Въпросителни относно вързване на стерео

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: Въпросителни относно вързване на стерео

Мнение от leTransporteur » 03 Окт 2016, 22:57

Колеги видях темата и че обсъждате говорители и реших да се вмъкна с въпрос за задните колони, да използвам да ги сменя докато съм свалил кори и всичко при мен.

Все ми се струва, че нови говорители, ще свирят по-добре от заводските най-малкото заради 25г годините разлика. Видях някаква стара тема, в която объждат колони DLS. Кавко мислите за тях? разглеждам си някакви линкове и видях е тези неща:

http://aval-bg.com/4/Hertz+DSK+130.3

http://aval-bg.com/87/DLS+K5

http://caraudio-bg.com/DLS-225

Дали е добър избор за колона? за момента ще сменя, само задните, другите по в последствие, че не мога да се изръсвам с толкова пари за неналежащи неща по моя проект.
Карай бързо
Стигни 'пръв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Въпросителни относно вързване на стерео

Мнение от cod-cdbp » 04 Окт 2016, 0:13

Забравих да спомена, че за задните колони е хубаво да се използва вата в пластмасовите им "чашки", върху които са монтирани. :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпросителни относно вързване на стерео

Мнение от Jordana » 04 Окт 2016, 17:11

leTransporteur написа:Колеги видях темата и че обсъждате говорители и реших да се вмъкна с въпрос за задните колони, да използвам да ги сменя докато съм свалил кори и всичко при мен.

Все ми се струва, че нови говорители, ще свирят по-добре от заводските най-малкото заради 25г годините разлика. Видях някаква стара тема, в която объждат колони DLS. Кавко мислите за тях? разглеждам си някакви линкове и видях е тези неща:

http://aval-bg.com/4/Hertz+DSK+130.3

http://aval-bg.com/87/DLS+K5

http://caraudio-bg.com/DLS-225

Дали е добър избор за колона? за момента ще сменя, само задните, другите по в последствие, че не мога да се изръсвам с толкова пари за неналежащи неща по моя проект.

И трите линка са дву компонентна система - смрадлива пищялка и нч говорител . Гледах параметрите на първия - херц , практически това е мидбас с кондензаторна пищялка - много много далеч от добър мод за задна линия . Ако ти се дават пари за такива драйвери по-добре виж нещо широколентово на фокал .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: Въпросителни относно вързване на стерео

Мнение от leTransporteur » 05 Окт 2016, 15:57

Jordana написа:
leTransporteur написа:Колеги видях темата и че обсъждате говорители и реших да се вмъкна с въпрос за задните колони, да използвам да ги сменя докато съм свалил кори и всичко при мен.

Все ми се струва, че нови говорители, ще свирят по-добре от заводските най-малкото заради 25г годините разлика. Видях някаква стара тема, в която объждат колони DLS. Кавко мислите за тях? разглеждам си някакви линкове и видях е тези неща:

http://aval-bg.com/4/Hertz+DSK+130.3

http://aval-bg.com/87/DLS+K5

http://caraudio-bg.com/DLS-225

Дали е добър избор за колона? за момента ще сменя, само задните, другите по в последствие, че не мога да се изръсвам с толкова пари за неналежащи неща по моя проект.

И трите линка са дву компонентна система - смрадлива пищялка и нч говорител . Гледах параметрите на първия - херц , практически това е мидбас с кондензаторна пищялка - много много далеч от добър мод за задна линия . Ако ти се дават пари за такива драйвери по-добре виж нещо широколентово на фокал .


Jordana, гледам, че оригиналните са си 13см и имат място и за пищялка. Те не са ли същите двулентови? можеш ли да ми пратиш някакъв линк на широколентова автоколона фокал, че не виждам нещо в нета. Не разбирам и от озвучение много, но идеята ми е да има хубав и плътен качествен звук и на ниско и на по-високо волуме, но целта ми не е нон стоп радиото да дъни на макс и да трепера от баси :D . Нямам представа с какво озвучение да постигна търсения ефект :)
Карай бързо
Стигни 'пръв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпросителни относно вързване на стерео

Мнение от Jordana » 05 Окт 2016, 16:33

Всичко зависи от избраната концепция за аудио система . Какава е при теб в момента - източник и брой канали като изход , говорители брой и разположение , допънителни усилватели , пасивни филтри , активни филтри и т.н
На базата на това се подбират и драйверите . Ако искаш просто да възстановиш аудиото , намери си оригинални здрави задни драйвери , или от е39 или от друго е34 - евтино и добро решение .
Ако искаш ъпгрейд трябва да се коментира защото варианти има доста . В смисъл не разнообразие на аудио компоненти а доста конфигурации на брой с говорители , усилватели и източници .
В оригиналния стерео вариант с два канала имаш ляв и десен канал с 1 отзад на кората НЧ 1 долу в краката СЧ и 1 ВЧ горе до колонката . Тези драйвери за да се вържат накуп по 3 на канал има особености в пасивните филтри .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: Въпросителни относно вързване на стерео

Мнение от leTransporteur » 05 Окт 2016, 17:00

Jordana написа:Всичко зависи от избраната концепция за аудио система . Какава е при теб в момента - източник и брой канали като изход , говорители брой и разположение , допънителни усилватели , пасивни филтри , активни филтри и т.н
На базата на това се подбират и драйверите . Ако искаш просто да възстановиш аудиото , намери си оригинални здрави задни драйвери , или от е39 или от друго е34 - евтино и добро решение .
Ако искаш ъпгрейд трябва да се коментира защото варианти има доста . В смисъл не разнообразие на аудио компоненти а доста конфигурации на брой с говорители , усилватели и източници .
В оригиналния стерео вариант с два канала имаш ляв и десен канал с 1 отзад на кората НЧ 1 долу в краката СЧ и 1 ВЧ горе до колонката . Тези драйвери за да се вържат накуп по 3 на канал има особености в пасивните филтри .



Ех, мислех си, ще сменя колонките и радиото и готово :mhihi:

В оригинален вариант съм както си описал, без пищялкитите до огледалата. Радиото ще го сменя в някакъв среден клас в оранжева подсветка неоригинално. Ще избягам малко от концепцията за пълна реставрация, но пък сме в 21век да му се невиди.
Карай бързо
Стигни 'пръв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпросителни относно вързване на стерео

Мнение от Jordana » 05 Окт 2016, 19:07

Избери си там каква музика ще слагаш и дай пак да коментираме . Както е казал колегата по-горе , вата ! Но не само вата , ето ти една снимка на гнездото отпред долу . Говорителите които се монтират в корите или в други обеми по ламарината трябва да бъдат с демпфериран обем зад говорителя . Тези ХЕРЦ примерно където беше дал линка имат 7литра минимален обем за постигане на резонансната си честота от 80 херца . Там отзад на кората няма толкова и затова не е зле да се демпферира обема с аудио вата - синтепон примерно . Ето как е реализирано това долу при краката .Но преди да се стартира цялата тая работа е добре да се знае какви ще са драйверите , каква ще е музиката , как ще са разделени драйверите , какъв тип и габарити ще бъдат и т.н .
E34 audio.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook