e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на положение

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 11 Авг 2017, 17:58

колеги имам 2 бързи въпроса.

Знаете ли колко литра масло събира диференциала, не знам числото какво е и има ли значение, знам само че е 25%.

И втори въпрос от къде мога да си намеря такъв камък 14мм (не кух, а плътен, не знам как се казва също) за да развия пробката?

:yes:
Карай бързо
Стигни 'пръв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от datchko » 11 Авг 2017, 18:21

Шестограм се казва. Иначе 1.9 литра трябва да събира (по спомем). И 25% е заключването на шпера, не предавателното число :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 11 Авг 2017, 18:30

datchko написа:Шестограм се казва. Иначе 1.9 литра трябва да събира (по спомем). И 25% е заключването на шпера, не предавателното число :D


:D шестограм знам, търся да си туря вложка на гедорето, че си взех куфар нямаше как:

http://imgur.com/zageeWp

знам за дифа кое е 25% :) , но не знам дали има някакво значение за количеството масло. :yes: :yes:

А по същество, мерси за инфото, пича във видеото също казва 1.9л, но не знам дали има разлика в количеството при различните дифове. Както и да е със сигурност ще трябва 2ро шише :) :yes:
Карай бързо
Стигни 'пръв

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 12 Авг 2017, 17:13

чудесна работа свърших днeска.

чрешите сменени, тампони на стаб. щанга сменени, маслото на дифа сменено.

Каруцарското скърцане изчезна, малко ме е яд, но не знам точно от къде идваше - от черешите, от тампоните или от задните биалетки на щангата, които напръсках с вд обилно, иначе и те са за смяна сега като ги видях.

Звуците от дифа също поизченаха, на око източих около литър и малко черно, гъсто масло, налях около 1.75л кастрол 90-140, докато не потече от пробката. Чукането си остана, но не съм се и надявал да изчезне, сигурно трябва да се отваря за ремонт.
Карай бързо
Стигни 'пръв

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от 325_TDS » 13 Авг 2017, 22:55

От черешките е, моята скърцаше все едно има кокошки в багажника. :D
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 18 Авг 2017, 16:56

Колеги я дайте съвет сега за музика, че май дотам стигнах преди да сложа кората. Ня мястото на заводските колонки има ли смисъл да слагам нови някаква марка? Не искам да права дискотека, но все пак като ми се слуша по силно музика да усила и да се чува, не да пръщи и свисти. В момента съм май със заводските:
Изображение

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Карай бързо
Стигни 'пръв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от jorolino93 » 18 Авг 2017, 19:15

Колега не знам до колко е вярно но мисля, пък някъде бях чул мнение че кривенето идва от усилвателя не от колоните. Аз съм с Hi-Fi аудиото и съм доволен, прилично е. Няма много дълбок бас, но пък иначе е кристал. Почва да ми криви като усиля повече, но като песните са с добро качество и точно на предела преди да почне да криви е силно и качествено дори и баса е много як. Не си спомням ти с кое аудио беше. Имаш ли усилвател в багажника в ляво под корите? Колонки в таблото и до страничните огледала отвътре? Виждам че отзад имаш само басов говорител попринцип има и пищялка. Най-добрия вариант който съм виждал е, същата конфигурация с 10 говорителя с 2 двуканални услвателя с 3 лентов филтър за предните и двулентов за задните и по-яки басови колони. Вече тук има варианти за пасивни, активни филтри и т.н. всичко опира до чичо КЕШ. Но замен няма смисъл мнго средства и много занимавка. Както казах много удволетворяващо е заводското с 10 горорителя ако искаш бас има вариант за малък буфер в резервната гума. Зависи какво искаш. Припомни каква конфигурация имаше колата и какво СД ползваш. Поздрави! Надявам се да съм полезен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 18 Авг 2017, 20:50

нямам усилвател в багажника. колонките са тези 2те отзаде, отпред в краката и в таблото. на огледалата ги нямам пищялките. И се надявам да компенсирам липсите с качество :D ама знам ли кво ще стане?
Карай бързо
Стигни 'пръв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от Jordana » 18 Авг 2017, 21:37

Съвета ми е , намери си читави оригинални колонки за отпред . Задните ако не са скъсани по добпе си ги остави , трябва им малко вата отдолу да демпферира обема и толкова . По-добри от оригиналните няма да намериш , не и за малко пари . Моите си бяха оригинални и като усилиш на макс пак си пращеше и това не е проблем на колоните а на усилвателя . Говорим ако са читави говорители , без скъсано и боклуци паднали на мембраната през разкапания дунапрен да потракват в тон с баса .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 18 Авг 2017, 22:01

Jordana написа:Съвета ми е , намери си читави оригинални колонки за отпред . Задните ако не са скъсани по добпе си ги остави , трябва им малко вата отдолу да демпферира обема и толкова . По-добри от оригиналните няма да намериш , не и за малко пари . Моите си бяха оригинални и като усилиш на макс пак си пращеше и това не е проблем на колоните а на усилвателя . Говорим ако са читави говорители , без скъсано и боклуци паднали на мембраната през разкапания дунапрен да потракват в тон с баса .



не разбирам много от музика наистина, наскоро ми подариха една портативна блутут колонка ue boom 2 се казва и не е никак евтина, та като я пусна да свири на макс, не можем да се чуем с човека до мен, голяма е колкото малко шише от минерална вода. Факт, че не знам какво има вътре, но само предполагам, че ако сложа по-хубави колони, ще има разлика и ще свирят по-добре. Не говоря за хи енд от по 1000лв колони, но примерно за задни колни 2-300лв, отпреде след някой друг месец още някоя по-хубава колона и пищялка и предполагам, че ще има разлика от оригиналните. Ако с този бюджет няма да има промяна в звука, тогава съм съгласен, че няма смисъл да ги сменям. Но не знам?
Карай бързо
Стигни 'пръв

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от shlosera » 18 Авг 2017, 22:31

Не съм слушал заводската музика на е34, но нека по-запознатите колеги да кажат дали някоя компонентна система на херц, длс или нещо от сорта за около 400-500лв няма да свири по-добре от заводското, в комбинация разбира се с истински плеър та дори някой стар alpine без usb :-D Аз смело мога да кажа, че един 9812 надсвири доста плеъри нови за по 200лв, а ако бутне 9855 със прилична комппнентна система мисля,че може да се постигне добро озвучаван, но пак казвам не съм слушал заводското аудио в е34.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от Jordana » 19 Авг 2017, 0:02

Зависи от Е34 ката :mhihi:
bmwe34_radio.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 5.03.2008

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от leTransporteur » 19 Авг 2017, 0:16

уха нищо не фащам от тая диаграма :D :D, но не мисля да правя такива схеми и ууфери :)

с други думи идеята ми е, да сменя колонките + радиото (с по-нови и евентуално по-хубави), plug and play дето се вика, ще има ли ефект или не, ако няма да има ефект, да не се набутвам само с излишни $$$ :) :bchug:
Карай бързо
Стигни 'пръв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от dan-dam » 19 Авг 2017, 7:31

Дали ще има ефект зависи от това колко са $$$ :mhihi:

По принцип отпред в краката може да минеш на 16 см. Отзад за да напъхаш нещо по-голямо трябва да играе флекса, което не е оферта поне според мен.
Така, че според мен отпред 16-ки търси, отзад 13, ама вече за марки и параметри някой друг да каже, че съм много бос тука.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 5.08.2015
Пол: Мъж

Re: e34 520i - реставрация - човъркане - закърпване на полож

Мнение от jorolino93 » 19 Авг 2017, 8:37

Промяна от това което имаш сега със сигурност ще има. На предишната 34ка и цеше преебана инсталацията и заедно със Сони сд взех препоръчаните за него колони най-новите тогава на Сони две кръгли отпред и два елипса отзад и беше много добре. Радиото обаче също допринася защотото имаше много звукови настройки и можех да правя задните да хравят индивидуален дълбок бас. Цялата система ми се връзваше 300$ от американския и-бей. Но такъв тип двулентови и трилентови говорители несе събират на оригиналните места и то е рязяне преправяне, а според мен не търсиш такъв вид на колата. Може както каза колегата да оставиш заводските отзад, плюс едни пищялки и филтър и да ги захранваш от радиото ако е яко няма проблем пък като стигнеш до отпред ще е нещо подобно. А за това колго силно свири една колона, нещата са много комплексни. Не зависи само от това че имаш повече ватове, а и при определени честоти какво напрежение има, какъв ампераж и т.н. Като двигател бе уж 300 коня ама ако ги получаваш от 6.500 оборота а до тогава едвам се развърта, нищо на лице.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook