Автопилот проблем

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Автопилот проблем

Мнение от jorolino93 » 08 Сеп 2016, 15:27

Здравейте! Преди няколко дни отново се сдобих с една е34 535 i/5 след като миналата година старата издъхна. Този път попаднах на доста по добър екземпляр, купих я от Англия но е била внесена от Америка и е с ляв волан :twisted: . Интериора и всичките джунджории по него са доста запазени и работят с изключение на климатика и автопилота. За климатика ще мисля като се прибера в България но за дългият път от 3000км мисля да оправя автопилота. На старата е34 която беше същата но автоматик имаше бутон на лоста за включен и изключен авто пилот при тази лостчето изглежда по-различно и каквото и за правя с него не иска да потдържа скорост на сегашното има сама acc, dec, и нагоре и надолу е resum. Ако някой има някакви идеи ще съм много благодарен. Стоповете светят, не съм проверявал прекъсвача на съединителя. Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Автопилот проблем

Мнение от ивчо » 09 Сеп 2016, 18:21

А самият мотор за автопилота работи ли ?! Говоря мотора с жилото !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Автопилот проблем

Мнение от jorolino93 » 10 Сеп 2016, 3:23

Не знам как да проверя докато е на място, някакви идеи как да проверя? На това място липсва нещо в багажника. https://www.dropbox.com/s/4032qyxt3z0br ... 3.jpg?dl=0


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Автопилот проблем

Мнение от Хаос » 13 Сеп 2016, 16:42

jorolino93 написа:Не знам как да проверя докато е на място, някакви идеи как да проверя? На това място липсва нещо в багажника. https://www.dropbox.com/s/4032qyxt3z0br ... 3.jpg?dl=0

натисни и задръж лостчето навътре към оста на волана, това би трябвало да включи автопилота над 50км/ч
буксата на модула за автопилота наистина е синя, но нито е в багажника, нито е такава
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Автопилот проблем

Мнение от jorolino93 » 14 Сеп 2016, 1:23

Благодаря за съвета! Ще проверя и ще напиша резултата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Автопилот проблем

Мнение от cod-cdbp » 14 Сеп 2016, 23:00

Хаос написа:
jorolino93 написа:Не знам как да проверя докато е на място, някакви идеи как да проверя? На това място липсва нещо в багажника. https://www.dropbox.com/s/4032qyxt3z0br ... 3.jpg?dl=0

натисни и задръж лостчето навътре към оста на волана, това би трябвало да включи автопилота над 50км/ч
буксата на модула за автопилота наистина е синя, но нито е в багажника, нито е такава



Темпомата работи над 40км/ч.

Буксата от снимката май е за телефонният модул.

Темпомата би трябвало да се включва с натискане нагоре (ускорение), а с натискане навътре, просто връща последната използвана/запаметена скорост.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Автопилот проблем

Мнение от jorolino93 » 15 Сеп 2016, 3:10

Благодаря за информацията, като имам повече време ще я разкарам и ще пробвам различни вариянти но ми се струва че ще ходи на жичкаджия в БГ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Автопилот проблем

Мнение от ивчо » 15 Сеп 2016, 9:02

Не бре ... Нагоре/надолу при мен се изключва ! Напред се включва, после ако искаш да ускоряваш оттам пак е напред ... За намаляване го придърпваш ... Спира се или при натискане на спирачката, или еднократко нагоре/надолу ! Ако го натиснеш навътре - пощурява :mhihi: Демек си гони последната скорост на която си го включил :yes:
Помня обаче че имаше различни лостчета и някоя функция я нямаше !!

Taка - има лостчета които фукцията "resume" е нагоре, надолу е "off" ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Автопилот проблем

Мнение от Хаос » 15 Сеп 2016, 10:15

на едната със сигурност се включва като натисна навътре
на другата вече забравих как се включва, май напред се задържа
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: Автопилот проблем

Мнение от d.raychev » 20 Сеп 2016, 11:19

Навътре като натиснеш връща последната скорост,която си му задал,а напред се включва и когато е включен-буташ напред и вдига скоростта с по 1км/ч мисля,че беше и когато дръпнеш назад пък сваля съответно пак с по 1км/ч.Нагоре и надолу като натиснеш лоста изключва темпомата.
А тия лостчета с 1та функция по-малко имат всичко просто едните лостчета имат 2 варианта за изключване-нагоре и надолу,а другите се изключват при натискане надолу и връщат последната скорост при натискане нагоре.Ето и снимки на 2та вида лостчета,за които говоря и мисля,че това са само видовете лостове слагани в бабите:

BeFunky Collage.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 30.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 touring
Мечтае да кара: М5

Re: Автопилот проблем

Мнение от Николай Занчев » 20 Ное 2016, 14:36

Темпомата за автоматик и ръчна кутия има ли разлика?
Също така ако колата е автоматик и има темпомат,темпомата ще стане ли на кола със ръчни скорости?
М50Б20
Изображение
Американски форум:питаш нещо и ти отговарят.Руски форум:питаш нещо и теб те питат.Български форум:питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: Автопилот проблем

Мнение от jorolino93 » 21 Ное 2016, 11:53

Аз лично предполагам че ще стане. Имал съм две напълно еднакви коле едната автомат едната ръчка. Като за мен устройството по темпомата е едно ш също, както съм написал само лостчето се различава. Но все пак това са наблюдения върху м30б35. При мен темпомата претставлява модул за управление, електро мотор и жило което опъват дросела по информация изпратена от компютъра на темпомата ключ за изключване на спирачката, тук обаче може да се намери разлика предполагам между автоматик и ръчка, защото ръчката има и ключ за изключване на темпомата и на съединителя който не работи и като натисна съединителя гаста откача. Също знам че при моя двигател има варианти с електронен педал на гаста нз там как стоят нещата с дросела и темпомата, това също трябва да го гледаш ако и твойта е така. При старият ми автоматик кутията беше с електронно управление незнам дали темпомата зима някаква информация от скоростите при тякъв тип автоматик. Но това са все мои предположения никога не съм правил трансплантация от този тип. Колеги с повече опит да кажат. За мен проблеми може да дойдат от ключът на съединителя и управлението на дросела с жило или електронен. Дано е полезно и успех.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook