проблем с мощоста на двигателя

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

TonyBG
Аватар

проблем с мощоста на двигателя

Мнение от TonyBG » 09 Сеп 2003, 4:04

Става въпрос за 525 М50 двигател
Нещо няма мощност на старт от място колата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: проблем с мощоста на двигателя

Мнение от ludiagsm » 09 Сеп 2003, 11:28

TonyBG написа:Става въпрос за 525 М50 двигател
Нещо няма мощност на старт от място колата



с ванос ли е, ако е да трябва да се сменя на определени километри

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 19.11.2002
Местоположение: София

Мнение от M_Kuzev » 09 Сеп 2003, 13:25

Ако е М50TU има VANOS само на разпред. вала на всмукателните клапани. Да, това е една от възможните причини - на ниски обороти всмукателните клапани се отварят по-късно (валът има по-малък аванс), а на високи аванса е по-голям...самия изпълнителен елемент на с-мата работи с масло под налягане (ако е stepless VANOS), съотв. при износване и увеличаване на хлабините нещата се променят...е, разбира се може да не е това проблема, иди на диагностика да ти проверят горивната и запалителната с-ма:::а и ти както казваш "няма мощност"...от "няма мощност" до "няма мощност" има голяма разлика...и още един (малко безполезен) съвет - щом няма мощност на тръгване от място тръгвай с летящ старт!!! :wink:

TonyBG
Аватар

Re: проблем с мощоста на двигателя

Мнение от TonyBG » 10 Сеп 2003, 4:05

Ок значи BMW не е с VANOS,а горивната и запалителната с-ма мисля ,че са наред.Прблема е докато вдигна до 3000 обората след това от 3000 до 4500-5000 всичко ми се струва нормално.И още една подробност с автоматична скоростна кутия е BMW. Благодаря ви предварително за съветите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 19.11.2002
Местоположение: София

Мнение от M_Kuzev » 10 Сеп 2003, 7:53

А все пак 5-ицата си е лимузина, тежка кола е...и е нормално 6-цилиндровия мотор до 3000об/мин да не е така, както е над 3000-3500об/мин :twisted: а пък и с тая автоматична кутия... :( ако преди не е било така явно има някаква причина, но аз имам много приятели, дето все се притесняват нещо..."колата не върви...като москвич осмица е...няма мощност..." и други такива:::мисълта ми е дали и при теб не е на психична основа 8)

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook