 12 дена престой гаража акумулатора е изтощен. Мисля си дали проблема не е в допълнителния усилвател поставен от предишния собственик, или проблема е с някой от механизмите на вратите, като имам съмнения за задна дясна врата и нейния механизъм, тъй като се чува един специфичен шум на механизъм който се " мъчи да залости" :oops:, и това след заключване с ключа, без аларма.
Ще търся и аз къде е болката. Ще следя темата с интерес :yes:

Edit от днес: След като слязох да сваля акумулатора за да го заредя тия дни, установих че задна дясна врата не се отключи при отключване с ключа в шофьорската врата, останалите врати и багажника се откючиха.Друг странен факт който ме озадачава е че багажника не мога да го заключа с помоща на ключа, само мога да го отключа. Заключването може да стане само с централното или чрез алармата.

Смятате ли че това са двете проблемни зони които водят до утечка и изтощаване на акумулатора?
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Отечка акумулатор

Мнение от akula » 01 Фев 2017, 0:23

d.raychev написа:При мен имаше отечка от управлението на парното,отзад се чуваше някакво жужене,свалих го и го смених със здраво управление и сега няма ядове

колега, с климатроник ли си? и кога се чуваше това жужене?
и аз имам утечка, изкормих цялата аларма, без промяна. но като дам на контакт откъм парното нещо бръмчи и щрака.
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Утечка акумулатор

Мнение от The Heartlistener » 01 Фев 2017, 11:23

Бръмченето и щракането при даване на контакт са от моторчето и клапите за свежия въздух - отварят се. Така трябва да бъде за малко.
А ако имаш съмнение в моторчето за обдухване на темп.датчик за купето /зад оребреното прозорче/ - след гасене на колата се заслушай колко време ще бръмчи тихо под прозорчето - трябва да е около 3 минути и да спре. Ако продължава неопределено време - оттам е утечката. Всъщност всичко около компонентите на кл.с-ма се върти през бушон 20. Лесно можеш да го установиш през него ли е като го махнеш и замериш консумацията.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook